Minulost nezměníš

4. dubna 2012 v 18:00 | Surynka |  JEDNORÁZOVKY
Takoví tupci! To nemohou myslet vážně? Nikdy ho neporazí! A Lily? Proč ty se mezi ně pleteš? Honilo se mu hlavou. Je to dva a půl roku, co opustili Bradavice a za tu dobu si napsali jen několik dlouhých dopisů. Nebyla to její vina, musela se skrývat a on si taky zrovna dvakrát dovolovat nemohl. Byli každý na jiné straně barikády, přesto zůstali přáteli.Když se dozvěděl, jaké nebezpečí jim hrozí, poprosil Brumbála, aby je ukryl. JE. Klidně i toho arogantního Pottera, pokud to zachrání Lily. Měli půlročního syna. Viděl ho jen fotce, ale stejně si byl hned jistý, že zdědil téměř všechno po otci, až na oči, které byly nachlup stejné od Lilyných.


Brumbál souhlasil, že jim pomůže. Aspoň něco! Pomyslel si. Ukryl je pod hromadou kouzel v domě v Godrikově Dole. Tam by je nemusel najít a mezitím by se snad i někomu jinému mohlo podařit zabít Voldemorta. Přeci nemůže být nesmrtelný, i když to tak vypadá a všechny kletby hravě odráží. Ale jednou se musí najít někdo, kdo ho porazí a Lily se nebude muset ani skrývat. Doufal. Ale marně. Po dalším půl roku je našel a zabil!


Vydal se tam, doufal, že ji najde živou. Hned u dveří našel mrtvé tělo Jamese Pottera. Začal tušit něco špatného. Vystoupal po schodišti a došel do dětského pokoje. Dveře byly vyvrácené. Hned jak jimi prošel, našel ji mrtvou dětské postýlky. Ne! To nemůže být pravda! Řekl, že ji ušetří! Ne! Klekl si k jejímu tělu…Nevěděl, jak dlouho tam seděl a držel ji v náručí. Ale její syn přežil! Vypadal přesně jako James Potter, až na ty oči. Ty mu připomněly Lily Potterovou. A věděl, že ještě dlouho je bude vídat.


Zavolal Brumbála a členy Fénixova řádu. Ti Harryho odvezli.
"Kam ho vezou?" zeptal se. Ještě pořád měl před očima to, co viděl v domě.
"K jeho příbuzným!" odpověděl mu Brumbál stručně.
"Řekl jste něco Voldemortovi?" zeptal se Brumbál následujícího večera.
"Kdy? Předtím? Samozřejmě! Prosil jsem ho, ať ušetří Lily Potterovou!" odpověděl nepříjemně. Nechápal, jak se ho může na něco podobného ptát.
"Možná, že to jste neměl. Možná by pak taky žila." Odpověděl Brumbál zamyšleně, ale dál už nic neřekl. Na Snapeovi dotazy, co tím myslel, neřekl nic.


Ale měl pravdu. Kdyby Snape neprosil o život Lily Potterové, žila by. Jaký paradox. A přitom by to bylo tak jednoduché. Nic neříkat! Nic neříct a ona by přežila! Ovšem to se Snape nesmí nikdy dozvědět. Brámbál ho potřebuje kvůli pozici, kterou zastává u Voldemorta a ještě by si něco mohl udělat. Vědět, že kdyby o nic nežádal, kdyby se do toho nepletl, žila by.


A byl to pravdivý fakt. Když se James Potter snažil zdržet Voldemorta, věděl, že by ho neporazil. Věděl, že zemře. A rozhodl se zemřít pro svou milovanou ženu, Lily. Tím vykonal to samé, co o chvíli později Lily. Zemřel pro život druhého. Svou smrtí by teoreticky přenesl ochranné kouzlo na Lily.


Ale Voldemort mohl dát Lily na výběr. Díky dohodě mezi ním a Snapeovi dal Lily Potterové na výběr; život, nebo smrt. A ona zvolila smrt, aby zachránila svého syna. Kouzlo neplatilo právě tím, že měla na výběr. A proto zemřela!
Kdyby Snape o nic nežádal, Lily by přežila díky Jamesově oběti a kvůli své připravenosti zemřít, by byl zachráněn i Harry Potter. Mohli přežít dva, ale přežil jen jeden.


Tak snadné, ale minulost změnit nelze.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ashley Ashley | Web | 7. května 2012 v 13:25 | Reagovat

No, velice zajímavé...pěkně zpracováno.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx