Mezihra 1

1. března 2012 v 12:00 | Surynka |  Pravá identita
Ano i já jsem propadla mezihrám a s radostí sem jednu zasazuji. Myslím si, že je aspoň trošku užitečná, protože povídku píšu hlavně z pohledu Susan ( i když v pár bodech se trochu od záměru odchyluji) a tady chci sepsat něco z pohledu Harryho. Vracíme se do hluboké noci, kdy Řád Harryho přenášel a došlo i ke ztrátám. Blíží se ráno, ale nikdo nechce spát.
"Ramusi? Chtěl jsem se na něco zeptat." Objevil se vedle něj Harry. Lupin stál venku a pozoroval východ slunce. Bude svatba a možná, že právě v této situaci bude njevhodnější. Každý se někdy musíme odreagovat.

"Povídej." Vybídl ho s úsměvem. Byl vyčerpaný, ale pro lidi kolem sebe si vždycky našel úsměv, i když byl unavený a strhaný.

"V noci…byl tam hrozný zmatek…ale nic se mi nestalo."

"A buď za to rád." Opět se pousmál Lupin.

"Já jsem rád, ale zároveň jsem překvapený…"

"…pokud jsi v pořádku, tak celá ta akce splnila účel." Skočil mu Lupin do řeči.

"Ale právě, že až na Voldemorta, mi skoro nic nehrozilo, a přesto v jednu určitou chvíli mohlo!" Harry byl rád, že to konečně mohl doříct.

"Teď ti moc nerozumím."

"Viděl jsem v jejich řadách novou tvář." Začal vysvětlovat Harry. Lupin rázem věděl, na co chce narazit. Susan opravdu splnila to, co slíbila a podkopávala všem Smrtijedům nohy a když jí hrozilo podezření, jednoduše vyčkala na chvíli, kdy si byla jistá, že kletbu budou schopni odrazit.

"A v jednu chvíli mě ochránila! Nechápu to…byl jsem tam…sevřený, jako v kleštích. Z jedné strany ona, z druhé další Smrtijed. A ve chvíli, kdy jsem se bránil jemu, mi klidně mohla vyslat kletbu do zad a já bych se ani nemohl bránit. Ale neudělala to! A víš, co místo toho udělala?"

"Zaklela toho Smrtijeda. Srazila ho z místa, že?" podíval se na Harryho s pobaveným výrazem Lupin.

"Přesně! Jak to víš?" nechápal brýlatý chlapec.

"Víš, každý může mít ve svých řadách zrádce. Stejně, jako byl kdysi zrádcem v řadách Fénixova řádu Pettigrew."

"Ty myslíš, že ona je zrádce?" zeptal se s vážnou tváří Harry.

"Ne, nemyslím. Já vím, že tam dělá špeha, a že ve skutečnosti, pracuje pro nás." Usmál se vítězoslavně Lupin.

"Od kdy?" vyvalil na něj Harry oči.

"Odjakživa. Brumbál ji před pěti lety povolal, vycvičil a před třemi lety se mezi ně dostala. Od začátku je tam jenom proto, aby nám dělala zvěda a všechno jistila. Je tam pro tebe." Vysvětlil Lupin.

"Tak to doufám, že na to nepřijde." Zadíval se Harry na slunce, které už ozařovalo oblohu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx