Věštba, co se splnila

16. ledna 2012 v 20:05 | Hakky |  JEDNORÁZOVKY
Drama pro Sue které se snad bude líbit. :)

Gabriela Snapeová seděla na zídce. Měla rozpuštěné vlasy a ty ji vlály ve větru jako stádo divokých koní. Učila se na "Věštění z čísel". Tento předmět si vybrala jen proto, že na něho chodil Harry Potter. Možná by se bez tohoto předmětu i obešla, ale nakonec se jí začal líbit. Učitelka z předmětu byla malinko vyšinutá, ale zato dávala dobré známky za nic.
Otočila stranu a usmála se. Přesný návod jak věštit budoucnost do čtyř hodin. Znovu se začetla.
Tentokrát Harryho nehlídala, protože zmizel kdesi v Nebelvíru s Ronem a Hermionou. Ona je nechtěla zase tolik pronásledovat a zítra přece píše pět testů tak se musí trochu naučit.
Gabriela měla po matce zrzavé vlasy, protože zrzavá byla dominantní barva a otcovi černé vlasy nemohli přebýt zrzavou barvu. Zatím co oči měla po otci. Nikdy se nechlubila z jakého rodu pochází. Snape.
Pousmála se a zavřela učebnici. Pak seskočila na zem a rozhlédla se. Na chodbě postávalo jen pár žáků z vyšších ročníků. Ona jako třeťák měla ještě lehké učivo.

"Hej Snapeová!" ozval se někdo ze zadu. Poznala by ten hlas všude. Úlisný a nevábný. Pomalu se otočila na Draca Malfoye.
"Copak chceš? Doučování pro blbečky?" podotkla malinko rozzlobeně, že ji ruší. Nemusela se ho obávat. Draco Malfoy byl v Zmiozelu, ale Gabriela byla v Nebelvíru. "Nebo snad potřebuješ utřít z brady mléko?"
Chtěl se bránit, ale měl strach. Otec Gabrielin otec byl přece sám Severu Snape. Ten kdyby se dozvěděl, že se cokoliv stalo jeho dceři vyletěl by z kůže. Proto se zastavil a chvíli stál pak mávl rukou a vydal se pryč.

Ten den ještě ten večer se na nástěnce objevilo pozvání na ples, který se bude konat za 3 týdny na pozemku školy. Albus Brumbál měl totiž narozeniny a to se muselo oslavit. Jistě, že další den se nemluvilo o ničem jiném. Dívky se rozplývaly nad tím co si vezmou na sebe a chlapci zase řešili jakou dívku si pozvat na ples.

Harry, Ron, Hermiona a Gabriela spolu seděli ve velké síni a koukali na sebe. Pak Gabriela dala otázku: "Tak kdo koho pozve?"
Ron zvedl hrdě hlavu. "Pozval jsem Hermionu a ona to přijala …" pousmál se na Hermionu a zamilovaně na ni kouknul. Harry se zasmál a koukl na Gabrielu. "Cho Changová … chtěl jsem ji pozvat už dříve a co ty?"
Gabriela svěsila hlavu. Harry byl její naděje teď ani nemusí na ples. Jak bude vypadat před ostatními žáky? Nikdo ji ani nepožádal o to aby s ní šel na ples! Byla ubohá.

Celý den poslouchala jak se holky smály a vykládaly si s kým jdou na ples. Šla s hlavou svěšenou. Jediná ona bude na ocet. Kdo z kluků na ni zbude?
Sedla si na lavičky pod stromy. Slunce pomalinku zapadlo za zapovězený les. V tom si k ní přisedl Draco. "Tak jsem slyšel, že nemáš s kým jít a než mě zase odpálkuješ vyslechni mě …" poznamenal poslední slovo. "Chtěl jsem tě požádat Gabrielo Snapeová zda půjdeš semnou na ples …"
Překvapilo ji to a povytáhla obočí. "Jak na ples? Proč mě? A co Pansy?" měla tolik otázek, ale on ji políbil na rty. "Je mi jenom 14 let … ale v hlouby duše cítím, že tebe mám rád …" poznamenal tiše. "Jen mi řekni ano …" Gabriela váhala, ale pak kývla. "Půjdu s tebou …"

Ráno bylo pozdvižení. Novinky byly strašidelné až hrozivé. Z vězení utekl obávaný Sirius Black. Pomáhal Tomu-jehož- jméno- nesmíme-vyslovit. Studenti diskutovali o tom zda utekl jen kvůli Harrymu, že se mu chce pomstít. Gabriela seděla se skupinkou u snídaně a pojídala toast. Harry sledoval fotku smějícího se na fotce.
"Co když mají pravdu a utekl kvůli mně?" šeptal Harry tiše a sledoval noviny.
Gabriela mávl rukou a usmála se na něho. "Nedovolil by si to." podotkla a dojedla. "Promiňte musím na hodinu lektvarů …" usmála se na Hermionu, která se zvedla a utíkala s ní.
Hodina byla pochmurná. Ale přesto zábavná. Profesor Snape se rozhodl, že bude test a jediná Gabriela a Hermiona tento test zvládly na výbornou. Potom zazvonilo a obě dívky utíkaly na další hodinu. Tento den se nepotkaly ani s jediným z kluků až večer, kdy se setkali všichni ve společenské. Ron seděl v křesle a litoval toho co dneska měl za předměty. Pomalu a se blížila noc a tak po mluvení co kdo dělal se nakonec dívky vydaly spát.

Den plesu.

Gabriela se oblékla do krásných šatů, které měli černou barvu a byly až na zem. Vlasy měla spletené v copu a svázané mašlí. Dneska se těšila ven. Pak seběhla dolů, ale popravdě byla i smutná. Dnes se to vyplní. Nastal čas.
Gabriela šla za otcem aby ocenil její šaty a pak po jeho názoru, že jsou moc vyzývavé se vydala za Dracem. Ten ji obdivoval. Na její věk byla pěkná a vyvinutá také měla krásně pronikavé oči, které ta černá ukázala na povrch.

Když dorazili na místo tak se hned slova ujmul Draco. "Mohu prosit, milady?" poklonil se Gabriele a pak se s ní dal do tance. Moc to Dracovi nešlo, ale Gábi si to užívala, protože cítila, že je to poslední tanec. Po tom co skončil omluvila se Dracovi a vydala se hledat svoje přátele.
Harry, Rona a Hermy našla u lesa. Nevypadali zrovna šťastně, že k nim jde i Gábi. Hermiona na ni mávala ať za ní nechodí. Přesto šla, musela. Bylo to v jejím osudu.

Vzpomínka …

*A vden kdy Draco Malfoy pozve ji na ples půjde a zachrání život Harrymu Potterovi ovšem za vlastní život …* postava ženy se rozplynula a Gabriela upustila skleněnou kouli. Roztříštila se na tisíce střepů a dívka se rozplakala.

Stála vedle Harryho a koukala se do očí Červíčkovy pochopovi Lorda Voldemorta. "Co si myslíte, že jste … až se vás zbavím, Pottere tak mi bude pán zla vděčný …!" ječel na něho až hystericky. Pak pozvedl hůlku a pronesl. "Avada Kedavra!" v tu chvíli, ale Gábi skočila před Harryho Pottera. Po chvíli se zhroutila ve smrtelné křeči na zem. Ani nevydechla ležela tam jako by jen spala. Červíček dostal náhle strach. Nikdo neví doteď proč utekl a nedokončil práci, ale na místním hřbitově stojí náhrobek a na náhrobku se usmívá mladá dívka se zrzavými vlasy. Mává na kouzelníky, kteří chodí okolo. Každý den jsou na hrobě čerstvé květiny. I po 20 letech je Harry Potter vděčný, že mu Gabriela Snapeová zachránila život. Draco se nikdy neoženil, raději odešel do kláštera studovat.
I když je to smutný konec Gabriela bude v jejich srdci pořád.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alexis Graham Alexis Graham | E-mail | 5. srpna 2012 v 14:13 | Reagovat

Smutné ale nádherné.

2 Susie Susie | 19. srpna 2012 v 22:56 | Reagovat

Je to strašně smutné:'( Dohnalo mě to k slzám, to znamená kvalitní práce:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx