VI. Kapitola - Setkání s odporem v Čechách

7. srpna 2012 v 9:03 | Hakky |  Láska vždy netrvá věčně
Někdy se svět divně zbarví a ne vždy vyhraje dobro. Pokud vyhraje i v tomto příběhu bude to dobře. Pokud ne, příběh ukáže pravou tvář světa.

Poprvé jsem viděla tolik lidí co odporovali mocným mužům jako byl Voldemort. Kdysi by nikoho nenapadlo, že Voldemort bude mít moc ničit životy kouzelníků a mudlů. Teď měl víc stoupenců než odboj. Většina lidí se k němu přidala jen protože měla strach a nebo jim vyhrožoval. Odboj bylo jediný fungující spiknutí proti němu. V Londýně byl bohužel rozprášen na prach a hned na to rozdrtili i odpor v Miami, Los Angeles a jiných městech.

Česká republika byla jiná. Chránila ji bariéra a odboj převzal iniciativu. Na ministerstvu v Brně byl starostolec složen jen z mudlovských šmejdů. V Praze zase ministr kouzel neměl čistou krev. Vládl tu klid a hlavně se tulidi za krev neodsuzovali. Mudlové žili svůj život a kouzelnické komunitě neměli ani tucha.
Asi nikdo z vás netuší, že jsme měli jedny z největších kouzelníků. Třeba Faust byl jedním z nich. Bohužel po neshodě s jiným kouzelníkem si spakoval věci a odletěl pryč. Díky koštěti je ve střeše díra a smrdí to tam sírou, jen protože použil výbušné kouzlo.

Wulf mě vzal na pobočku ministerstva v Brně. Zde jsem se seznámila s Alanem Bruxem. Byl to podsaditý, plešatý pán, ale byl velice milý a příjemný.
"Jmenuji se Alan Brux jsem tu přes imigraci kouzelníků … musím uznat, že se ještě nepovedlo nikomu utéci Voldemortovy z oprátky." poznamenal a otevřel si sešitek. "Mohu poprosit celé jméno?"
"Postačí jen Anna …" řekla jsem tiše a temně. "Nechci říkat svoje příjmení … není to správné …" koukla jsem se na Wulfa, který studoval kašnu uprostřed ministerstva.

Dva ptáčci pili vodu z kašny a uprostřed stál kouzelník se zdviženou hůlkou, ze které se chrlila voda. Ona osoba měla na sobě plášť, ale pod ním měla džíny a volné triko.
"Pěkná recese …" poznamenala jsem. "Ale teď si chci promluvit s člověkem, který to tu vede … potřebuji vědět, zda hodlají bojovat a jak …" otočila jsem se na Alana. Jeho jméno sem nepatřilo také utekl před Voldemortem a jeho pochopi. Neřekl ani slovo jen mu naznačil rukou směr a já se vydala vstříc kanceláři.

Na dveřích bylo Adam Novák. Když jsem zaklepala chvíli nikdo neotevíral, ale pak došel mladý muž. Byl vysoký a měl blonďaté vlasy. Hubený jak lunt s kruhy pod očima. Začal lámanou angličtinou, protože nejspíš dostal zprávu kdo jsem. "Dobrý den … jmenuji se Adam Novák vy asi budete Anna …" gramatické chyby jsem nepočítala, ne každý mluví plynule naší řečí.
"Ano jsem Anna … mohla bych s vámi mluvit?" mluvila jsem opravdu lehkou angličtinou. "Co hodláte dělat aby jste zastavil Voldemorta?"
Adam polknul. Neměl rád asi to jméno. "Já už neudělám nic … jestli chce vyhrát, vyhraje …"

Ten den se mi zhroutil svět. Adam nechtěl bojovat i nadále, ale Wulf mě uklidnil. Prohrajeme pokud prolomí bariéru a ta zatím drží jak má. Zítra bude lepší den rozhodnu se co udělám dál a pokusím se přemluvit Adama aby to nevzdával a projdu si záznamy bitev z Voldemortem pokud se něco nestane.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hakky Life Hakky Life | Web | 7. srpna 2012 v 11:47 | Reagovat

Vím, že to není nic moc, ale já než se zase rozjedu tak si budete muset zvyknout na tyto hrůzy. :D

2 Pouli Pouli | Web | 7. srpna 2012 v 18:28 | Reagovat

Tak konečně další kapitola! Moc povedená. Jen nevím, kdo je Wulf. Asi mi utekla nějaká kapitola předtím. :-?
Ti dva >ptáčci< u kašny mi přijdou směšní. Nehodí se mi do atmosféry příběhu, možná tak do kreslené popelky.

3 Nelsh Nelsh | 10. srpna 2012 v 16:10 | Reagovat

Myslím, že je to moc dobré. Délka mi nijak nevadí jen bych poprosila o trochu víc přímé řeči. :-)  :-D  :-P  :D

4 Hakky Life Hakky Life | Web | 12. srpna 2012 v 16:10 | Reagovat

[2]: : Jasně. Však to má mít nádech směšné atmosféry :) O tom tento příběh je. Ukázat na to, že lidé se nesmí bát ukázat názor.

[3]: Ou je. Pokusím se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx