20. Nová funkce

3. října 2012 v 1:00 | Surynka |  Meganin příběh
No a další kapitola, kterou jsem začala psát 29.7. a dopsala 31.7. 0:08. Doufám, že jsem vás koncem minulé kapitoly neodradila od dalšího čtení, ale uznejte, těm dvěma by to prostě neklapalo! Ale dost už s tím. Minulá kapitola se vůbec nevěnovala Balfourovi a to bych chtěla v téhle změnit, tak se budu snažit. Ale bacha! Tahle kapitola není jen o dalších postupech v případě 'Balfour'! Tak si to užijte ;)


Kapitolu věnuji Filliame, protože byla tak hodná, komentovala to a byla z posledních kapitol nadšená :D

Když se ráno Megan vydala do jídelny, skoro všichni už seděli u stolu a zírali na ni. Samozřejmě, že Draco se věnoval jen čerstvým zprávám v Denním věštci, ale hlavně ženské osazenstvo stolu jí věnovalo spoustu pozornosti.
"Páni, zprávy se tu šíří rychle," utrousila s úšklebkem Megan a posadila se na volné místo a mávla na konev, aby jí nalila hrnek čerstvé kávy. Z jedné strany u ní seděl Scorpius a z druhé Thomas. Takže pokud nechtěla poslouchat hloupé pubertální názory na boje, musela věnovat pozornost Thomasovi, který se ji snažil opět sbalit. A bylo by to tak špatný? Vždyť jsem se s ním rozešla jen kvůli tomu Islandu a teď je tady… Uvažovala Megan.


"A kdybych tě pozval do útulné restaurace? Někde úplně mimo všechnu magii? Představ si to… Jeden večer úplně bez kouzel, jen my dva…"
"… a hromada dalších restauračních hostů," řekla s úsměvem Megan a ukousla si z toastu. Thomase to ale neodradilo a dál ji lákal na to, o čem ona sama kdysi snila. Když spolu chodili a procházeli se po škole, nejčastěji se vydávali na Astronomickou věž a právě tam Megan snila o chvíli bez kouzel, kdy by byli jen Thomas a ona.
"Seš příšerná, tebe bych za holku nechtěl!" Zasyčel na ni Scorpius. Narážel na její laškování s Thomasem pár hodin po rozchodu s Tedem.


"Tak buď rád, že jsme jen sourozenci, i když nevlastní," odvětila Megan bezstarostně a dál snídala. Každý se věnoval nějakému hovoru a vůbec se nerozvíjela jediná teorie o Balfourovi. Tahle snídaně byla chvílí klidu. Ron a Harry mluvuli se svými manželkami, Draco se věnoval novinám, Scorpius si povídal o své vysněné funkci s jedním mladým bystrozorem, který zrovna dokončil výcvik -vypadá to, že to pochotil od své nevlastní matky a sestry, nebo by to sahalo ke vzdálenějším kořenům?- a Ted se bavil s dalšími bystrozory. Ti byli snad jediní, kteří občas v řeči 'zavadili' o Balfoura, ale jinak se řešilo něco naprosto jiného. Jedině Varga ještě vyspával po včerejší spoustě alkoholu.


"No ty vypadáš!" Zvolala Megan, když ve dveřích uviděla zdrchaného Vargu, s hárem na hlavě a napuchlýma očima.
"Sklapni Woodová, se spíš divím, že ty seš takhle svěží," odsekl Varga a posadil se na jedinou volnou židli, přímo naproti Megan, takže měl výhled na její vysmátý obličej a ona na ten jeho unavený a naštvaný.
"Vždyť víš, proč ne."


"Hmm… fajn, budu potřebovat nějaký driják."
"Pak si zajdi za Lewi, nějaký ti uděla," řekla Megan a nabrala si míchaná vajíčka.
"Lewi?" Varga absolutně netušil, o koho by se mělo jednat.
"Lewi, naše kuchařka a pokojská. Snad si nemyslíš, že tu všechno dělám já?!" Divila se Megan.
"To ne, ale čekal bych domácího skřítka," odpověděl Varga a pokusil se vypít trochu kávy, což mu činilo spoustu problémů.
"Lituji, nedeme."


"Woodovi a Malfoyovi dohromady, pořád musíte mít něco extra," řekl Varga a opět se pokusil vypít kávu, tentokrát úspěšněji a ani mu nebylo tak špatně.
"Laskavě si neber moje příjmení do huby!" Zvedl Draco vztekle hlavu od novin.
"Sakra a zase se bude hádat!" Varga se prudce zvedl od stolu a chtěl dojít za Dracem.
"Laskavě toho nechte! Oba! Ty si sedni a ty si dál čti noviny!" Rozkázala Megan a pomocí své hůlky dopomohla Vargovi k tomu, aby se opět posadil na svou židli.


"Štěstí, že mám tak inteligentní dceru," řekl Draco poněkud klidněji a chystal se otočit stránku v novinách.
"Nevlastní dceru," připomněla se Megan, ale -přestože očekávala další připomínky ze strany nejstaršího zástupce rodu Malfoyů u stolu- žádný výbuch vzteku se nekonal.


"Tak, co kdybychom se začali bavit o Balfourovi?" Navrhl Varga, aby se pozornost přenesla jinam, než na spory mezi ním a Dracem. Zatracená Woodová, proč já ji poslouchal? Kdybych jí nevěnoval pozornost, už bych se nezajímal o tenhle bordel tady a mohl bych dělat něco smysluplnějšího!


"Výborný nápad, kdy a kde zaútočil naposled?" Thomas otočil hlavu na Draca, který stále listoval novinami.
"V Kirktownu, včera. Ministerstvo už se ani neobtěžuje nás o tom informovat osobně, že prý než bychom se tam dostali, stejně by už bylo po všem a Balfour i jeho lidi by už byli pryč."
"Hovada, někdo by je měl nakopat!" Prohlásila Megan a všichni otočili hlavy jejím směrem. "Co je?!"
"A takhle, prosím, mluví dáma." Utrousil Draco a hledal v novinách další informace.
"Co si to, prosím tě, myslíš, Woodová?" Vyvalil na ni Varga oči.
"Pravda, nakopat by bylo málo." Řekla Megan bezstarostně a dojedla vajíčka. Ještě se chystala dopít hrnek kávy a pak už by mohla odejít do pracovny a knihovny v přízemí a přemýšlet o Balfourovi.
"Bacha, sestřička je dneska v ráži." Scorpius se rozesmál, ale jinak už jim nevěnoval pozornost.
"Nechme toho. Balfour je parchant a útočí dál. Akorát mě překvapuje, že zatímco dřív postupoval přesně naopak od Voldemortových útoků, teď na to jde chaoticky. Buď zmatkuje, nebo to dělá cíleně, nebo se už dočista pomátl. Tomu poslednímu bych tolik pozornosti nepřisuzovala, protože blázen už je odjakživa, ale jinak mě štve, že vůbec netuším, kam tím míří. Útočí úplně šíleně. A přijde mi, že mu už ani nejde vyčistit kouzelnický svět od mudlů, různých míšenců a nevím koho ještě, teď to spíš vypadá, že chce zabít kohokoliv, kdo s ním nesouhlasí." Megan měla pravdu, Balfourovo chování bylo chaotické a strach nahánějící, protože s touhle rychlostí by brzy zdecimoval celý kouzelnický svět.
"Jaké ochranné kroky podniklo ministerstvo doposud?" Zeptal se Varga Teda, který coby ministerský asistent zastupoval celé Ministerstvo kouzel.


"Povolalo do zbraně bystrozory, z nichž nejlepší jsou tady. Žádné jiné kroky nepodniklo, nebo aspoň o nich nevím," odpověděl Ted.
"Myslím, že nejdřív bychom měli evakuovat všechny míšené rodiny a ukrýt je na bezpečném místě." Navrhla Megan.
"Bezpečném? A to je kde? Balfour má lidi všude!" Thomas nevěřil, že by existoval bezpečný úkryt pro 'nežádoucí' kouzelníky.
"A i kdyby takové bylo, jakou máš jistotu, že Balfour nezaútočí na kouzelníky během evakuace? I kdybysme tam byli, co kdybychom se jim neubránili, co? Na to jsi nemyslela, co?" Vargovi se Meganin nápad zdál směšný.
"Nechte toho! Já si myslím, že by to vyšlo. Kdybychom kolem evakuačních tras zbudovali 'štítové stěny' a všude by stáli bystrozorové, nějaká šance by byla. A najít bezpečný úkryt plný kouzel? To už by tak těžké nemohlo být." Megan si dál vedla svou.


"Tvá představa o tom všem je dost naivní!" Křikl Thomas.
"Počkejte! Megan nemá zas tak špatný nápad, viď Woodová?" Ušklíbl se Varga.
"Cože?" Thomas na něj překvapeně hleděl.
"Kdybychom evakuaci všech 'nežádoucích' kouzelníků provedli, jakoby nebyla řízená ministerstvem, ale byla by samovolným rozhodnutím kouzelníků, přesně jim popsali, kudy mají jít, aby to vypadalo dost chaoticky, jejich trasy zabezpečili kouzly a navíc se mezi ně vmíchali v převlečení, jistě by to fungovalo." Varga rozvíjel svou teorii, vzniklou na základě Meganina nápadu.
"A pak, že to byl blbý nápad!" Ukázala Megan na Vargu, jakoby byl živým důkazem její geniality.
"Nebyl blbej, jen špatně vymyšlenej a nedopilovanej," řekl Varga a sám se musel divit nad tím, že vlastně Megan Woodovou pochválil. Sakra Vargo, ty bys vážně neměl tolik chlastat! Po vopici seš magor!


***"Jste si jistý, že to bude fungovat?" Zeptal se ministr Vargy, když mu sdělil nápad na evakuaci 'nežádoucích' kouzelníků.
"Mně se neptejte, to vymyslela Woodová." Varga ukázal na Megan, která se usmívala, jakoby nešlo vůbec o nic a prohlížela si vitrínu s výstavkou drahého alkoholu.
"Jo, základní myšlenka je ode mě. To je Darkfordská whisky?" Megan ukázala na jednu z lahví v zadní části vitríny. "Je hodně vzácná."
"Ehm… ano. Slečno Woodová, chcete se na případu podílet i nadále?" Zeptal se ministr a přešel Meganinu poznámku mimo případ.


"Že se ptáte!" Houkla Megan a postavila se vedle Vargy.
"Já jen, že v tuto chvíli už jste toho dokázala hodně a byl bych ochoten podepsat váš vstup do bystrozorských služeb."
"A co bych to byla za bystrozora, kdybych opustila nedokončený případ? Uvažujte trochu, když to neudělám kvůli všem těm lidem, tak kvůli sobě a mý mámě, která na příkaz toho parchanta zemřela!"
"Inteligentní holka." Varga se rozesmál nad Meganinou bojovností. Ještě nepotkal ženu -mimo Susan, která byla prostě originál a předávala své geny dál-, která by do té práce byla tak zapálená, jako právě v tu chvíli Megan.
"Dobře, Megan Woodová, tímto se stáváte bystrozorem třetí kategorie, to znamená ve zkušební době a představuji vám vašeho kolegu a velícího vaší dvojice, bystrozora první kategorie, Roberta Vargu." Ministr mluvil monotónním hlasem a stejně jako byla Megan poctěná, byl Varga otrávený.


"Počkat! To znamená, že se mám vzdát práce samotáře, který ve velkých akcích velí své skupině a jinak je vyloženě sám, a dozorovat nad tímhle ambiciózním a sebevědomým stvořením?! To nemyslíte vážně?!" Varga byl bystrozor první kategorie, to znamená nejlepší a byl velitelem vlastní skupiny, ale pokud nebyla potřeba nějakých velkých 'zátahů', pracoval sám. Tím, že ho ministr 'vecpal' do dvojice a ještě k tomu do dvojice s Megan, ztratil možnosti samostatného vyšetřování. Odteď se bude všude muset vláčet ve dvojici. A nastanou komplikace i ohledně velení skupině. Přestože někteří bystrozorové ve Vargově skupině mají označení druhé kategorie, budou zčásti muset poslouchat i Megan, která je nižší kategorie, protože je ve dvojici s Vargou - velitelem.


"Naprosto vážně," odvětil ministr.
"Víte co to bude za bordel ve velení?!"
"Vy už si nějak pradíte."


"A to mám vydržet tady s ním?! Já nechci otravovat, ale nemohl jste mě přiřadit k někomu jinýmu? S Vargou máme problém zůstat jedinou hodinu bez hádek, to vážně nebude dělat dobrotu." Megan se přidala k námitkám.
"Buď tohle, nebo nic! Jiné rozhodnutí už neexistuje. Hezkou spolupráci. Odchod!" Ministr jim dal jasně najevo, že je déle ve své kanceláři nepotřebuje., a tak Varga s Megan opustili jeho kancelář.


"No jestli se do týdne nezabijem' bude to úspěch roku," řekl Varga, když oba kráčeli chodbou ke schodišti a výtahům.
"Sakra Vargo, to mě nemůžeš v mé nové funkci uvítat nějak lidštěji?! Alespoň jednou zkus být milej!" Vztekala se Megan.
"Fajn… Woodová, vítej na palubě," řekl Varga s úšklebkem a Megan se rozesmála. Geniální! Po tomhle ho vážně budu zbožňovat! Překypovala Megan ve své hlavě ironií. Ale tak můžu být ráda, že nespolupracuju s nějakým slizkým debilem. I když Varga není o moc lepší. No Meg, užívej si práci, ne každý se k ní dostane. A mami? Byla bys na mě hrdá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx