Trošku jinak - 3.kapitola

2. října 2013 v 22:52 | Spyro |  Trošku jinak
Tak, máme tu další kapitolu. :) Stále se rozjíždíme, ale od příští už se konečně něco začne dít. :D

---------------------------------------


Po zoufalé snaze učesat své vrabčí hnízdo Mel odložila hřeben a zoufale s brašnou po boku vyrazila z koleje, div nezapomněla hábit přehozený přes postel. Chytla ho jen tak za letu a běžela.


První hodinu měla rovnou lektvary s kolejním ředitelem a rozhodně netoužila přijít pozdě. Dopředu ji poháněla i myšlenka na to, že bude na hodině s Xan.

Když doběhla do třídy, rozrazila dveře, jen aby se na ni otočil Snape se svým věčně vražedně probodávajícím pohledem. Mel zůstala stát na místě, jemně sklopila pohled a oči stočila ke své nejlepší kamarádce. Na její tváři hrál úšklebek.
"Slečno Hastings, předpokládám, že pro své zpoždění máte dobrý důvod," řekl Snape a významně povytáhl obočí, čehož si Melody i přes sklopený pohled všimla.

"Ne pane profesore, nemám," přiznala Mel. U jiného profesora by se pokusila vymyslet výmluvu, ale tohle byl Snape. Znala ho dost dobře na to, aby věděla, že z tohoto by se nevylhala, ani kdyby si vymyslela lež s kolizí, krizí, peripetií i závěrem.

"Posaďte se," sykl jedovatě. Melody se co nejsvižnějším krokem přesunula na své místo. Čekala, že jí Snape srazí body, ale očividně byl dneska v dobrém rozmaru. Tedy, kdyby byla z jiné koleje, jistě by jí body strhnul, ale tu myšlenku raději nepitvala.

"Dnes si zkusíme připravit jednoduchý Mylničník. Ví někdo, co tento lektvar způsobuje a čemu je třeba se vyvarovat?" Melina ruka vystřelila vzhůru jako kometa. Povzbudivě se usmála na Xan, ale ta si zase cosi čmárala na papír. Mel věděla, že Xan odpověď ví a bylo jí záhadou, proč se nehlásí.

"Slečno Hastings, doufám že alespoň v odpovědích budete přesnější, než v příchodech do hodiny," vyzval ji Snape bez špetky vtipu.

"Mylničník zamlžuje smysly a způsobuje dezorientaci. Je třeba dávat pozor na správné množství… Ech…" Mel se orosilo čelo, jak si nemohla vzpomenout na název té jedné konkrétní přísady. "Zmartiňáku!" Vyhrkla ve chvíli, kdy se Snape nadechoval k řeči.

"5 bodů pro Zmijozel," odvětil. Jal se vysvětlovat postup a Melody pozorně poslouchala. Lektvary ji bavily. Ale i tak jí Xan dělala starosti. Za celou hodinu nic neřekla a lektvar dělala jako duchem nepřítomná, čemuž nasvědčoval i fakt, že do kotlíku přidala celý kořen Omaru, nejen šťávu. Kotlík v tu chvíli začal vyluzovat štiplavý kouř, který během chvíle zaplnil celou místnost. Mel i Xan padly s dávivým kašlem na zem, stejně jako většina třídy. Snape zvedl hůlku a všechen kouř vysál neverbálním kouzlem.

Než se děvčata stačily vyplazit zpod lavice, už u jejich lavice stál Snape.

"Slečno McLearnová, mám pocit, že se pokoušíte přiotrávit své spolužáky, což se vám také malém povedlo," řekl relativně klidným hlasem.

"Ne, nesnažila jsem se otrávit spolužáky, já jsem si jen spletla…"

"Ticho!" Přerušil ji Snape důrazně. "Srážím Nebelvíru 5 bodů," oznámil. Třídou se ozvalo několikeré nesouhlasné zamručení, ale Xan jen protočila panenky a žuchla sebou na své místo.

Zbytek hodiny se nesl v podobném duchu. Dvěma žákům se stejně jako Xan povedlo přidusit celou místnost, dalším dvěma žákům se povedlo roztavit kotlík a jednomu dokonce kotlík explodoval, za což byla srážka 10 bodů. Nedalo by se říct, že to byla slavná hodina lektvarů. Nicméně jakmile hodina skončila, vyšly Xan s mel na chodbu a Mel se jala vyslýchat.

"Stalo se ti něco? Jsi dneska nějaká divná," poznamenala. "A odpověď na tu otázku jsi věděla," obvinila ji.
"jsem v pohodě," pokrčila Xan rameny, "A k čemu bych se hlásila? Stejně by mě nevyvolal. Prostě nemám svůj den," pousmála se a pokrčila rameny. Mel to jako argument a vysvětlení stačilo a tak se dál nevyptávala.

---------------------------------

Zbytek vyučování ubíhal jako voda, tedy alespoň Mel to tak připadalo. Zrovna měla volnou hodinu a nudila se tím, že přemýšlela o tom, co asi teď Draco dělá a kde sežene jeho rozvrh, když se vedle ní objevil Charlie.

"Ahoj… Melisen?" Pozdravil nejistě.

"Melody," opravila ho klidně a usmála se. "Co potřebuješ?"

"No, vlastně mám volnou hodinu a nudím se. Kde máš tu červenou… Xenu?" Zeptal se ještě nejistěji.

"Xandru!" Zasmála se Mel od srdce. "Zrovna by měla být na Starodávných runách," zamyslela se, sama si z volitelných předmětů vzala jen Jasnovidectví a to z toho důvodu, že bylo nejlehčí.


"Já věděl, že je tam r…" Lusknul prsty rozezleně Charlie a pokrčil rameny. "Každopádně, nepůjdeme se najíst?" Zeptal se a usmál se.

"Já nerandím," oznámila mu Melody automaticky.

"Ale já tě nezvu na rande, jen se ptám, jestli se půjdeme najíst?" řekl Charles pobaveně. "To neznamená, že tě zvu, jen, že ti nabízím, že můžeš jít se mnou," zavrtěl hlavou a otočil se k odchodu.

"Nemám hlad," zavolala za ním ještě Mel doufajíce, že ho neurazila. Nakonec vzdala čekání na zázrak v podobě procházejícího Draca Malfoye a začala si číst, protože lepší zábavu stejně neměla.

---------------------------------

O dva týdny později, když se Mel zrovna přemisťovala na hodinu Obrany proti černé magii, všimla si, jak se na ni řítí jako kulový blesk Xan. Překvapeně se zapřela nohama a nastavila ruce. Ale náraz nepřišel, Xan zpomalila, chytila Mel za ramena a rozhlédla se.

"Mel, mám úžasnou novinu!" Zvolala a tajemně se rozhlédla, načež ji odtáhla bokem tak, aby je nikdo nemohl slyšet. "Potter pořádá nějaké sezení v Prasinkách. Prý je to něco ohledně nějakého klubu, kde se budeme učit kouzla!" Šeptala Xan nadšeně.


Mel její nadšení nesdílela. "Potter?" Pronesla otráveně.

"Jo, jo… No ták, pojďme tam… Alespoň na první schůzku. Když se ti to nebude líbit, nebudu tě nutit tam chodit," přísahala Xan a na znamení přísahy zvedla ukazováček a prostředníček, zatímco ostatní prsty sevřela. "Čestný skautský!" Pronesla. Na tento výraz už si Mel stačila zvyknout, ale stejně jí pořád připadal zvláštní. Jen pobaveně zakroutila hlavou.

"Já mám na práci lepší věci, než chodit po klubech, Xan," připomněla jí.

"A co? Stalkovat Draca Malfoye?" Zeptala se Xan mírně popuzeně, což Mel zamrzelo, ale také mírně rozzlobilo. Věděla o sobě, že její posedlost Dracem začíná být nezdravá, ale rozhodně měla na práci i jiné věci. Navíc použít Draca, to byla tak trošku… Rána pod pás.


"Fajn. Jen první schůzka," usmála se a vydala se na hodinu, zatímco Xan už stihla zmizet někde v chodbách hradu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cim cim | 3. října 2013 v 11:44 | Reagovat

Tak mám dojem, že prima akce se dá očekávat velmi brzy. Jsem zvědavá, jak Potter a spol přijmou Zmiozelku do svých řad :-) už se nemůžu dočkat! :-D A Snape není přeci blázen, aby odebíral body vlastní koleji, už jen to, že Mel vynadal, mě nutí přemýšlet, jestli ho neštve její kamarádství s Nebelvírkou :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx