Nesplněný sen

24. dubna 2012 v 13:40 | Pouli |  JEDNORÁZOVKY
Původně to mělo být drabble. Ale nějak jsem se rozepsala, takže je z toho kratší povídka.


Závěrečná bitva o Bradavice začala už před několika hodinami. Smrtijedi prorazili většinu obrany a boj se přesunul dovnitř hradu.
Millicent Bullstrodeová odmítla odejít do bezpečí s většinou svých zmijozelských spolužáků. Jejím cílem bylo dokázat Pánovi zla, že si zaslouží přidat se k zástupu jeho věrných. A jak se předvést lépe, než ve vítězné bitvě.
Skryta ve stínu omráčila dalšího studenta. Její touhou bylo očistit kouzelnický svět od tohoto mudlovského póvlu. Ale nerada si špinila ruce. Na onen svět ho může kdykoli poslat někdo jiný.
Přikrčena za sloupem snila jak jí Temný pán zahrne svou přízní a odmění za pomoc v bitvě. Byla výjimečná. Tajný agent uvnitř Bradavic. Žádného ze studentů, kteří jí míjeli, ani nenapadlo, že by mohla bojovat proti nim.
Millicent vyčkávala. Nebyla tak hloupá, aby otevřeně zaútočila na skupinu. Vybírala si osamocené oběti. A jedna taková se k ní s důvěrou blížila.
Koutkem oka zaregistovala pohyb. Ani smrtijedi nedbali na její zmijozelskou uniformu a považovali jí za člena odporu. Nevěřícně pozorovala paprsek Smrtící kletby, který se k ní blížil. A narazil do kusu zničeného nábytku, který jako zázrakem proletěl před ní. Zázrakem jménem Levandule Brownová.
Levandule jí právě zachránila život a omráčila smrtijeda, který jí o něj chtěl připravit. Povzbudivě na Millicent kývla a pokračovala v boji.
Millicent nemohla uvěřit svému štěstí. Původní oběť byla pryč, ale přímo před ní stála nová. Pozvedla hůlku, aby tu naivku zlikvidovala.
Z chodby tiše vyskočil Fenrir Šedohřbet a mlsně si olízl ostré zuby. Žluté oči spočinuly na Nebelvírské brunetce. Millicent ani nenapadlo Levanduli záchranu života oplatit a varovat ji. S uspokojením a zvrhlým potěšením pozorovala jak jí Fenrir rve hrdlo.
Vítězství Temného pána se blížilo. Její levé předloktí už brzy ozdobí znamení zla. Ze svého úspěchu se neradovala dlouho. Zahalila jí zelená záře a ona sama se svezla k zemi. Na cestě do záhrobí jí provázelo hihňání Belatrix Lestrangeové, jejího vzoru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 24. dubna 2012 v 18:52 | Reagovat

Smutné :(. Ju som nemala nijak rada, ale toto ma dostalo, napísala si to krásne :).

2 Susie Susie | 19. srpna 2012 v 22:23 | Reagovat

Zajímavý nápad, je to skvěle napsané:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx