27. - Poberti opět pohromadě

14. února 2012 v 12:00 | Surynka |  Návrat
Takže je tu kapitola k Návratu a akorát zjišťuju, že se mi to pomalu zvrhává v telenovelu...doufám, že to následující kapitoly napraví.

"Takže ty jsi Pandora a tvá matka chodí se Siriusem?" zeptal se jí James Potter, tisknouc k sobě z jedné strany manželku a z druhé svého syna, staršího, než byl on sám. Tenhle fakt mu nevadil, pokud mohl být se všemi svými milovanými a stejně k tomu přistupovala i Lily.
"Ano. Zemřel před jednadvaceti lety a letos v listopadu jsem ho vrátila mezi živé. Byla to taková dohoda s mojí matkou. Před rokem jí našli nějakou zákeřnou nemoc, kterou nevyléčí ani nejlepší lektvar na světě a když se matka doslechla o kouzlu Invivio, navracejícím mrtvým život, řekla mi, abych, až ona zemře, navrátila ji i její lásku k životu." Promluvila Pandora. Cítila se zvláštně, byla v přítomnosti čarodějů, kteří se kdysi postavili Voldemortovi a obětovali své životy pro dobrou věc a svého syna.
"Takže i náš Sirius se přeci jen usadil." Pousmál se James.
"No před těmi jednadvaceti lety jen na dva roky, pak zemřel."
"A co bylo předtím?" zeptala se Lily se zájem.
"Byl v Azkabanu. Obvinili ho, že vás zradil a zabil Pettigrewa a po asi dvanácti letech utekl." Vysvětlil Harry.
"V Azkabanu? Za zabití Červíčka? Utekl? Vypadá to, že se toho za dobu naší nepřítomnosti semlelo docela dost." Poznamenal překvapeně James.
"Víc, než byste si mohli myslet." Pousmál se Harry. Nemohl tomu uvěřit. Po takové době je opět se svými rodiči a teď už snad navždy. "Všechno se vám převypráví, nebojte. Doro, mohla bys aspoň trochu nastínit skutečnost? Myslím, že v tomhle ohledu budeš lepší vypravěč, než já."
"Samozřejmě, i když nezapomínej, že jsme o pár let mladší od tebe. Většinu věcí znám jen z vyprávění. Ale budiž…Když do vašeho domu vtrhl Voldemort a zabil vás, našli tam Harryho a odnesli ho k domu vaší sestry," kývla na Lily "no a tam vyrůstal. Mezi tím se ale stala další věc. Sirius se dozvěděl, že vás Voldemortovi zradil Červíček a našel si ho. Tehdy rozmetal celou ulici a Pettigrew, těsně před tím, než zmizel, si usekl prst, aby to vypadalo, že je to to jediné, co z něj zbylo. Za to byl Sirius odsouzen k doživotí v Azkabanu, po dvanácti letech se mu ale povedlo utéct a našel Harryho a s pomocí Lupina našli i Pettigrewa, který se schovával ve své krysí podobě u Weasleyových. Chtěli ho zabít, ale Harry se rozhodl, že ho předají ministerstvu, ale stala se menší nehoda…Sirius tomu říká: Malý chlupatý problém a Pettigrew utekl. O rok později se Harry objevil na hřbitově při Turnaji tří kouzelníků, kde byl i Červíček, který vracel Voldemortovi podobu. Tehdy tam s ním Harry bojoval…"
"…a možná si to i pamatujete. Byly jste tam!" skočil jí Hary do řeči. Jeho rodiče přikývli, ale opět se otočili na Pandoru, aby pokračovala.
"Voldemort se vrátil a mezi tím Sirius už rok žil s mojí matkou a měla jsem ho jako otce. Samozřejmě, že jsem měla i toho biologického, ale ten se nikdy nestaral o nic jiného, než o lahev alkoholu a mladé ženské a Sirius byl tak vděčný za to, že mu osud pomohl dostat se ven z Azkabanu a začít život, že se choval stoprocentně pozorně k mé matce a já jsem s ním užila tolik srandy, jako nikdy. Ovšem o rok později, kdy Harry byl v pátém ročníku, to začínalo být opět nebezpečné. A Sirius to věděl. Těsně před tím, než odešel bojovat s ostatními na ministerstvo, se s námi loučil hrozně dlouho a já nic nechápala. Nebylo to ani věkem, moje matka na tom byla stejně. On zřejmě věděl, že je to moc nebezpečné a že se taky nemusí vrátit. No a pak nám došel dopis, že Sirius zemřel. Harry pak nastoupil do šestého ročníku, kdy se dostával blíž k tomu, jak porazit Voldemorta. Na konci toho kolního roku zemřel Albus Brumbál, zabil ho jeden ze Smrtijedů a Harry se další rok ani nevrátil do školy, ale se svými přáteli pomalu ničil všechny Voldemortovy viteály…"
"…to si možná taky pamatujete. Jak jsem se s vámi viděl a ještě jsem se ptal, jestli umírání bolí." Podíval se na své rodiče Harry. Ti mu pohled opětovali a smutně přikývli.
Každá zmínka o nebezpečí, které mohlo hrozit jejich synovi, jim připomínala, kolik toho ztratili. Ten drahocenný čas, kdy neviděli svého jediného syna vyrůstat a nyní jsou dokonce mladší, než on sám. Ale pořád byli rádi, že aspoň dostali tu šanci k životu…ale ten smutek v nich bude zakořeněný navždy.
"No a teď jsme tady. Stejně, jako jsem to kouzlo užila k navrácení k životu Siriuse nebo vás, využili Invivo i Smrtijedi a nejenže vrátili Voldemorta, ale navrací i další Smrtijedy." Zakončila Pandora.
"Promiňte, ale myslím, že bych měl jít dolů. Navracené k životu už zřejmě skončilo a nyní bude potřeba všem vysvětlit okolnosti." Leroy se vytratil a všichni čtyři kouzelníc na něj zůstali civět.
"Tohle je vedoucí odboru, který dohlíží nad využíváním kouzelných formulí, jako je Invivo." Vysvětlil Harry.
"Promiň, ale říkal, že navracení k životu už skončilo, koho jste navraceli k životu?" zeptala se Lily, a přitom pořád objímala své syna.
"No…vlastně všechny. Až budete připraveni, můžete sejít dolů. Čeká tam i Tichošlápek a Náměsičník." Mrkla na ně uličnicky Pandora a zmizela na schodišti.
"Ví opravdu o všem." Podivil se James.
"No jo, Sirius ji nikdy neušetřil povídání o Pobertech." Usmál se Harry.
"Já přemýšlím nad tím, že bychom mohli sejít dolů. Chtěla bych je zase všechny vidět, včetně tvé manželky, synku." Řekla a pohledem zabloudila k snubnímu prstenu,který Harry hrdě nosil.
"Tak pojďte. Hrad se opravdu nezměnil."
Na hrad už stihla dorazit i Tara se Siriusem, Hermiona, Ginny, Nymfadora a všichni, kdo byli připraveni bojovat proti Pánovi zla. Tara se opírala i Siriuse a oba se snažili vypadat klidně, vyrovnaně bez strachu, který nastalá situace vyvolávala.
"Támhle jsou, pojďte." Vybídl je Harry. Pandora se otočila jejich směrem a nenápadně šťouchla do Siriuse. Ten to samé zopakoval u Lupina a oba užasle zírali směrem, odkud se k nim blížili Potterovi. Lily držíc se co nejblíž Jamesovi a Harry, který hrdě kráčel vedle svého toce. Nikdo nemohl přehlédnout o štěstí v jeho očích, to nadšení…
"Tichošlápku?"
"Dvanácteráku?"
"Náměsíčníku?"
"Lily?" všichni čtyři na sebe koukali dost vyjeveně. Nejstarší z nich byl nyní Remus, pak Sirius a až dál za nimi se pohupoval věk Jamese a Lily. Poberti i s jejich nejlepší kamarádkou se na sebe vrhli. Setkání bývalých bradavických studentů a nejlepších přátel. Kdo je sledoval a znal jejich příběh, neubránil se slzám.
"Tak teď už nemůže být spokojenější, co?" prohodila Pandora tiše ke své matce. Ta jen přikývla.
"Tak bych vám rád představil svoji rodinku." Ujal se po chvíli představování Sirius. Pandora uhnula stranou s veselým: "My se už známe." Takže jediný, koho jim mohl ze své strany představit, byla Tara.
"Tak tohle je moje drahá polovička a asi ta nejlepší ženská, jakou jsem kdy potkal. Představuji vám Taru Missouri." Sirius ji teatrálně představil a Tara se s Potterovými pozdravila. "Moji skoro-dceru už znáte." Usmál se Sirius a pak pokračoval Remus.
"No a já vám chci představit svou manželku Nymfadoru a tohle je, kdybyste to nepoznali, můj syn Ted."
James a Lily se seznámili i s další skupinkou, ale tu osobu, kterou chtěli poznat nejvíc, si Harry nechával nakonec.
"Ehm…no a tohle je moje žena, Ginny." Usmál se Harry a přitáhl Ginny blíž ke svým rodičům. Po tolika letech se s nimi nakonec seznámila. Lily i James byli za to za všechno rádi, ale pořád se jim v očích zračil smutek nad tím, kolik času ztratili, ale jednou se s tím vyrovnají.
"Máme podobný vkus." Pošeptal svému synovi pobaveně James. Ano, Ginny byla v mnoha ohledech podobná Lily, ale v mnoha ohledech byla i odlišná.
"Takže, moc ráda bych vás tady nechávala v družném hovoru o životě, ale blíží se něco hodně nebezpečného a já prostě musím všechny okolnosti dostatečně vysvětlit! Same, Bene! Pomůžete mi!" chovala se jako generál, ale ani jednomu z těch mužů to nevadilo. Jeden do ní byl zamilovaný potajmu, druhý veřejně a oba by pro ni udělali, co by jí na očích viděli.
"Nemám ho ráda!" poznamenala vztekle Tara.
"Koho?" nechápal Sirius.
"Benjamina! Vidíš, jak se na Doru dívá? Rozvedl se s ní, ublížil jí, připravil o dceru a teď je do ní zamilovaný!"
"Jak jsi na tohle přišla, prosím tě?"
"Vidíš, jak se na ni dívá? Jsem její matka! Vycítím všechno, co se děje kolem ní." Odpověděla Tara. Dění u jejich stolu moc nepřipomínalo pár hodin před vypuknutím války. James se bavil střídavě s Remusem, Harrym a Siriusem a Lily zase s Ginny. Všichni měli strach, všichni zažili aspoň jednu válku s Voldemortem, někteří i víc a všichni věděli, co je čeká, přesto toho nevěděli tolik.
Nikdo z nich by si ani ve snu nedokázal představit, co nastane. To, co se k nim neúprosně blížilo, bylo tak nebezpečné a tak neuvěřitelně děsivé…Smutek, hrůza, děs…to všechno se k nim blížilo…a mělo na nich zanechat stopy. Pokud někdo vyvázl z předešlých válek bez jediné jizvy na těle i na duši, tahle válka je měla poznamenat všechny. Ztráty budou vysoké, i když se budu snažit naše hrdiny šetřit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cornelie Katniss Mandy Cornelie Katniss Mandy | 1. června 2014 v 22:19 | Reagovat

Povídka byla krásná! Bylo super že všechny senzační lidi se znovu "narodili".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx