IV. - konkurz

6. srpna 2012 v 9:17 | Nelsh |  Redderer
"Jak jste se už nejspíš doslechli, rozhodl jsem se předělat celý tým. Tento rok určitě vyhrajeme, ale musíme mít to nejlepší mužstvo, jasné? Nejdřív vyberu brankáře," oznámil Stark.
Krom Albuse se přihlásili ještě další dva kluci. Jeden z druhého ročníku a další z čtvrtého.
"Robine, můžeš začít," vybídl kapitán nejmladšího uchazeče.
Hnědovlasý kluk se vznesl. Stark se sehnul a vypustil zlatonku. Robin se ji snažil najít, ale nebylo to k ničemu. Ať hledal jak chtěl nikde ji neviděl.

"Poleť dolů!" houkl na něj Stark. "Tohle nemá cenu. Příště to chce víc cviku. Tome, seš na řadě."
Vysoký čtvrťák nasedl na koště a odlepil se od země. Zakroužil nad hřištěm a bleskově našel malou třepotající se zlatou kouli. Rozletěl se přímo k ní, ale zlatonka byla rychlejší. V jednom okamžiku byla na pravé straně a v další na levé.
"Dost! Proboha, jsi rychlý asi jako šnek! Albusi, chyť tu zlatonku, stačí jednou, a to místo je tvoje."
Albus vystřelil do vzduchu jako blesk. Stačila mu minuta, aby našel drobnou lesklou věcičku vznášející se těsně nad zemí. Prudce klesl a v poslední vteřině, když už se násada jeho koštěte téměř dotknula trávy let vyrovnal. Natáhl ruku a…
"Skvěle, Ale! Takže máme chytače," konstatoval Stark, "a nastoupit si můžou odrážeči."
"Super a teď potřebuju vybrat brankáře. Jamesi."
"Jistě, kapitáne." Potter poletoval před brankami a zdařile odrážel všechny camrály. Neprošel přes něj jediný. Ostatní tři uchazeči na tom byli - nedá se to vyjádřit jinak než - bídně. První chytil pouze jedinou branku, druhý se při pokusu chytit camrál převážil a zůstal viset na obruči brány a třetí neodrazil vůbec nic.
"Jamesi, řekl bych, že je to jasné," vyhodnotil Stark. Jestli to takhle půjde dál zůstane mu stejný tým jako minulý rok. "Střelci. No tak, honem lidi! Nemáme na to celý den!"
Nakonec se členy týmu stali: Jason Perry na postu odrážeče, Holly Weterbyová jako střelkyně, Brad North - druhý nehelvítský odrážeč, Eduard Long ve funkci střelce a Nora Grayová jako střelkyně.
"Zítra je první trénink. Přesně v pět, tak laskavě všichni přijďte včas. To platí obzvlášť pro tebe Jamesi. Rozhodně to nebude jako minulý rok, kdys chodil pět minut před zápasem a o půl hodiny později na tréninky."
"Samozřejmě. Vynasnažím se."
"To doufám. No, všem vám moc děkuju, že jste dneska přišli a s týmem se uvidíme zítra, jak už jsem řekl."

"No? Co jsem ti říkal?"
"Fajn. Uznávám, že jsi nekecal, Parksi, ale chci slyšet podrobnosti než do toho půjdu."
"Dobře, Simonsová. Když se nám to povede, obdaří nás neuvěřitelnou mocí. Samotné ministerstvo před námi poklekne."
"To zní celkem slibně, ale co pro to musíme udělat? V čem je háček?"
"Nejdřív potřebujeme jistý předmět. Sám se k němu nedostanu, proto potřebuju tebe a nejlépe i pár dalších lidí. Uděláme to takhle…" Parks jí podrobně vylíčil plán akce. Simonsová se čím dál víc usmívala. Tohle bude ještě jednodušší než vzít miminu bonbon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hakky Life Hakky Life | Web | 6. srpna 2012 v 22:50 | Reagovat

Tohle mě zase nastartovalo psát snad to zde brzy bude také :) Moje pokračko :)

2 Pouli Pouli | Web | 7. srpna 2012 v 18:22 | Reagovat

Voldemortův vliv mezi studenty se, koukám, rozšiřuje. :-D  :-D
Na začátku máš chybu. Kapitán vybírá brankáře, ale ty popisuješ výběr chytače. A ještě máš překlep ve: druhý neHelvíTský odrážeč.
Líbí se mi délka tvých kapitol. Osobně mám takového kratší raději

3 Surynka Surynka | Web | 16. srpna 2012 v 16:21 | Reagovat

Krásná kapitola, líbil se mi výběr chytače, "Ale chyť tu zlatonku, stačí jednou..." :D Krásná kapitola a ten poslední odstavec? Nevím proč, ale připomnělo mi to trochu Draca a Pansy :D Zajímavé a jdu číst dál :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx