Mezihra 2

24. března 2012 v 10:00 | Surynka |  Pravá identita
Takže vám přináším druhou mezihru. Páni, docela mě to chytlo :-) Tentokrát je z prostředí solečenské místnosti Nebelvíru, těsně po Susanině odchodu.Všichni na ni zírali. Nikoho by v životě nenapadlo, že by mohli potkat nějakého Smrtijeda, který by byl tak v pohodě, jako Sophia Rockwoodová. Někdo si ji 'oblíbil' po tom, co se stalo na tribuně a zbytek určitě po tom, co jim řekla ve společenské místnosti. Na všechny působila zvláštně a Nebelvírští ji snad začínali mít i v oblibě? Ne, to by bylo dost silné slovo. Prostě, kdyby překročili večerku, rozhodně by si přáli, aby je nachytala ona a ne někdo z Carrowových.
"Vidíte? Co jsem říkal na tribuně?"
"Cos říkal? Já tě moc neposlouchal." Ozval se další.
"Že ta má možná ambice o čistý krvi, jako ostatní, ale nechce do toho plést studenty. Nebo tak nějak. Prostě se mi zdá celkem v pohodě."
"Mě by snad napadlo jen to, že tím jejím chováním teď večer se mi vůbec nehodí mezi Smrtijedy." Podotkl Dean.
"A rozhodně se zná s Malfoyem. Když přišla do Velký síně na první den, pořád se na ni díval a pak ji na chodbě zastavil." Podotkl Neville.
"A co jí řekl?" zajímala se nějaká studentka.
"Chtěl si s ní promluvit. Chovala se k němu divně. Nejdřív mu řekla něco vy smyslu, aby při hovoru s ní nebyl tak arogantní a pak mu vlastně řekla, že je srab, ale dohodl se s ní, že si někde promluví. Rozhodně z něj nebyla dvakrát nadšená." Vysvětlil Neville. Nechtěl je tehdy šmírovat, bylo to proti jeho přesvědčení, ale nějak se k tomu nachomýtl a tak toho využil.
"To je zvláštní. Smrtijedi většinou příslušníky Malfoyova rodu uznávají. Slyšela jsem, že je oblíbenkyní vy-víte-koho." Prohlásil Dean a dál se díval na ostatní, jakoby jim svěřil státní tajemství.
"Tak to už je opravdu zvláštní. Oblíbenkyně vy-víte-koho a chovala se k nám dost přátelsky. Slyšeli jste, co řekla o tom vítězství, určitě by radši, aby se hrálo podle pravidel." Podotkla ta samá studentka. Úplně zapomněli na oslavu. Sophia Rockwoodová je svým chováním zaměsnala v úvahách.
"A já jsem si všiml, jak se chovala na zápase. Když přicházeli hráči od nás, tleskala celkem aktivně, ale když přišli Zmijozelští, tak jen tak poklepávala a snažila se tvářit nenápadně. Oni si toho nevšimnou, jsou dost tupí, ale já jsem si toho všiml. Vypadalo to, jakoby se snažila, aby si nikdo nevšiml, komu vlastně fandila. A všimli jste si, jak Zmijozelští zakleli naše?" zeptal se pak ještě Neville.
"Jo, bylo to od nich pěkně hnusný. A dělali to celkem nepokrytě. Jak hráči, tak studenti na tribunách. Ale pak se jim to přestávalo dařit. Nevím, proč." Zamyslela se studentka, ale na nic nepřišla.
"A já vím, proč to tak bylo. Ta Rockwoodová pak vytáhla hůlku a Zmijozelským se přestalo dařit. Trvalo jim celkem dlouho, než jim došlo, že už to nemá smysl." Odkryl Neville další skutečnost a všichni na něj udiveně hleděli. Tohle nečekali.
"Tak to už je opravdu zvláštní. Stoupenec vy-víte-koho a zachraňovala naše hráče?" opět výše zmíněná studentka. Nikdo ostatní do konverzace ani nepřispíval. Všichni jen udiveně zírali doprostřed místnosti.
"Třeba má jenom smysl pro spravedlnost a chtěla, aby se hrálo podle pravidel." Snažil se to zakončit Dean.
"Ne, já myslím, že v tom pude skrytýho něco jinýho." Zamyslel se nakonec Neville. Všichni se pak opět pustili do oslavy, ale dlouho netrvala. Odebrali se do svých ložnic a přemýšleli nad hromadou věcí. Někteří nad Sophiou Rockwoodovou a někteří, těch bylo víc, nad tím, kdy to všechno skončí. Kdy už se opět budou moct smát a chovat podle svého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josette Onnie Oleander Josette Onnie Oleander | 24. března 2012 v 22:34 | Reagovat

Úžasná :-D

2 Surynka Surynka | Web | 25. března 2012 v 20:58 | Reagovat

[1]: Děkuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx