Když přijde úplněk

25. srpna 2012 v 11:04 | Susie |  JEDNORÁZOVKY
Krátká povídka s Remusem a Tonskovou. Kdysi jsem jí psala někomu na přání:). Zadání se mi líbilo, takže možnost že o těch dvou napíšu něco dalšího nevylučuju:)).Stmívalo se. Dva lidé se skrývali v jedné odlehlé chatrči, ve které byla jen jedna místnost. Byla to žena - mladá, tipovali byste jí něco okolo dvaceti let, s nakrátko střiženými světle růžovými vlasy a muž - poměrně vysoký se světle hnědými vlasy kterými se již proplétali stříbrné pramínky. Obličej mu hyzdili četné vrásky a škrábance. Působil poněkud ošumělým dojmem. Jediným světlem v chatrči byla svíčka nasazená ve zlatém oprýskaném svícnu a oheň plápolajíc v malém krbu uprostřed místnosti.
"-a ministerstvo se to zase snaží ututlat. Viděla jsi dnes titulní stranu Denního věštce? Jediný komu tady straší ve věži je Popletal. Podle mě sám ví, že Harry i Brumbál tvrdí pravdu, jen se toho bojí," diskutoval Remus Lupin a podával ženě jakýsi útržek z novin.
"Já vím Remusi," vrtěla hlavou Tonksová, "ale Ty-víš-kdo se dřív, nebo později stejně veřejně ukáže a to už ministerstvo nebude moct popřít."
"To ano, ale do té doby Brumbála odvolají z funkce a Harryho pošlou do Azkabanu. Slyšela jsi, kdo nastoupil na místo učitele Obrany proti černé magii? Ta Baba Umbridgeová! Vím co je zač," pokračoval rozhořčeně Lupin.
"Nedá se nic dělat," pokrčila rameny Tonksová a v jejím obličeji jasně bylo poznat, že jí to znepokojuje. "Remusi? Remusi!Vzal jsi si dnes lektvar? Remusi!"
Lupin jako by ji neslyšel. "J-jdi p-pryč Ny-Nymphadoro!," zasípěl.
"Ne, Remusi, nemůžu tě tady nechat! Ublížíš si!"
Už bylo pozdě. Vlkodlak padl na všechny končetiny. Ruce mu začali měnit tvar, prodlužovat se. Z nehtů se rázem staly drápy, ztrhal ze sebe oblečení a po celém těle mu narostl kožich. Než byste řekli famfrpál, byl z něj vlk.
"Re-Re-mu-si?," vykoktala ze sebe Tonksová. Odpovědělo jí jen dlouhé zavytí. Vlk se postavil na zadní a skočil. Nymphadora se jen tak-tak stačila schovat pod křeslo. Lupin začal drásat čalounění křesla.
Asi za půl druhé hodiny se vlkodlak celkem uklidnil. Už jen přecházel po chatrči sem tam a o půl hodiny později se před krbem schoulil do klubíčka. Poněkud vyděšená dívka vylezla zpod křesla (přesněji řečeno spod dřevěného klestí, co kdysi bývalo křeslo) a opatrně přistoupila k Lupinovi. Zdálo se, že spí. Tonksová se tiše usadila do křesla, které ještě bylo tak nějak k sezení. Usnula.
Ráno, když se probudila už před krbem nikdo neležel.
"Remusi?," zavolala do ticha. Nic se neozvalo. Také jeho oblečení zmizelo. Nyphadora si stoupla a pohlédla na kus pergamenu, který ležel na stole vedle čerstvě natrhané květiny. " Promiň mi," stálo na pergamenu. Tonksová pohlédla na květinu, kterou Remus zřejmě natrhal v lese, kde chatrč přebývala. Dívka mlčky hleděla na vzkaz a po tváři jí stékala slza. O chvíli později stočila pergamen do malé ruličky a strčila jej společně s květinou do své malé hadrové kabelky. Grimmauldovo náměstí dvanáct, tam ho určitě najdu, pomyslela si Tonksová, zatočila se a s hlasitým prásk zmizela.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Surynka Surynka | Web | 25. srpna 2012 v 14:39 | Reagovat

Krása... sice až moc krátké, ale je to vlastně první, co jsem četla na téma Lupin-Tonksová... moc se mi to líbí :-)

2 Pája Pája | 27. října 2014 v 19:38 | Reagovat

Já nepochopila, za co se jí omlouvá. To ji snad kousl?

3 NaNeJeDiNě :3 NaNeJeDiNě :3 | 7. listopadu 2014 v 20:39 | Reagovat

[2]: Pokud to chápu dobře omlouvá se za to že jí mohl ublížit,žesi nevzal ten lektvar a tak chápeš? :)))

4 Remi Remi | Web | 21. července 2016 v 21:21 | Reagovat

Je to krásné! Rem/Tonks jsou můj oblíbený pár, ale cchtělo by to nějaké pokráčko :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx