Mary Sue

21. ledna 2012 v 22:53 | Pouli |  JEDNORÁZOVKY
Upozorňuju, že hlavní postava je skutečně Mary Sue. A to zcela cíleně. (Pokud nevíte, co za typ postavy je Mary Sue, koukněte nejdřív na wikipedii) Prosím o komentáře.

Harry Potter porazil Lorda Voldemorta před dvěma dny. Pán zla padl, ale několika smrtijedům se podařilo uniknout a schovat se. Oddělení bystrozorů bylo nyní zcela zaměstnané jejich hledáním a zatýkáním.
Na dveře vedoucího oddělení bystrozorů, Finniuse Fletchera, někdo zaklepal.
"Kdo to sem zase leze?" pomyslel si a smetl ze stolu několik papírů. Jeho nadřízení byli papírováním posedlí. Velice ho to zdržovalo od jeho práce a ještě více rozčilovalo.
"Dobrý den." Do kanceláře vstoupila dívka, jejíž kráse se žádná jiná nevyrovnala. Její vlasy byly tak zářivé, že si Finnius Fletcher musel nasadit sluneční brýle. Její pleť byla dokonalost sama, rovnoměrně opálená, včetně dlaní, bez jediné pihy. Obličej měla dokonale souměrný. Ve velkých jantarových očích se značila neobyčejná inteligence. Lemovaly je uhlově černé, husté a dlouhé řasy. Oblečena byla podle poslední módy. (Tento fakt Finnius Fletcher nerozpoznal. Ale i kdyby byl se o módu zajímal, unikl by jeho pozornosti. Dívka měla totiž natolik božskou postavu, že bylo jedno, co měla na sobě.)
"Kdo jste?" zeptal se Finnius Fletcher.
"Sue. Mary Sue. Říkejte mi Sue," představila se dívka a podala mu ruku. Její stisk byl tak akorát pevný a trval správně dlouhou dobu. Usmála se a odhalila rovné bílé zuby bez jediné plomby.
"A co chcete?"
"Chci se stát bystrozorem."
"Bystrozorem nemůže být každý. Proč bych vás měl přijmout? Co umíte?"
Dívka vyndala z kapsy tlustou knihu a podala ji Fletcherovi. "Tady jsem vám to sepsala."
Fletcher otevřel knihu náhodně na straně dvacet dva a začetl se. Krasopisným písmem, bez jediné pravopisné chyby a kaňky inkoustu, v ní byl sepsán výčet dívčiných schopností a dovedností.
…metamorfomág, zvěromág měnící se v tygra, psa, sokola, mouchu nebo klokana, vlastnící řidičský průkaz skupiny A-F, vítězka soutěže v plivání ohně, oceněna cenami Emmy a Angelina, vynálezkyně Perpetuum mobile, autorka desáté Beethovenovy symfonie, první čarodějka, která vyhrála kouzelnické šachy pouze dvěma tahy….
Fletcher brzy pochopil, že tuto dívku musí zaměstnat.
"Budete pracovat ve dvojici s Johnem Scottem. Je to náš nejlepší člověk. Vaším prvním úkolem bude zatknout tři smrtijedy, kteří se schovávají někde v Olšové ulici. Scott už je tam."
"Rozumím, pane," řekla Mary Sue a přemístila se přímo z Fletcherovy kanceláře. Bez použití hůlky.
Na ulici bylo podle Mary Sueina odhadu přesně třicet sedm lidí. Všichni se mačkali za kouzelnou ochrannou linií, kterou vykouzlili bystrozoři kolem domu číslo tři sta padesát osm. Mary Sue oslovila bystrozora, o kterém neomylně předpokládala, že si říká John Scott.
"Jsem Sue. Mary Sue. Tvůj nový bystrozorský parťák," řekla mu pomocí myšlenek, aby je okolo stojící lidé neslyšeli.
"Dokaž to! Jaké je heslo?"
"Jahodníček," odpověděla Mary Sue, která si heslo přečetla ve Fletcherově kanceláři skrze zapečetěnou obálku.
"To je správně. Vítej v týmu. Ale teď k věci. Uvnitř domu jsou schovaní tři smrtijedi. Vyzbrojení hůlkami. Jdeme!"
Oba bystrozoři tiše vstoupili do domu. John Scott přenechal Mary Sue přízemí a sám stoupal po schodech do patra. Mary Sue rozuměla všem zvířecím řečem a hovořila plynně všemi světovými jazyky včetně maďarštiny. Proto jí nečinilo potíže postupovat bezpečně jednotlivými místnostmi. Z rozhovoru mravenců a pavouků totiž věděla, že jsou prázdné.
Mary Sue se rozhodla prozkoumat také sklep. Rozhodně rozrazila dveře a stanula tváří v tvář smrtijedům. Což očekávala.
Než se muži vzpamatovali, pozvedla Mary Sue svou hůlku a pomocí neverbálního zaklínadla z ní vyslala zároveň v různé směry dva omračující paprsky. Oba smrtijedy trefila přesně doprostřed hrudníku. Třetího omráčila svou úžasností.
Když se John Scott vrátil z prohledávání prvního patra, byli smrtijedi svázáni a prozradili Mary Sue veškerá svá tajemství. Mary Sue znala všechny metody výslechu a věděla, kdy které použít.
Ve zbytku odpoledne Mary Sue našla zbylé schované smrtijedy a zatkla je. V hledání Mary Sue obzvlášť vynikala. V minulosti objevila například tajemný poklad Templářských rytířů nebo bájné město Atlantida.
Finnius Fletcher jí povýšil na vedoucího oddělení bystrozorů místo sebe. Usoudil, že díky své dokonalosti je pro tuto pozici lépe kvalifikována. Sám se tak stal řadovým bystrozorem a pracoval ve dvojici s Johnem Scottem, pod krycím jménem James English.
Pracovat jako hlavní bystrozor však nebylo životním cílem Mary Sue. Narodila se v den, kdy Lord Voldemort napadl Bradavice. Do večera se naučila mluvit, psát, číst, kouzlit, zpívat, tančit, vyšívat a vyřezávat figurky ze dřeva. Poté se rozhodla neztrácet čas dětstvím a do rána vyrostla a dospěla.
Bohužel Harry Potter během noci Lorda Voldemorta porazil a Mary Sue si tak musela najít jiný cíl, než porazit Pána zla. Zkoušela se stát kosmonautem. Stala se tak první čarodějkou, která se prošla po povrchu Měsíce a Slunce. Zároveň. Také se jí podařilo kontaktovat mimozemské bytosti a rozmluvit jim ovládnutí lidské rasy a snězení jejich mozků.
Mary Sue odmítla místo vedoucího oddělení bystrozorů a rozhodla se vdát. Pomocí znamení na obloze si předpověděla, že svého budoucího manžela potká za tři dny v kavárně Sloní chobot přesně v sedmnáct dvacet dva. V určitou dobu tam tedy čekala připravena a předstírala, že si objednává čaj.
Do kavárny vstoupil ten nejkrásnější muž, který existoval. Mary Sue na první pohled poznala, že je neobyčejně inteligentní, vtipný a spolehlivý. A Mary Sue se tak poprvé v životě zamilovala a to rovnou na celý svůj život.
Zdálo se, že nově příchozí její city opětoval. Jeho fialové oči se utápěly v jejích jantarových a jejich rty se setkaly v polibku. Byl to ten nejdokonalejší polibek. Ještě nikdy v historii se dva lidé takhle úžasně nepolíbili.
"Jmenuji se Gary Stu," řekl muž a poklekl před Mary Sue na koleno, vyznal jí lásku a požádal jí o ruku.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 22. ledna 2012 v 9:59 | Reagovat

Opálené dlane? Rada by som videla niekoho, kto má opálené dlane :D. To už možno mala aj opálené nechty :D.
Pripomína mi Chuca Norrisa :D. Nie je nič, čo nedokáže :D.
Mne sa to páčilo :-D. Vtipné a originálne :).

2 Káťule Káťule | Web | 22. ledna 2012 v 10:38 | Reagovat

ha, můžu říct, že jsem se dlouho takhle nenasmála při čtení některé povídky :-). Bylo to krásné, vtipné - a protože jsme čekali, co hlavní postava bude zač, nebyla ani tolik otravná :-). Nic mi nezkazí náladu něco číst jako hlavní Mary Sue, ale tady bylo evidentní, že se jedná vlastně o parodii, takže jsem to bylo nádherně napsané :-). Sranda :D

3 chillychilly chillychilly | Web | 25. ledna 2012 v 10:16 | Reagovat

Třetího omáčila svojí úžasností :D
Jj, když se MS napíše takhle, tak je to geniální. Poavilo mě to. Je to dokonalá parodie, našla jsem tam snad všechno, co jsme mohla :) a co MS běžně dělají :)

4 Moni Moni | E-mail | Web | 8. února 2012 v 15:20 | Reagovat

No, musím říct, že jsem se taky docela nasmála. Potěšila mě celá povídka a také se mi líbilo, že třetího omráčila svou úžasností. Brala bych rozumět řeči zvířat... Povedlo se ti to Pouli, opět.

5 Elis Elis | 17. srpna 2012 v 22:50 | Reagovat

Moc dobře napsané - smála jsem se od začátku do konce. Jen se nemůžu rozhodnout, jestli mě dostalo víc "včetně maďarštiny" nebo to, že stanula na povrchu Měsíce a Slunce - zároveň. :-D

(Kdyby se odstranilo ještě těch několik pravopisných chyb, neváhala bych použít označení "dokonalé". Takhle to bohužel nemůžu udělat.)

6 Pouli Pouli | Web | 20. srpna 2012 v 18:38 | Reagovat

[5]: Trochu jsem na pravopisu zapracovala, snad už to bude vše v pořádku.

7 teath teath | Web | 29. září 2012 v 10:46 | Reagovat

Tohle je ta nejlepší povídka s Mary Sue kterou jsem kdy četla. :-D

8 Ell Amaterasu Ell Amaterasu | Web | 1. března 2013 v 16:55 | Reagovat

Právě jsem tuhle povídku objevila a moc se mi líbí :-) „poté se rozhodla neztrácet čas dětstvím a do rána vyrostla a dospěla” - to mě dostalo :-D

9 PrincessNiet PrincessNiet | 12. dubna 2013 v 0:24 | Reagovat

Autorka desáté Beethovenovy symfonie :-D  :-D  :-D Bože, myslím, že se budu ještě pěknou chvíli smát... Což říct, je to prostě úžasně vtipné :-D

10 CherryPie CherryPie | Web | 3. listopadu 2014 v 20:26 | Reagovat

Narodila se v den, kdy Lord Voldemort napadl Bradavice. Do večera se naučila mluvit, psát, číst, kouzlit, zpívat, tančit, vyšívat a vyřezávat figurky ze dřeva. Poté se rozhodla neztrácet čas dětstvím a do rána vyrostla a dospěla.

To je absolutně nejlepší :D Vážně moc povedená povídka :p Prostě Mary Sue, co k tomu dodat?

11 ammezonka ammezonka | Web | 23. srpna 2015 v 23:40 | Reagovat

Skvela povidka :-D opravdova Mary Sue!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx