VII. - Temná tajemství

14. srpna 2012 v 19:00 | Nelsh |  Redderer
Scorpius Malfoy šel rychlím krokem k zmijozelské společenské místnosti. Opovržlivé pohledy všech kolemjdoucích mu nebyly nikterak příjemné, ale odmítal to dát najevo. S hrdě vztyčenou hlavou se i nadále poplétal hloučky studentů a snažil se co nejlépe uhýbat nastaveným nohám a občasným kletbám.

Prošel vchodem do pokoje, který hledal. Velkým obloukem se vyhnul partě Leonarda Parkse a kvapně pokračoval do své ložnice. Potřeboval si odtud vyzvednout nový kalamář. Starý mu "omylem" vylil Dave Bloodsky, rovněž student Zmijozelu.
Scorpius si povzdechl. Byl sice na takovéto situace více než zvyklý, ale tenhle den patřil k jednomu z nejhorších. Hned ráno ho přepadla Simonsová a nechala ho tři hodiny viset ve vzduchu. Když se konečně dostavil na kouzelné formule zjistil, že píšou neplánovanou písemku, ke všemu z učiva, na které se ani nepodíval. Když šel na lektvary, seslal na něj James Potter jednu velice povedenou kletbu, po které mu narostly oslí uši. Trvalo dobrých třicet minut než se jich zbavil. Profesorka Moonová nebyla nijak nadšená, když se pozdě dostavil na hodinu. Teď mu Dave vylil kalamář přímo na domácí úkol, co měl dneska odevzdávat. Scorpius se děsil faktu, že dnešní den ještě neskončil.
Posadil se na zem a začal šátrat pod postelí.
"Kam jsem to jenom…" Scorpius se zarazil. V tom šeru pod jeho lůžkem ležel předmět, který tam dozajista neměl co dělat. Blonďák opatrně vytáhl tlustou knihu. Obal byl ze silné kůže, na kterou někdo vyryl složitý ornament. Chlapec knihu dvakrát obrátil, ale nikde nenašel žádný název. Zběžně prolistoval obsah.

1. ZAKÁZANÁ MAGIE PRO POKROČILÉ

SLOŽENÍ HŮLEK - JAK JE NAVŽDY ZNIČIT

VYVOLÁVYCÍ KOUZLA

POVOLÁVÁNÍ DÉMONŮ

2. ZAKÁZANÁ MAGIE PRO SPECIALISTY

REDDERER

Scorpiuse zaujalo poslední slovo. O něčem podobném ještě nikdy neslyšel. Našel příslušnou stranu a přečetl si ji. Téměř jako by zkameněl. Němě zíral na tenké ručně psané řádky.
"To přece nemůže být pravda," vydechl. Tohle bylo přinejmenším stejně hrozné jako kletba co se nepromíjí. Znovu si přečetl přísady. Doufal, že se zmýlil a ta slova se mu jen zdála.
Zavřel knihu a rychle ji nacpal do tašky. Tohle určitě pochází z oddělení s omezeným přístupem. Pokud by to u něj někdo našel… Nechtěl se ani domýšlet jak zlé následky by to mělo. V lepším případě vyhazov ze školy.
Scorpius úplně zapomněl proč sem přišel a vydal se na další hodinu. Šel jako v křeči. Připadal si jako by spolknul pravítko. Jeho normální nezúčastněnost a hraná hrdost vzaly za své. Tohle bylo zlé. Moc zlé.
Byl si docela jist, že to na něj někdo narafičil, aby ho dostal do problémů. Teď musí vymyslet jak tuhle zpropadenou věc, co vláčí na zádech, vrátit na své místo dřív než si někdo vůbec všimne, že zmizela.
Už byl skoro na místě, když za rohem zaslechl hlasy. Zastavil se a tiše naslouchal.
"Jenže jak zjistíme, co to bylo zač? Parks nám tu knihu nepůjčí." Scorpius poznal Weasleyovou.
"Musíme se nějak vloupat do jeho ložnice," mínil James Potter.
"To nám určitě projde," odfrkl si Albus.
"Tak vymyli něco lepšího," rozčílil se James. "Promiň ale copak tobě je jedno, co ten pič…"
"Lépe vol slova," napomenula ho zvýšeným hlasem Rose.
"Dobře. Co ten hlupák udělal Lili?"
"Ne, ale takhle to nevyřešíme," obhajoval svůj názor Albus.
"Stejně je zvláštní, že učitelům ani nevadí, co Simonsová udělala," napadlo Rose.
"To je fakt. Dělají, že se nic nestalo," souhlasil James.
"A ne jenom v této situaci. Přijdou mi den ode dne zmatenější," uvažovala Rose nahlas.
"Honem, musíme jít," ozval se Albus a Scorpius usoudil, že se podíval na hodinky. "Za chvíli zvoní a my máme učebnu až v dalším patře."
Scorpius si oddechl, když slyšel jejich vzdalující se kroky. Už věděl co musí udělat, jen netušil jak to provést.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Surynka Surynka | Web | 16. srpna 2012 v 16:34 | Reagovat

Páni... jak taková kniha vůbec může být ve škole?! Vím, že byla v oddělení s omezeným přístupem, ale stejně! No doufám, že tu další kapitola bude brzo :-)

2 Pouli Pouli | 12. září 2012 v 11:23 | Reagovat

Pěkná kapitola. Asi tuším, co chce Scorpius udělat. Doufám, že brzo zjistím, co strašného je ten redderer.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx