XI. - Padající hvězda

11. září 2012 v 19:33 | Nelsh |  Redderer
Albus neochotně otevřel oči. Skláněl se nad ním Malfoy a polohlasem mu oznamoval, že už je čas, aby konečně vytáhl ten svůj zadek z postele. Mladý Potter se jen zdráhavě vyhrabal z teplé peřiny a zamžoural na noční stolek, kde měl položené hodinky.

"Je teprve půl jedné, šílenče," zavrčel na Malfoye. "Proč mě proboha budíš?"
"Věř mi, Pottere, je to naléhavé," odpověděl klidně Scorpius.
"Co může být tak naléhavého, abys někoho musel budit uprostřed noci?"
"Rose přišla na to, co je Padající hvězda," vysvětli Scorpius a i nadále ignoroval Albusův nevybíravý tón.
"To je jasné, že by na to dřív nebo později přišla. Je to Rose Weasleyová. Lidé co by byli chytřejší než ona už by byli nějací blázni s fotografickou pamětí. Mimochodem odkdy jí říkáš Rose a ne Weasleyová?" zeptal se podrážděně Albus.
"Od včerejška."
"Že by se v tobě hnulo svědomí a ty ses k ní začal chovat slušně? To se mi nějak nezdá."
"Nemyslím ten váš projev milosrdenství nebo co to mělo být. Myslím před pár hodinami, když jsme byli s Rose sami ve společenské místnosti," zašklebil se Scorpius. Nemohl se nabažit pohledu na naprosto zmateného Albuse, kterému postupně dochází význam všech slov.
"To…" zablekotal Potter a v mžiku byl na nohou s vražedným pohledem na zmijozelském studentovi.
Malfoy se usmál a odešel ke dveřím.
"A pospěš si. Nebudeme na tebe čekat," prohodil ještě na prahu.
Albus byl vzteky bez sebe. Ta hnusná zmijozelská krysa!
Všichni tři Potterovi hlasitě seběhli po schodech v závěsu s Hugem a Terrym. Rose seděla u krbu s nosem zabořeným v jedné učebnici, konkrétně ve VŠESTRANÉ PŘÍRUČCE NA BYLINKÁŘSTVÍ. Malfoy jí nakukoval přes rameno a jak si Albus (ke svému zděšení) všiml, Rose to ani v nejmenším nevadilo.
"Vzpomněla jsem si, kde jsem četla o Padající hvězdě. Nejedená se o žádný vesmírný útvar, nýbrž o květinu. Než Scorpius přišel četla jsem si o ní, ale nijak moc jsem se na to nesoustředila, proto jsem to nevěděla od začátku. Teď jen stačí, když najdu… Ano! Mám to! To je ono." Rose všem nadšeně ukázala příslušnou stranu a začala nahlas předčítat. "Padající hvězda je vzácná květina s neobvyklými schopnostmi. Nejčastěji se přidává do lektvarů, ale je možné ji použít jako samostatný celek. Po jejím pozření jsou veškerá kouzla, která čaroděj vyřkne třicetkrát silnější. Květinu není snadné získat, neboť roste jen ve specifickém prostředí. Jeden z mála exemplářů se nachází v Bradavické škole čar a kouzel."
"Jestli to dobře chápu," začala Lili.
"Zmijozelští mají poslední přísadu rovnou pod nosem a nemají o tom ani ponětí," dokončil Hugo.
"To je skvělé. Sebereme jim ji," vykřikl James.
"Tiše. Nepotřebujeme, aby o tom věděl celý hrad," okřikl bratra Albus.
"James má pro jednou pravdu," zastal se Pottera staršího Terry. "Myslím si, že nyní, když o tom víme, bychom se měli postarat o to, aby se Padající hvězda nedostala do rukou Zmijozelu."
"Souhlasím. Parks se o tomhle nesmí za žádných okolností dozvědět," přikývl vážně Scorpius.
"Když už to říkáš i ty, tak je to asi skutečně vážný," odfrkl si Albus.
"Je," odpověděl s klidem Malfoy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pouli Pouli | Web | 12. září 2012 v 11:46 | Reagovat

Tak to je zajímavé. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx