Zrcadlo, zrcadlo

7. února 2012 v 1:01 | Nel-ly |  JEDNORÁZOVKY
Postavy: Harry Potter, profesorka McGonagallová, Hermiona, Ron, Draco,...
Počet slov: 533
Originál: Mirror, mirror


"Dnes se budeme učit magickém předmětu zvaném Dětské zrcadlo," oznámila třídě profesorka McGonagallová držíc v ruce malé zrcátko se symboly vyrytými po stranách a na rukojeti. "Toto začarované zrcadlo umožňuje jeho vlastníkovi vidět své budoucí ratolesti ve věku deseti let. Jedná se o potomky vás a vaší spřízněné duše. Zrcadlo však nenese zodpovědnost za možná předčasná úmrtí nebo záruku, že tyto děti budou doopravdy existovat. Přestože jde o velice nejasné kouzlo, jedná se o zajímavou magii."

McGonagallová se posmutněle zahleděla do zrcadla a na chvíli, jakoby přestala vnímat své okolí, zatímco nejspíš pozorovala dítě, které se jí nikdy nenarodilo. S tichým povzdechem se obrátila na třídu a zkroutila úzké rty v náznaku úsměvu.

"Teď vás budu náhodně volat jednoho po druhém a pospěšte si, ať se na každého dostane!" přikázala přísně.

Některým studentům se na tvářích objevovaly udivené pohledy, zatímco jiní rudli nad tím, co viděli. Bylo zábavné sledovat jejich reakce.

Když se Hermiona chopila zrcátka, zčervenala až po kořínky svých rozježených vlasů, ale spokojeně se usmála, a pak se vrátila na své místo. Ron byl další na řadě, takže měl Harry dost času otočit se k Hermioně a začít se vyptávat, co viděla. S veselým úsměvem a hrdostí v očích zašeptala: "Má dcera měla rudé vlasy!"

Když se Ron vrátil na místo, Harry se na něj ušklíbl a syknul jeho směrem: "Nech mě hádat, měla Hermioniny oči."

Červenající se Ron jen nesměle kývnul.

Konečně přišla řada i na Harryho, aby uviděl svého imaginárního potomka se svou spřízněnou duší. Zahleděl se do hlubin lesklé plochy a v tu ránu se na povrchu zrcadla začal formovat obraz. Byla to malá dívka, velmi drobná a na první pohled rozkošná. Měla smaragdově zelené oválné oči, totožné s jeho vlastními, a ty nejsvětlejší blonďaté vlasy, jež se perfektně hodily k její bledé pokožce.

Znal pouze jedinou osobu, která měla takový odstín přirozené blond. V duchu se usmál a jeho oči zabloudily k přední řadě mezi skupinu zmijozelských studentů. Ta podobnost byla velice zvláštní. Holčička v zrcadle měla Dracovy vlasy a i její nos jakoby křičel: jsem Malfoyová!

Harry vrátil profesorce McGonagallové zrcátko a s jemným úsměvem se vydal ke své lavici.

Takže Draco je jeho spřízněná duše, hm? Ani ve snu by ho to nenapadlo, že jeho imaginární dcera bude mít blonďaté vlasy. A stejně tak by Draco určitě žárlil, že zdědila zelené oči po Harrym a jeho matce z mudlovské rodiny. Ta myšlenka způsobila, že se úsměv na jeho tváři ještě roztáhl a nevědomky se přes místnost znovu zahleděl na svého tajného přítele. Zdál být se v šoku.

Hermiona si Harryho podezřívavě měřila, když se vedle ní usadil a čekala, až jí řekne, co viděl. Když však pochopila, že se jen tak sám od sebe nerozmluví, šťouchla ho do boku, aby upoutala jeho pozornost od prvních lavic, kde tvář jednoho ze studentů začala barvit do jemně růžové.

"Co jsi viděl?" zeptala se podrážděně, když se Harry stále nerozmluvil.

Harry zamrkal a nepřítomně se na ni usmál potom, co se mu Draco konečně zahleděl do očí a okamžik na to sklopil pohled.

"Přesně to, co jsem očekával, že uvidím," oznámil s největší dávkou upřímnosti a nechal se unášet svými představami.

Budoucnost se ještě nikdy nezdála tak zářivá.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alexis Graham Alexis Graham | E-mail | 5. srpna 2012 v 14:40 | Reagovat

To je sladké :-) Představa malé zelenooké a blond holčičky je roztomilá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx