34. Pobertův plánek

11. října 2012 v 13:23 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
Albus, Lily, Rose a Hugo postávali pod schodištěm do hradu a čekali. Ve velké síni právě v tu dobu skládali studenti sedmého ročníku své zkoušky OVCE.

"Já už to nevydržím," zoufala si Rose a definitivně uklidila svou učebnici Přeměňování do školní brašny. Chtěla využít volného času a ještě si opakovat. "Je dobře, že je James uvnitř tak dlouho nebo je to naopak špatné?"
"Už jen pár minut. Maximálně," broukl znuděně Hugo zpoza své knihy. Jediný ze čtveřice nebyl nervózní. Stál prostě opřený o kamennou stěnu hradu a četl si, zatímco Lily si ve stresu okusovala nehty.
"Kolik je hodin?" zeptala se Rose jako by snad svou otázkou mohla čas popohnat.
"Přesně poledne. Za pět minut," odpověděl Albus, když se otočil na velké hodiny na věži.
Konečně dorazil James a široce se usmíval.
"Tak co?" ptali se ho všichni dychtivě.
"Výsledky pošlou o prázdninách," chtěl je odbýt James, ale nenechali se, takže musel pokračovat. "Obrana proti černé magii je jasná. Troufám si tvrdit, že kvůli mě zavedou nový hodnotící stupeň, protože známka Vynikající je příliš slabá na ohodnocení mého výkonu. Přeměňování, bylinkářství a formule budou buď Vynikající nebo Nad očekávání. Akorát lektvary se mi trochu nepovedly, abych byl upřímný. Ale vidím to nejhůře na Přijatelné."
"Pořád máš v plánu se přihlásit na bystrozorské zkoušky?" zeptal se Hugo.
"Ano," přikývl nadšeně James. "Budu bystrozorem jako můj táta. Včera už jsem si i vyplnil přihlášku."
"Místo, aby sis znovu přečetl mé poznámky z lektvarů!?" pohoršovala se Rose, ale usmívala se přitom. James ji tímto chováním už nemohl překvapit.
"A protože jsem dnes neoficiálně ve škole skončil, musím vyřešit ještě jednu neodkladnou záležitost," prohlásil James slavnostně. "Albusi Severusi Pottere, poklekni, ať ti mohu předat břímě svého titulu," vyzval bratra a vytáhl svou hůlku. Albus se nejistě opřel jedním kolenem o zem a tázavě hleděl na Jamese. Ten poklepal Albusovi svou hůlkou postupně na obě ramena, podobně jako panovník mečem povyšuje rytíře do šlechtického stavu.
"Tímto tě prohlašuju za svého nástupce a svěřuju ti klíč od Bradavického hradu. Využívej tohoto daru s rozvahou a moudrostí, která se skoro vyrovná té mé..."
Rose a Lily se neudržely a vyprskly smíchy. "Prý rozvaha a moudrost," hihňala se Lily.
"Kušuj nebo nic nebude," mírnil ji James a vytáhl z hábitu Pobertův plánek a předal ho Albusovi. "Můžeš se postavit," dodal, když si Albus začal plánek prohlížet stále v kleče.
Albus plánek rozložil, poklepal na něj hůlkou a řekl: "Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti." Okamžitě se před ním začaly rýsovat jednotlivé chodby a učebny na hradě. Nejvíce studentů se zdržovalo ve Velké síni, která se mezitím opět proměnila na jídelnu. Co ale Albuse nejvíce zajímalo, byly tajné chodby. Několik z nich už dávno nebylo ukryto, další se mu povedlo objevit společně se Zoe při jejich pátrání.
"Tuhle jsem neznal," ukázal Albus na plánku na chodbu začínající v prvním patře za obrazem trolího mima.
"Je nová, zakreslil jsem ji tam teprve o Vánocích," pyšnil se James.
"Jak?" divila se Rose a nakláněla se nad plánkem ještě více, zatímco Hugo od něho naopak vzhlédl a tázavě se díval na Jamese.
"Jak se ti něco takového povedlo? Naučíš mě to?" vyzvídal Hugo.
"Kdepak." James rozhodně kroutil hlavou. "Možná, až budeš jednou taky tak nadprůměrně inteligentní jako já, dojde ti, že..."
"Jamesi!" okřikla bratra Lily. "My víme, že jsi geniální, ale kroť se. Je jasné, že chceš udržet tajemství v rodině. A to ti schvaluju," řekla a nahnula se k Jamesovi, aby mu pošeptala: "Ale řekneš mi pak doma, jaks to udělal, slibuješ?"
"Jasně. Vždyť víš, že své nejoblíbenější sestře nedokážu nic odmítnout," zamrkal na ni pobaveně.
"Jdu to prověřit," oznámil Albus a vykročil do hradu s rozloženým plánkem v rukou, těsně následován Lily a Hugem.
"Pojď na oběd," lákal James Rose. "Zvu tě."
"Ty jsi dneska samý dobrý skutek. Čím to?" divila se Rose.
"Nemůžu najít tvoje poznámky z lektvarů."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 11. října 2012 v 16:04 | Reagovat

Krásna kapitola :D. Plná Jamesa, čo je skvelé :). Teším sa na pokračko :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx