Jak se k nám přidat?

13. srpna 2012 v 20:40 | Avalon


Jsme kolektiv autorů, kteří se našli ve Fan Fiction.
Historie tohoto blogu sahá k roku 2010, ač to nemůžeme doložit, jelikož jsme jednou přišli o celý archiv. Píšeme příběhy inspirované knihami o Harrym Potterovi. Mimo psaní u nás najdete i Fan Art, rady a tipy pro psaní Fan Fiction a nově i rozhovory se známými autory. Naše díla však nebyla vytvořena za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a my bychom jí tímto rádi poděkovali za vytvoření něčeho, co tolik ponouká naši fantazii. I přesto však platí zákaz jakéhokoli kopírování z toho blogu.


Pokud píšete Fan Fiction, máte samozřejmě možnost zapojit se zde do dění.
Neobejde se to ovšem bez znalostí gramatiky a pořádné fantazie. Další podmínky a jakási pravidla pro členy najdete níž. "Členství" není omezené věkem ani zkušenostmi v psaní, ale heslo od blogu samozřejmě jen tak nedáme zcela neznámým autorům. Proto prvních pár týdnů až měsíců posílají zájemci o členství své povídky na náš e-mail
hp-povidky-pro-kazdeho@seznam.cz.

E-mail by měl obsahovat vaši přezdívku, adresu blogu (není podmínkou) a krátké představení. Každý z našeho týmu má svůj vlastní článek, do nějž dopisuje zde zveřejněné povídky a romány, a v němž se ostatní dozví několik základních informací. Inspiraci najdete v rubrice "Autoři," kt. je v menu uvedená jako "Náš tým." Přidáním se k nám také získáte grafickou verzi svého podpisu, kterou autoři mohou najít v galerii blogu. Její používání je však možné pouze na tomto blogu.

Dále se můžete přidat do naší skupiny na Facebooku a autoři, kterým bude zasláno heslo, získají i přístum do Autorské knihy.


Do aktualit píšeme pouze vyjímečně.
Jde o informace o změnách, možná i přivítání nových autorů, kteří si zasloužili heslo od blogu a tím stvrdili, že patří mezi nás. Platí tu také, že články, které patří sem, by měli před zveřejněním vidět ostatní prostřednictvím Facebookové skupiny nebo Autorské knihy.


Především je třeba, aby bylo vidět, že jde o dílo inspirované Harry Potterem.
Kresba s dívkou, ze které je vidět jen silueta za závěsem v koupelně, opravdu nemá s naším blogem nic společného. Tedy pokud nemá hůlku a přes židli vedle není přehozená bradavická uniforma.

Počet příspěvků, které odešlete není omezen, ale v co se grafiky týká, tak do jednoho článku nevkládáme jeden jediný avatar. To by bylo na deset článků denně, což nechceme. Menší grafiku tedy vkládáme (pokud je to alespoň trochu možné) do jednoho článku. 40 000 povolených znaků HTML kódu je na to dost.

Co se týká Layoutů, odkaz na ně vkládáte do podobně jako u povídek do patřičného článku.


Délka poslaných povídek není omezená, ale dbejte na to, že blog tak tolerantní není a víc než 40 000 znaků do jednoho článku prostě nenacpeme. Počet příspěvků, které odešlete taktéž není omezen, ale myslím, že jeden příspěvek týdně, pokud jde o dílko s větším počtem kapitol, je zcela tak akorát. Po zveřejnění nezapomeňte doplnit odkaz do správného článku pro povídky a romány. Další místo, kam vkládáte odkaz na povídku, je váš profil v seznamu autorů.

Jediná věc, kterou po vás budeme vyžadovat, je pravopis minimálně na úrovni absolventů základní školy.
Samozřejmostí je, že každý někdy udělá chybu, občas uteče písmenko nebo se čárka dá tam, kam nepatří. Důležité ale je, aby byla povídka čitelná. Tam, kde mají být, budou velká písmena a základní znalost psaní i/y bude samozřejmostí. Autory, kteří by v každé větě dokázaly nadělat deset chyb, mezi sebe nepřijmeme.

Není pravidlem, že člověk, kterému gramatika příliš neříká, není vhodným adeptem pro členství.
Pokud si seženete korekturu a povídky, které se u nás budou objevovat, se vyrovnají ostatním, pak je možné, že vás přijmeme. Betareader není nutná věc, ale hodí se každému. Řekne vám názor na povídku a to se v době, kdy už máte i heslo a nikdo vaše povídky před zveřejněním nekontroluje, rozhodně hodí. A požádat někoho ze známých (případně někoho z našeho týmu) o shlédnutí a korekturu, není přece nic těžkého!


Díla autorů, kteří již nejsou aktivní, většinou nadále zůstávají na našem blogu.
Po domluvě s ostatními je přesto samozřejmě možné vše své zde smazat.


O povídky na přání může požádat téměř kdokoli v příslušném článku.
Dokonce můžete uvést i jméno vašeho oblíbeného autora z našeho týmu, který by je měl napsat. Autor však má právo vás odmítnou. Pak si povídku vezme někdo jiný. Zkrátka ten, kdo dostane nápad. Vyřízená (a zabraná) přání se z komentářů smažou.

Povídku na přání může chtít kdokoli, ale vyhrazujeme si možnost žádost nepřijmout bez udání důvodu.
Stejně tak budou zamítnuty žádosti obsahující vulgarismy, nechutné praktiky atp.


Pokud se rozhodnou naši autoři překládat, je to samozřejmě možné.
Dokonce není třeba psát vlastní povídky, stačí toto. Dostatečná znalost jazyka, ze kterého překládáte, je ale nutností. Nesrovnalosti, které by při špatném překladu mohly vzniknout, by původní autory rozhodně nepotěšily. Pravidla zveřejnění překladů jsou tedy stejná jako u zveřejnění vlastních FF, vyjma toho, že pod názvem povídky bude uvedeno jméno autora originálu a odkaz na článek nebude uveden v sekci povídek, ale v sekci speciálně vytvořené pro překlady.


Rady a Tipy autorům Fan Fiction můžou psát všichni naši autoři, kteří již vlastní heslo k blogu.
ALE tato sekce je tu pouze pro ty, kteří se psaní věnují již delší dobu. Nejlepší je, když před zveřejněním věcí zde ukážou část ve Facebookové skupině či v Autorské knize. Přece jen nás tato sekce reprezentuje a měli bychom se vynasnažit, aby byla přehledná a zasloužila si pozornost.


Rozhovory se známými autory Fan Fiction jsou novinka.
Sepisujeme je ale až po domluvě s ostatními. Jde znovu o Facebookovou skupinu či v Autorskou knihu, ve které se můžeme domluvit, jestli rozhovor s tím a tím autorem opravdu chceme. Před otázkami v rozhovoru se vždy nachází krátké představení a za nimi kratší závěr. Osnova zůstává povětšinou stejná, počet otázek se pohybuje mezi deseti a patnácti.


Pokud chcete navrhnout osobu, se kterou by bylo dobré udělat rozhovor, chcete se k nám přidat nebo máte další otázky, můžete nás kontaktovat na e-mailu hp-povidky-pro-kazdeho@seznam.cz.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Wladka Wladka | Web | 11. června 2015 v 20:16 | Reagovat

Ja mám otázočku.
Ako ste na tom s crossovermi?
A keď chcem byť členom, tak mám napísať na hp-povidky-pro-kazdeho@seznam.cz
Vopred ďakujem za odpovede.
Wladka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx