11.kapitola - Příbuzenské vztahy

2. února 2012 v 13:10 | Dejna |  Krev není voda
Ještě před Gabriel se v Brumbálově pracovně objevil Snape.
"Jak to včera dopadlo? Našel jste je?" zeptal se Brumbál.
Snape beze slova přikývl.
"Co jste zjistil?"
"Že to nebyla léčka. A že ty děti potřebují někoho, kdo je zvládne."
"Aha. A kdo by to měl být?"
Snape mlčel.
"Jejich otec by to dokázal?" zeptal se Brumbál s vlídným úsměvem.
"Asi ano," zabručel Snape.
"Nepochybuji o tom, Severusi. Ovšem, jistě si uvědomujete, že vzít si je k sobě by pro ně znamenalo obrovské riziko. Nechte si čas na rozmyšlenou, protože nyní byste se měl především absolutně soustředit na zítřek."
"Jistě," zašeptal Snape.
Rozhovor byl u konce. Profesor lektvarů zamířil ke své komnatě a na chodbě se v zamyšlení srazil s Gabriel. Podívala se na něj a zachytila jeden z jeho přísných a zkoumavých pohledů. Měla namířeno za Brumbálem.


"Pane profesore, čekám na vysvětlení vašich slov," řekla hned po pozdravu ještě mezi dveřmi.
"Chápu, ovšem teď je podstatné, abyste mi dobře porozuměla a nerozčilovala se."
"Pokusím se."
"Vaše biologická matka je rovněž matkou Severuse Snapea."
Gabriel pootevřela ústa a překvapením se jí málem zastavil dech. Ačkoli ji Brumbál žádal o porozumění, nerozuměla ničemu. Nezmohla se na souvislou odpověď.
"Cože… matka…"
"Ano, vaše biologická matka. Ne ta adoptivní."
"Co tím chcete říct, profesore? Že jsem adoptovaná? Že moje matka není moje matka… totiž… že nejsem…"
"Alma Trigová není vaše skutečná matka. Tou je Eileen Prince-Lloydová Snapeová."
"Můj otec podváděl matku?" zeptala se zoufale.
"Ne, váš otec je mudla William Scott," řekl Brumbál vlídně.
"Prosím?" vydechla Gabriel. Byla tak šokovaná, že už neměla sílu vstřebávat jakékoli nové informace. Udělalo se jí nevolno. Brumbál to poznal.
"Vidím, že už jste dnes unavená, tak si běžte lehnout a stavte se zítra po snídani. Povím vám víc."
Gabriel utekla z ředitelovy kanceláře bez pozdravu. Ani si to neuvědomila. Ve svém pokoji se zhroutila na postel, ale usnout nemohla. Přemýšlet se jí také nedařilo. Hleděla bezúčelně do stropu. Ani nevěděla, jak dlouho tam tak zůstala. Nakonec se napila lektvaru na usnutí, který jí otupil mysl a umožnil několik hodin posilujícího spánku.

Snape se také dlouho převaloval, ale nakonec usnul bez pomoci lektvaru. Ovšem ne na dlouho. Opět se přihlásily jeho mučivé sny. Navíc s dalšími změnami. Kromě vzlykající Lily, mrtvé Trigové a lidí všude kolem, se tam objevila Kate s Emmou. Voldemort je bez varování obě zabil. Snape se vzbudil se strašlivým výkřikem, zpocený a rozechvělý.

Druhý den ráno Gabriel uháněla za Brumbálem. Vešla bez zaklepání.
"Promiňte profesore, smím?"
"Jistě."
"Takže budeme pokračovat?"
"Máte-li dost sil, pak ano."
"Máme se Snapem stejnou matku?"
"Ano."
"A otce?"
"Ne."
"Jak to, že máme stejnou matku?"
"Když bylo Snapeovi šest měsíců, Eileen nezvládla svou novou roli matky a manželky. Není se co divit. Byla to velice jemná, křehká a zranitelná žena. Tobias Snape jí život nikdy moc neulehčoval. Ba právě naopak. Byl to mudla a opilec, v němž alkohol vyvolával prudké záchvaty vzteku a agresivity. Tato nezvladatelnost se obracela nejčastěji proti ní a občas i proti dítěti. Eileen začala trpěl úzkostnými stavy a depresemi. Jednou se Tobias opil a popral v hospodě, byl to ošklivý incident. Došlo ke zranění. Zadržela ho mudlovská policie a strávil několik měsíců ve vězení. Právě tento čas tady hraje zásadní roli. Eileen se zhroutila, přestala zvládat péči o dítě. Ale zasáhla šťastná náhoda. Malého Severuse se po tu dobu ochotně ujala sousedka, která měla Eileen velmi ráda a znala její utrpení. Nabídla tak mladé matce možnost dát se trochu do pořádku. Co se tou dobou přesně stalo, netuším, vím jen, že po těch dnech, co byl Tobias ve vězení, Eileen otěhotněla s mudlou Williamem Scottem.
Když to zjistila, byla už ve čtvrtém měsíci. Její život se znovu začal komplikovat. Neměla na výběr, nechala si léčitelem předepsat pětiměsíční lázeňský pobyt, kde se jí druhé dítě narodilo. Nebylo však možné se s ním vrátit domů. Tobias by ji zabil. Proto si vyhlédla vhodný pár, Almu a Simona Trigovy, upravila jim paměť a nechala dítě u nich. Paměť také musela patřičně upravit Williamovi. Pak se vrátila domů a ujala se péče o rodinu.
"Jak to ale všechno víte?" zeptala se a oči jí mohly vypadnout z důlků.
"Protože jsem Eileen znal. Byli jsme dobří přátelé."
"Kde žije Eileen teď?" zeptala se Gabriel naléhavě.
"Je mi to nesmírně líto, ale už nežije," řekl Brumbál smutně.
"Jak to?"
"Opilý Tobias dokonal své dílo. Když se mu jednou vzepřela, zlomil jí vaz. Byla to neobyčejná žena, jemná, citlivá a křehká, ale také to byla velice schopná čarodějka. Jedna z nejlepších, jaké jsem kdy poznal. Bohužel své schopnosti nedokázala využít ve svůj prospěch."
"A otec je kde?"
"To netuším," řekl Brumbál a sklopil oči k zemi. Chvíli bylo ticho.
"Omluvíte mě, musím se připravit na hodinu," zašeptala Gabriel.
Když odcházela, ani jeden z nich netušil, že rozhovor vyslechl ještě někdo třetí. Severus Snape.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luna Snape Luna Snape | Web | 6. února 2012 v 18:18 | Reagovat

začíná se to pěkně zamotávat moc se těším na pokráčko :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx