6. kapitola

20. září 2012 v 21:16 | Mary-Ane |  Famfrpálová romance
Seděli jsme s Mikem v knihovně a pořád nám chyběla dvě jména - jeden střelec. Dohodli jsme se na tom, že v týmu bude mimo Jamese, Mika a mě i Jack Thomas, přes mé hlasité námitky jsem musela uznat, že je opravdu dobrý. Jako odrážeče jsme vybrali Matthewa Flinta ze Zmijozelu a Lucase Owena z Mrzimoru. Zbýval tedy poslední člen týmu a my se nemohli rozhodnout mezi Libby - třeťačkou z Mrzimoru a Amy z Havraspáru. Bylo mi to docela jedno, protože obě holky byly na stejné úrovni.
"Tak si hodíme mincí, stejně se nemůžeme rozhodnout racionálně," řekla jsem vyčerpaně a padla tváří na stůl.

"To se mi nezdá správné," odvětil Mike. Vypadalo to, že rozhodovat jinak než logicky mu bylo proti mysli.
"Když já nevím, obě jsou dobré," řekla jsem, aniž bych zvedla obličej.
"A nezeptáme se jich, jestli vůbec chtějí? Klidně se zeptám Amy, má pěknej zadek" navrhl.
"Nebo se můžou střídat a ta, která si povede lépe, zůstane v týmu," jeho poznámku jsem jakoby přeslechla.
"To nezní špatně!" uznal Mike a dodal: "Nechceš jít ven, potřebuju na čerstvý vzduch,". Podívala jsem se na hodinky. Kate byla ještě na věštění a sejít jsme se měly až za hodinu.
"Asi to nechám na jindy, aby mě neukamenovaly tvoje fanynky," řekla jsem a sebrala svou tašku.
"Nemusíme být všem na očích, nechceš snad se mnou být sama?" zeptal se Mike, jako by to pro něj bylo něco naprosto nepředstavitelného.
"Nechci, aby mě ušlapal dav a navíc když jsi někde ty a tvoje ego, těžko se tam vejde ještě někdo jiný," odpověděla jsem.
"Au," řekl a zatvářil se uraženě.
"Promiň, ale je to tak. Většinu času se chováš jako namyšlenej pitomec," zvýšila jsem a bylo mi jedno, že jsme v knihovně.
"Takovej asi budu já," řekl, zvedl se a odešel kolem mě.
"Slečno, můžete mi vysvětlit, proč tu tak křičíte, tady se lidé učí a nikdo tu není zvědaví na vaše problémy s přítelem!" za mnou stála knihovnice a potichu, ale důrazně mi hubovala. Potichu jsem se omluvila a vyšla ven.

Nevěděla jsem, co mě to popadlo. Od doby, co jsem s Mikem trávila čas kvůli školnímu týmu, poznala jsem, jak se chová, se mi zprotivil. Jasně, byl to skvělý brankář a pěkný kluk, ale byl tak namyšlený, což mě opravdu rozčilovalo a hromadilo se ve mně. Bloumala jsem chodbou a ani jsem nekoukala pořádně na cestu, když jsem do něčeho narazila. Spíš jsem měla říct, že jsem se s někým srazila. Chtěla jsem zamumlat omluvu a co nejrychleji odejít, když mi došlo, že to byl Nick.
"Promiň, nekoukala jsem na cestu," řekla jsem a sehnula se, abych mu pomohla sebrat papíry.
"To nic Lily," usmál se na mě: "Ty nemáš hodinu?" zeptal se, když viděl, že se nemám k odchodu do třídy.
"Ne, už mám volno, co ty?" odpověděla jsem.
"Já už dneska taky nic nemám, kromě učení se na zkoušky, ale toho není tolik, co loni," odvětil.
"To mi povídej" povzdychla jsem si. Zkoušky byly už příští týden a já měla pocit, že umím ještě míň, než když jsem poprvé seděla v Bradavickém expresu.
"Chceš s něčím pomoct? Nechci se chlubit, ale úplně jsem loni nepropadl," nabídl mi.
"To by bylo moc milé, jak jsi na tom s dějinami?" rozesmála jsem se. Dějiny čar a kouzel byl snad nejděsivější předmět, jelikož nikdo nebyl schopen udržet pozornost celou dobu výkladu a všichni usínali, nikdo neměl pořádné zápisky.
"Bude to znít divně, ale byl to můj oblíbený předmět. Vlastně jsem si ho vybral i ke studiu na další dva roky," prohrábl si vlasy. Já jen vyvalila oči a přemýšlela, jestli si ze mě dělá srandu, nebo to myslí vážně.
"Jako doopravdy?" zeptala jsem se.
"Jo," usmál se a dodal: "co kdybychom skočili na oběd a pak se na to podívali u jezera?". Přikývla jsem a spolu jsme se vydali do Velké síně.

"Čekala jsem na tebe na obědě, ale tys měla očividně lepší věci na práci, než se učit s kamarádkou," řekla vyčítavě Kate, když jsem si k ní sedla ve společenské místnosti. Bylo pozdě odpoledne a já se teprve vrátila od jezera.
"Moc se omlouvám, náhodou jsem narazila na Nicka a pomáhal mi s učením se na dějiny," omluvila jsem se.
"Doufám, že ses opravdu učila, na randění budeš mít celý prázdniny, ale zkoušky jsou už za rohem," řekla káravě Kate.
"Přísahám, že jsme se opravdu jen učili, klidně mě vyzkoušej. Poprvé mám pocit, že z dějin něco umím," usmála jsem se a opřela se do křesla. Další dvě hodiny jsme tedy strávily přezkušováním se z dějin a já musela uznat, že jsem se opravdu díky Nickovi něco naučila. Rozhlédla jsem se po místnosti a uviděla ho kousek od nás, kde se učil s pár kluky od něj z ročníku. Zvedl hlavu od knihy zrovna ve chvíli, kdy jsem se na něj dívala, takže jsem se začervenala, ale on se usmál a zamával na mě. Oplatila jsem mu to a rychle se otočila zpět na Kate, která čekala na odpověď na nějakou otázku.
"Teda Lily, nemyslela jsem, že to řeknu dřív, než u zkoušky z přeměňování, ale myslím, že jsi připravená líp, než já," řekla Kate a zaklapla učebnici.
"Nevím, jestli to brát jako lichotku, nebo urážku, ale radši to první," zasmála jsem se a pak zívla: "Je pozdě a k večeři už nic nebude," dodala jsem.
"To mi nedošlo, moc jsme se do toho zabraly," řekla Kate a taky zívla. Obě jsme se rozesmály, čímž jsme k sobě přilákaly nežádanou pozornost. Během chvíle se u našeho stolku objevili Jack s Jamesem, takže nás smích přešel.
"Čus Potterová, Kate," začal Jack. Povytáhla jsem obočí, protože si sedl na opěradlo Kateina křesla, James si sedl na volnou podnožku.
"Odpal Thomasi," zasyčela na něj kamarádka a pokusila se ho odstrčit. On se ale nenechal a řekl:
"Cos udělala mému milému bratranci, že na tebe tak nadával celé odpoledne?". Ošila jsem se a odpověděla:
"Nic, jen jsem mu nejspíš jako první člověk řekla pravdu,".
"To by to vysvětlilo," Jack se zamyslel a podíval se na Kate: "Hele nechtěla by sis o víkendu vyrazit do Prasinek, trochu si před zkouškama odpočinout?" zeptal se. Kate se na něj podezíravě koukla a odpověděla:
"Jelikož se tenhle víkend do Prasinek nejde, tak to asi vynechám," a chystala se odejít.
"Nemusíme jít, když půjdou ostatní," mrkl. Kate si odfrkla a odešla směrem k ložnici.
"Na tuhle nemáš," řekla jsem, strčila do něj, až spadl pozadu do křesla a odešla jsem za Kate. Po cestě jsem se ještě usmála na Nicka, který celou naši debatu sledoval. Hádky Potterová s Weasleyovou proti Thomasovi s Potterem byly oblíbenou zábavou mnoha studentů, kteří museli být zklamaní, že se to tentokrát obešlo bez přeměny kohokoliv ve stojací hodiny.

"Co zase tomu Thomasovi hráblo, nechápu, proč to dělá," řekla Kate, zatím co si uklízela knihy do tašky.
"Třeba se do tebe zamiloval," usmála jsem se a lehla si na postel.
"Kdo se do koho zamiloval?" zeptala se Tina Longbotomová.
"Tino, co děláš u nás v koupelně?" zeptala jsem se. Tinu jsme znaly od malička, jenže byla o rok mladší, než my, takže jsme se tolik nebavily.
"U nás brečí Emily, protože se s ní Jack rozešel, zase. Tak kdo se do koho zamiloval?" zeptala se Tina a sedla si na postel vedle mě.
"Slyšela jsem něco o Jackovi Thomasovi, ale to jsem musela mít halucinace," řekla Aby, která s námi spala v ložnici.
"Má tu člověk nějaké soukromí?" Kate byla celá červená, neměla ráda, když se mluvilo o ní ve spojitosti s kluky.
"Jack pozval Kate do Prasinek," uvedla jsem holky do obrazu.
"Myslíš, že po těch letech…" nedokončila Aby, protože do ložnice nakoukla uplakaná Emily ze čtvrťáku.
"Co se to tu děje? Hledala jsem tě, Tino," zahuhlala a vysmrkala se.
"To nic, za chvíli přijdu," řekla Tina. Když Emily odešla, dodala směrem ke Kate: "jestli je to tak, jak to vypadá, pořádně ho v tom vymáchej, ať ví, jak ses cítila ty," usmála se a odešla za spolužačkou.
"Ať se mi zdá Tina jakkoliv výstřední, má pravdu, dej mu to sežrat," řekla Aby, vymotala se z peřin a dodala: "měla bys jít hned dolu a říct mu, že do těch Prasinek půjdete,". Kate se ošila.
"Děje se něco? Já vím, že nejsi ani zdaleka tak pomstychtivá, jako já, ale uznej, že si tohle Jack zaslouží. Za to, co ti udělal," řekla jsem, ale Kate nevypadala přesvědčeně.
"Máte pravdu," řekla Kate a sedla si na postel.
"Nechcete už jít spát?" zeptala se Aby a znovu se zahrabala do peřin.
"Jasně, dobrou noc," řekla jsem a zalezla do koupelny.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Surynka/Natalí Surynka/Natalí | Web | 20. září 2012 v 21:59 | Reagovat

Hmm... tak Mike se mi definitivně fakt nelíbí :D Je mi nepříjemnej a Lily má pravdu, jeho ego je fakt obrovský... no jsem zvědavá, jestli "v tom Jacka vymáchá" :D

2 Pouli Pouli | Web | 20. září 2012 v 22:15 | Reagovat

Těším se na příští kapitolu. Doufám, že se podíváme do Prasinek a taky už konečně začne hrát ten školní tým.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx