11. Zatčení

6. září 2012 v 2:01 | Surynka |  Meganin příběh
Tak je tu další kapitola a musím přiznat, že moc nevím, co s tím. Dřív jsem si myslela, že je jednodušší, když píšete povídku z dob dětí Harry Pottera, protože se nemusíte držet žádných faktů z knihy, ale momentálně je to to, co bych uvítala. Když jsem psala Pravou identitu, mělajsem čeho se chytit, stačilo si něco z knihy přečíst a už jsem věděla, jak bude P.I. pokračovat, ale tady? Čeho se mám chytit tady? Hodně tápu a budu ráda, když mi tu něco poradíte. Třeba nějaké plány do budoucna ohledněp ovídky, nebo nějaký menší děj, který by povídku oživil, nebo něco, co byste v povídce uvítali... dávám vám možnost trochu zasáhnout do děje, když se mi váš nápad zalíbí, použiju ho, ale nebojte, neochudím vás o zásluhy :-) takže !dovymýšlení" děje (který nemusí nutně navazovat na tuhle kapitolu, je to prostě něco, co se může objevit během celé povídky) startuje po přečtení téhle kapitoly.

"Ta hůlka patří nějakému Felixi Xavierovi, bývalému azkabanskému vězni," hlásila Hermiona už ve dveřích salonku. Všichni se k ní otočili, ale nejzvědavější pohled měla samozřejmě Megan.
"Jak bývalému?" zajímala se.
"Už je volný," odpověděla jednoduše Hermiona.
"Cože? On utekl? To se v historii povedla snad jen Siriusovi," divil se Harry.
"On neutekl, propustili ho."
"Propustili? Počkej, já myslela, že když už se dostaneš do Azkabanu, tak se z něj dostaneš jen málokdy," přemýšlela nahlas Megan.

"Buď byl nadmíru vzorný, nebo má vlivné přátele. Já osobně bych se přikláněla k tomu druhému," prohlásila Hermiona a nalila si šálek čaje.
"Takže… hůlku jsme našli v bedně ve stodole, kde nás věznili a patří bývalému azkabanskému vězni, sice netuším, proč by někdo ukládal hůlky do bedny, ale rozhodně ten Xavier patřil k Balfourovi," shrnula to Megan.
"Já bych měl možná nápad, proč ta hůlka byla v bedně. Co když tam ukládali hůlky těch, kdo jsou mrtví?" napadlo Teda.
"Myslíš mrtví, jako Služebníky zabití, nebo mrtví jako zemřelí v Balfourových službách?" zeptala se Megan.
"No to nevím…"

"… Máš fotku?" ozval se Draco a přistoupil k Megan, Tedovi a Hermioně, kteří stáli u čajového stolku.
"Ano, vzala jsem pár informací," prohlásila Hermioan, jako by se mělo jednat o naprostou samozřejmost a vytáhla z obrovské kabelky složku nadepsanou jménem toho bývalého azkabanského vězně.

"Napadla mě jedna věc, ani nevím jak, ale je možné, že majitel hůlky je ten, kterého jsi zabila?" otočil se Draco na Megan.
"Já nevím, podívej se sám, vždyť jsem ho jen zabila, nevypařil se, určitě si budeš pamatovat obličej..."
"… pamatoval bych si oblečení, ale jeho tvář není věc, na kterou bych si chtěl vzpomenout… Po tvém útoku ho ani nebylo možné identifikovat," připomněl Megan Draco.

"Fajn, dej to sem!" Megan mu vytrhla z ruky fotku a podívala se. Ani nepředpokládala, že by to byl on, ale při pohledu na obličej Felixe Xaviera, se zarazila. Ty oči, stejně krvelačné a bezcitné, chladný výraz, jako by nebyl přítomen, jako by ani nežil. "Je to on!" hodila na stolek fotku a odešla k oknu. Všem bylo jasné, že by ji teď měli chvilku nechat a snažili se vymyslet, proč byla hůlka někoho, kdo v Balfourových službách zemřel, uložená v bedně. Ty, kteří byli tu noc v lese, zajímalo, jak se odtamtud ta hůlka vůbec dostala.
"Možná bych vám měla říct ještě něco," ozvala se po chvíli znovu Hermiona.
"Copak?" Megan se otočila od okna zpátky k lidem.
"Řekla jsem ministrovi o Balfourovi."
"Cože?!" ozvalo se poděšeně ze všech stran.
"Ty ses zbláznila?!"
"To nemůžeš myslet vážně?!"
"Dohoda zněla, že se o tom zatím nezmíníme!"
"Ticho!" zařvala Megan a všechno kolem utichlo. "Co všechno jsi mu řekla?"
"Všechno, co se toho týkalo. Že tebe a Teda unesli, že Balfour dal zabít Susan, řekla jsem, co má Balfour v plánu a koho má za vzor…"

"Dost! Ještě chvilku mluv a zblázním se z toho, jak jsi blbá!" ozval se Draco.
"Hele! To je moje manželka, ty fretko!" bránil ji Ron.
"Tebe se nikdo neptal, karotko! A varuju tě, ještě jednou mě urazíš a přestanu být mírumilovný!"
"Cože?! Tohle chování, že bylo mírumilovný?!"
"Do háje, sklapněte! Oba!" rozkřikla se znovu Megan a všichni v ní v tu chvíli viděli tu stejnou 'vojenskou' Susan, jako tehdy během bitvy v Bradavicích. "Jediný, kdo má právo se nějak vztekat a nadávat na ni, jsem já! Protože já jsem na úniku před ministerstvem, já jsem zabila Xaviera a já jsem viděla Balfoura! Problém je v tom, že teď je do toho zapleten i Ted, který je obviněný z napomáhání v útěku hledané osoby a samotnému ministrovi se určitě nezdám jako dobrý svědek, takže je možný, že v existenci druhého Voldemorta ani nebude věřit."

"Balfour a druhý Voldemort?! Vždyť je blbej jak tágo!" namítl naštvaně Ted.
"Ať si je blbej jak chce, pořád je to čistokrevný maniak… dobře, to Malfoyovi taky byli, nic proti Draco, ale ti byli vcelku neškodní, což Balfour není…" Megan by pokračovala dál, kdyby ji nepřerušila silná rána, se kterou se otevřely hlavní dveře a vstoupila eskorta bystrozorů, v čele s ministrem.
"Tak paní Weasleyová měla pravdu," ministr kývl na Hermionu, která se jeho pohledu vyhnula a couvla dál ode dveří. "Opravdu jste se tu ukázala, slečno Malfoyová…"

"… Nerada vás přerušuju, ale na památku mé matky bych byla radši, kdybyste mě oslovovali: Woodová," přerušila ho poklidně Megan. Nijak si nelámala hlavu s tím, že mluví ministr a že zde zřejmě probíhá její zatčení.
"Dobře, slečno Woodová," ministr velkoryse přešel to, že mu skočila do řeči a pokračoval: "Za běžných okolností by se tu objevili akorát bystrozorové a odvedli vás do sklepení ministerstva, kde máme cely pro předběžně zadržené, ale je zde jistá drobná okolnost, která mě přesvědčila, že bych se tu mohl objevit."
"A copak? Chtěl jste vidět, jak bydlíme? Viděl jste Malfoy manor, ale Susanin hrádek ne?" zeptala se bez zájmu Megan.
"Není čas na žerty, slečno. Odevzdejte hůlku!"

"Ani mě nehne, bez ní se cítím jako nahá, i když… to by se vám možná líblo, co?" dál předstírala nezájem, ale líbilo se jí, když se z hloučku za ní ozvalo pobavené vyprsknutí smíchy.
"Slečno Woodová, nezahrávejte si se mnou, jsem vlivná osoba a dokážu vás dát zavřít do Azkabanu i pro krádež oblečení, takže tohle berte vážně. Odevzdejte hůlku a nic se vám nestane. Ani z dálky neuvidíte celu, chci si s vámi promluvit o samotě," dál mluvil ministr a čekal, že ta drzá holka konečně začne brát situaci vážně.
"O samotě?! Chlípníku!" podívala se znechuceně na ministra, který stál kousek od ní. Náramně se bavila a nepřestala, ani když jí na tváři přistála facka.

"Co si to dovolujete?! Pořád patří k Malfoyům a my jsme vznešený rod!" vybuchl Draco a byl připravený vytáhnout hůlku, v čemž mu museli zabránit Ted a Harry.
"Klid, tady pan ministr si akorát užívá moment, kdy se může chovat jako 'rebelující poslední spravedlivý'," ušklíbla se Megan a podala hůlku jednomu z bystrozorů.
"Snad s nimi nepůjdeš?" divil se Ted.

"Nemám na výběr a navíc jsem náramně zvědavá, co mi pan ministr chce, že to nemohl říct tady," ušklíbla se Megan a přistoupila k ministrovi. "Půjdu s vámi, ale jen pod podmínkou, že na mě nebudou sahat," kývla k bystrozorům, kteří se tvářili jako bohové pomsty.
"Neutečete?" zeptal se podezíravě ministr.
"Utéct?! To je pod moji úroveň!"

***

"Posaďte se," vyzval ji ministr, když se objevili v jeho tmavé kanceláři. Osvětloval ji jen rozhořelý krb a pak ještě malá stolní lampička. Megan se posadila do křesla a zadívala se do ohně. Ministr se posadil naproti ní. "Říká se, že jste zdědila matčinu povahu, a že jste možná mnohem odvážnější a talentovanější. A jste taky drzejší, to mohu sám potvrdit. Od paní Weasleyové se mi doneslo, že jste byla unesena Balfourem, mým bývalým asistentem."

"Ne, byla jsem unesena Balfourem, čistokrevným maniakem a věrným následníkem Voldemorta," opravila ho.
"Jak chcete, každopádně jste jediná, kdo o něm něco ví, a uvítal bych, kdybyste se ujala pátrání po něm. Zvolíte si vlastní tým a ministerstvo vám dá plné právo k pátrání po Balfourovi dřív, než někomu ublíží."
"On už ublížil," neodpustila si Megan narážku na svou matku, "ale přijímám to. Ale… co za to?"
"Starostolec vás neobviní z vraždy," odpověděl ministr.

"Ale jděte, všichni víme, že je to jen šaškárna, při které si chce ministerstvo dokázat, že ctí všechny zákony, ale já dobře vím, že by ta tahanice stejně skončila očištěním mého jména. Ptám se znovu, co za to?" Megan z tváře nezmizel sebevědomý výraz. Věděla přesně, co chce a co dostane.
"Vy asi narážíte na post bystrozora bez celého toho výcviku, že?"
"Přesně."

"Je mi líto, ale už jsem vám vysvětloval, že musíte projít znalostmi zákoníku, znalostmi pravomocí bystrozora a celým výcvikem obecně," povzdechl si ministr. Tohle byla vysoká cena. Proč prostě nemůže být spokojená se zrušením jednání u Starostolce?

"Mou matku jste nenutil projít tím vším," připomněla mu Megan.
"Ale vaše matka se projevila během bitvy a během výzvěd mezi Smrtijedy," namítl ministr.
"A co tohle: Počkáme až do konce celé té záležitosti s Balfourem, pokud se osvědčím v tomto případu a přivedu vám ho, nebo ho zabiju, ale každopádně se zasloužím o zničení celé té akce proti nečistokrevným čarodějům, stanu se bystrozorem. Pokud ne, tak se nebudu o ničem zmiňovat, projdu si celým tím výcvikem a dostanu se k té práci jako kdokoliv jiný a bezvýznamný."

"To je fair dohoda," přikývl ministr.
"Ne, to je fair obchod," opravila ho opět Megan a vstala. "Kde najdu svou hůlku?"
"Má ji bystrozor, co hlídá dveře. Normálně si o ni požádejte, pro něj to bude signál, že celé sezení skončilo a má vás nechat odejít. Na shledanou." Ministr se zvedl a zamířil ke svému pracovnímu stolu. Než dosedl do křesla za stolem, slyšel cvaknutí dveří. Ta holka je snad ještě horší, než její matka.

***

"Jak to dopadlo?" zajímala se Ginny, když Megan opět stála ve dveřích salonku. Než proběhlo celé to jednání, navíc se Megan chtěla trochu projít, už se setmělo a hlavním zdrojem světla v místnosti byl opět krb.
"Proč tu sedíte takhle po tmě?" podivila se Megan a cvakla vypínačem, který rozsvítil pár malých lampiček na stěnách po obvodu celého salonku. Zatímco Malfoy manor působilo staře, skoro až historicky, Susanin hrádek, který její rodiče koupili od mudlů a pouze ho upravili do podoby sídla kouzelníků, byl spíš modernější sídlo, s čímž míval Draco celkem často problém.

"Tak jak to dopadlo?" naléhala dál Ginny.
"Celkem dobře, předpokládám." Megan se posadila do křesla. "Mám sestavit skupinu kouzelníků a pustit se do pátrání po Balfourovi. Já se toho mám ujmout z toho důvodu, že s Tedem jsme asi jediní, kdo Balfoura viděli a nesetkali se jen se Služebníky a taky proto, že jsem stejná jako máma. Mám plnou podporu ministerstva, ne že by mi na tom záleželo, s autoritami jsem měla problém a vždycky mít budu, navíc ministerstvo mi je spíš pro smích, takže mi je úplně jedno, jestli se mnou souhlasí, nebo ne," rozpovídala se Megan s výsměchem v hlase.

"Počkej, takže ty teď povedeš skupinu kouzelníků a najdeš Balfoura?" zeptal se překvapeně Ted.
"Ne, nepovedu skupinu, jen v ní budu a… oba budeme radit, protože jsme byli Balfourovi blíž, než kdokoliv jiný. A to, jestli ho najdeme, nebo ne, ukáže až čas," odpověděla Megan, kterou začínaly všechny ty dotazy unavovat a štvát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx