29. zkoušky

10. května 2012 v 17:34 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
Uvědomila jsem si, že už dlouho tu nebyla nová kapitola k této povídce. Tak teď tu je, no. :D


Prvního května byla většina Bradavických šesťáků silně nervózní. Z davu vybočovali pouze Albus Potter a Scorpius Malfoy, kteří nebyli plnoletí. Všichni ostatní skládali ten den v Prasinkách zkoušky z přemisťování. Jako první šla na řadu Zoe.
"Slečna Bennettová, prosím," pokynul jí malý starý kouzelník, který je učil při kurzech na hradě. Jmenoval se Howard McTavish. "Vidíte tamten červený fáborek?" zeptal se a ukázal na kopec za městem.
"Ano," přikývla nejistě Zoe. Bylo to opravdu daleko.
"Moje kolegyně tam na vás čeká. Tak prosím, ukažte, co umíte."
Zoe provedla náležité kouzlo. Nejprve si cvičně připomněla všechny tři zásady - orientace, odhodlání a opatrnost. Celou svou myslí se soustředila na místo, kam se chtěla přemístit a také na své tělo, aby je přenesla v jednom kuse. Obalila jí šedivá mlha a osoby a předměty před ní se rozostřili.
A pak stála na určeném místě. Bylo jí trochu mdlo, ale poprvé se jí povedlo přistání ustát. Radostí poskočila a zavýskla. Její nadšení muselo být slyšet i na takovou vzdálenost. Od jejích spolužáků k ní na oplátku dolehly pochvalné výkřiky.
Přísná hubená čarodějka se na ni nesouhlasně zamračila zpoza kostěných brýlý. "Výborně," pravila nenadšeně. "A teď se, prosím vraťte zpátky."
Zoe se na přemístění soustředila ještě více, než prvně. Nemínila dopřát zkoušející čarodějce radost z nezdařeného pokusu.
"Skvělá práce!" chválil Zoein výkon starý kouzelník. "Prozradím vám rovnou, že jste ve zkoušce uspěla."
Spolužáci souhlasně zatleskali. První zdařená zkouška je poněkud uklidnila a povzbudila. Zoe nadšeně skočila Bobbymu do náruče. Otočil se s ní dokola, než jí postavil zpátky na zem a políbil.
"Tak když to zvládl i takový poděs jako ty, tak to pro mě bude hračka," popichoval jí. Zoe okamžitě poznala, že si ji jen nedobírá jako obvykle, ale maskuje vlastní nejistotu.
"To dáš. Je to jasná věc," řekla mu se vší vážností.
Příšerný křik se zařízl všem až do morku kostí a nejzazšího místa v hlavě. Lauře Bowerové, která šla na řadu jako druhá, se povedl odštěp. Horní část jejího těla se vznášela u červeného fáborku, zatímco nohy zůstaly na původním místě. Zkoušející kouzelníci okamžitě začali napravovat škodu. Studenti vyděšeně ustoupili o dva kroky dozadu, aby jim uvolnili prostor.
"Mladíku, skočte, prosím, ke Třem Košťatům pro nějaké povzbuzení," oslovil McTavish Chrise, který bez meškání vyběhl.
Laura byla opět v jednom kuse, křídově bílá a třásla se po celém těle. Její kamarádky Melody a Jenna jí posadily mezi sebe na lavičku a snažily se jí uklidnit. Po chvíli se vrátil Chris a podával Lauře poloprázdný hrnek s horkou čokoládou. Utíkal totiž i na zpáteční cestě a něco jeho obsahu vybryndal.
"Nu, budeme pokračovat. Pan Dashmore, prosím," řekl McTavish a vzhlédl od seznamu studentů. Jmenovaný chlapec z Havraspárů rázem zbledl a nervózně vystoupil s chumlu studentů. Jeho spolužáci mu ukázali zaťaté pěsti, na znamení držených palců.
"Nebojte," usmál se na něho povzbudivě zkoušející a Dashmore mu chabě úsměv oplatil. Přemístění se mu povedlo na výbornou.
Jako poslední šla na řadu Rose Weasleyová. "Hodně štěstí," pošeptal jí Scorpius. On a Albus se jako jediní nemohli zkoušek z přemisťování zúčastnit, protože nebyli plnoletí. Ředitelka McGonagallová rozhodla, že nemá smysl zachovat ten den výuku pouze pro dva studenty a dovolila jim jít do Prasinek společně s ostatními.
"Dobrá práce, slečno," pochválil Rosein výkon McTavish. "Další termín zkoušek se bude konat posledního června. Zájemci se mi mohou teď nahlásit a já si vás zapíši. Platí to i pro opravující," řekl všem studentům. Albus a Scorpius se šli okamžitě zapsat.
Zkouška se ten den nepovedla pouze čtyřem studentům. Lauře Bowerové z Nebelvíru, Brianu Grahamovi a Clare Llewellynové z Mrzimoru a Geraldine Dohlenové ze Zmijozelu. Clare se nepovedlo pohnout z místa ani na třetí pokus. Geraldine se přemístila bez palce u levé nohy a Brian bez kalhot.
"Jdeme oslavovat," rozhodl Chris.
"V Medovém ráji ode dneška prodávají zmrzlinu. A mají i dvě nové příchutě," řekl Albus.
"Jaké?"
"Hovězí s ledvinkami a Vánoční puding."
"No fuj," zašklebila se Zoe. "To si snad ani nemůže nikdo koupit."
"Já ano," hlásil Chris. "Zajímá mě, jak to chutná."
"Tak já si koupím tu druhou," nabídl se Bobby. A udělali tak.
Všichni - Rose, Zoe, Albus, Scorpius, Bobby, Chris a Ian - si potom sedli na jednu z laviček na náměstí. Bobby, Zoe a Ian se uvelebili na zemi před ní, protože na ní se už nevešli. Bobby a Chris nechali svou zmrzlinu kolovat a ostatní obě postupně ochutnali.
"Nejlepší je stejně čokoládová, jako vždycky," řekl Chris a závistivě si prohlížel Roseinu porci.
"Ale nejvíc legrace je s extra citrónovou," upozornila Zoe a Albus se na důkaz jejích slov oklepal odporem a vyplivl sousto na trávník. "To snad ani není humánní. Takhle kyselý," šklebil se.
"To hraješ. Ukaž," natáhl se Bobby po Albusově porci a také ochutnal.
"Jo. Ky-se-lý," kašlal a marně se snažil narovnat zkřivená ústa.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 10. května 2012 v 18:31 | Reagovat

Citrónovú zmrzku mám hrozne rada :D:D.
Pekná kapitola, taká oddychová :).

2 Nelsh Nelsh | 17. července 2012 v 14:52 | Reagovat

Moc hezká kapitola. A mimochodem Chris měl pravdu - čokoládová je prostě nej!!! :-)  :-D  :-P  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx