IX. - Správné věci

31. srpna 2012 v 17:18 | Nelsh |  Redderer
Albus si zamračeně prohlížel Malfoye. Scorpius byl o půl hlavy větší než on sám. Byl blonďatý se sytě zelenýma očima, které trochu připomínaly barvu hadí kůže.

Albus neměl z návštěvy zmijozelského studenta radost. Podle jeho názoru tenhle kluk určitě něco chystal. Tohle přece nebylo normální! Malfoy se s nimi nikdy ani nepokusil prohodit jediné slovo. Pravdou sice bylo, že i když by se o to pokusil James by ho nejspíš zaklel, ale i tak. Teď tady ta zmijozelská krysa sedí a dozajista kuje pikle. Oba bratři Potterovi odmítali uvěřit, že je Malfoy na jejich straně a stále pevně svírali hůlky. Scorpius měl svou v kapse a právě něco vytahoval z batohu, co sem dotáhl.
Všichni si s očividným zájmem prohlíželi tlustou knihu v kožených deskách. Rose si ji od Malfoye ostražitě převzala a zběžně ji prolistovala.
"U Merlina, kde jsi k tomu přišel?!" vyjekla. Hugo jí nakoukl přes rameno a ihned znatelně zbledl.
"Tohle… ale to přece… Co to vůbec dělá ve škole?!" ptal se poděšeně. "Což mě přivádí k otázce - kde jsi to vzal?"
"Pod svou postelí," odpověděl s povzdechem Scorpius.
"Cože?" nechápala Lili.
"Tak jak to říkám. Hele, já to neukradl!" bránil se hned, když si všiml podezřívavých pohledů nebelvírských.
"Tak fajn. Kápni božskou, Malfoy, nebo to pro tebe bude dost ošklivý. Co o tomhle víš?" vyhrožoval James a namířil mu hůlkou přímo do obličeje.
Scorpius si povzdechl. Mohl čekat, že to nebude jen tak. Když se nad tím tak zamyslel Nebelvír rozhodně nebyl nejmírumilovnější. Vlastně se od Zmijozelu zase tolik nelišil. Zhluboka se nadechl a začal vysvětlovat.
"Před pár dny jsem si potřeboval něco najít pod postelí, ale místo toho jsem objevil tohle," kývnul směrem ke knize. "Přísahám, že nemám ani ponětí, jak se to tam dostalo. Netušil jsem, co s tím mám dělat. Tak jsem to jednoduše nacpal do tašky a vydal jsem se na další hodinu. Jak jsem šel po chodbě, uslyšel jsem vás, bavit se o Parksovi a knihovně. Došlo mi, že tohle bude to, co hledáte. Z oddělení s omezeným přístupem je to docela určitě, to musíte uznat. Tak jsem vám to přinesl." Scorpius s očekáváním hleděl do tváří nebelvírských studentů. Přemýšlel jestli by se mu podařilo utéct, kdyby na něj snad chtěli seslat nějakou nepěknou kletbu.
"Takže ti máme věřit, že jsi se změnil a chceš nám pomoct, jo?" ujistil se Albus.
"Skoro jsi to vystihl," upřesnil Scorpius. "Já jsem vám tenhle krám donesl, ale tím to končí. Nehodlám se bratříčkovat s nepřítelem. Obzvlášť ne teď, když má Parks ten plán." Malfoy by nejradši zaklel. Nechtěně se podřekl a bylo mu jasné, že nyní se zdravou kůží skoro jistě nevyvázne.
"Plán? Takže ty něco víš. Okamžitě to vyklop, nebo přísahám, že se odtud po svých nedostaneš," pohrozil James.
"Když vám to řeknu bude ze mě zrádce," bránil se Scorpius.
"Když nám to neřekneš, bude z tebe mrzák," opravil ho James.
"Nemůžu vám to říct," odporoval Scorpius, "Parks by se to mohl dozvědět a zabil by mě."
"Buď mluv nebo čekej následky," zasyčel James.
"Nemůžu, Pottere. Tebe se bojím stonásobně míň než Parkse." Scorpius tušil, že James je horkokrevný a velice rychle mu dojde trpělivost. Nepočítal, že by se někdo z Nebelvíru uchýlil k jedné ze zakázaných kleteb, ale byla spousta jiných, co se daly použít místo toho. Potterovi šlehaly z očí blesky.
Zrovna v okamžiku, kdy se už schylovalo k nejhoršímu zasáhla Rose: "Jamesi, ne. Tohle nemůžeš. Donesl nám tu knihu a myslím si, že ho nemůžeme nutit, aby nám to řekl. Už takhle hodně riskoval, když sem přišel. To by od nás nebylo správné."
"Ale…"
"Jamesi, ne! Pokud to bude potřeba, tak tě zakleju. Takže si to dobře rozmysli," prohlásila a vytáhla vlastní hůlku. James se nerozmýšlel dlouho a nakonec zamručel něco jako: "No jo. Když na tom trváš."
Všichni byli jejím chováním šokováni. Zastala se zmijozelského studenta a ke všemu Malfoye!
Scorpius nevěděl, co si o tom myslet. Bylo to poprvé, co se ho někdo veřejně zastal. Weasleyová byla ochotna očarovat své přátele jen kvůli němu. Cítil, že je jeho povinností jí laskavost oplatit i když se mu do toho nikterak nechtělo.
Zhluboka se nadechl. "Parks chce použít Redderer. Podle přísad potřebuje krom jiného i krev nevinných. Proto se útočí na každého, kdo vyleze z úkrytu. Omráčí ho a pak mu do ampulky odeberou trochu krve. Hlavní ale je, že Parks si neví rady s Padající hvězdou. Nikdo od nás. Jinak by už to měl dávno hotové."
"Padající hvězda," zamumlal Hugo. "O tom už jsem někde četl, ale nemůžu si vzpomenout."
"Ani já," potvrdila Rose.
"Když to víte tak já… No už půjdu," zamumlal Scorpius. Zvedl se a zamířil k portrétu Buclaté dámy.
"Počkej," zarazil ho Albus. Bylo mu proti srsti tohle říkat, ale věděl, že je to správné. V poslední chvíli si vzpomněl na slova, co často pronášela jeho maminka: "Správné věci bývají ty nejtěžší, ale stojí za to." Albus si její slova vzal k srdci a i když si o něm kamarádi budou myslet, že se zbláznil udělá to, co je podle něj nejlepší. Nadechl se a rychle pokračoval: "Když už jsi sem přišel, co kdybys…no…"
"U Salazara, Pottere, pospěš si! Nemám na to celou noc. Už tak jim bude podezřelé, kde jsem vlastně byl," naštval se Malfoy.
"Tady zůstal," dořekl Albus. Při své řeči nechal pohled přilepený ke koberci. Cítil jak mu tváře přímo hoří studem a cítil i nevěřícné pohledy svých přátel.
Scorpius bezděky pootevřel ústa v němém úžasu. Jestli se nemýlil, Potter mu právě nabídl azyl. Jemu, Scorpiusi Malfoy!
"To…to… Je to od tebe milé, ale asi," zakoktal se Scorpius. Byl naštvaný, že mu selhal hlas - to se obyčejně nestávalo.
"Albus má pravdu," přidal se Terry, "zůstaň. Nebylo by fér, abys venku riskoval krk a my si hověli tady. Možná jsi ze Zmijozelu, ale nejsi úplně špatný."
"Já… Já asi…ehm…bych tady skutečně přespal," potvrdil zdráhavě Scorpius. Tahle prapodivná skupinka ho přiváděla do rozpaků, ale byl plně rozhodnutý to na sobě dát co nejméně zdát.
"Jste si jistí, že ho tady chcete?" zeptal se James.
"Ano," potvrdili všichni.
"Fajn. Nijak se mi to nelíbí, ale… Zkrátka si zapamatuj, že jestli se pokusíš o nějakou podlost tak si tě najdu ať už budeš kdekoliv," zamračil se James a odkráčel z pokoje. Ostatní ho s několika slovy příjemného spánku následovali. Nakonec zůstali v pokoji jen Rose a Scorpius.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Surynka Surynka | Web | 1. září 2012 v 10:32 | Reagovat

Super kapitola! Zajímavě napsaná a hlavně poutavě. Jamesovi jeho charakter bez problémů uvěřím, jak se tam ostražitě  vzteká :D Těším se na další

2 Nelsh Nelsh | 1. září 2012 v 19:03 | Reagovat

Mockrát děkuji. :-)  :-D  :-P  :D

3 Pouli Pouli | Web | 12. září 2012 v 11:39 | Reagovat

James pobavil, jak vyhrožoval Malfoyovi mrzákem. :-D Zábavná kapitola.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx