23. - Podivné "přátelství"?

29. ledna 2012 v 12:20 | Surynka |  Návrat

"Harry," otočila se jeho směrem Pandora "nechápu, proč si chtěl sem jít. Váš hovor se mi nezdá nijak důležitý." Nechtěla je zdržovat déle, než bylo nutné.

"Právě naopak, ale už jsme skončili." Harry pak odkráčel a Benjamin stál o kus dál a všechno sledoval.

"Já se omlouvám, myslela jsem, že bude chtít mluvit o něčem důležitém."

"Důležitém? On? Ten dokáže mluvit jenom o blbostech." Odfrkl si Draco.

"Ještě vás budu muset oba poprosit o podpis. V téhle době chce mít ministerstvo o všem přehled a tahle opatření jim mají pomoct." Pandora vykouzlila formulář a brk a podala je Dracovi.

"Potřebuju oba podpisy." Malfoy se na ni podíval, jakoby ho urazila a chystal pergamen podepsat, když se vedle nich objevil ministr.

"Všude jsem vás hledal! Jak to, že nejste ve své kanceláři?!" pražil ji pohledem.

"Vyřizuji tu nějaké papírování s rodiči studenta!" odsekla nevrle.

"Á pan Malfoy. Jak je to dlouho, co jsem se s vámi neviděl?" podíval se na něj Fish a napřáhl ruku. Draco si s ní nepotřásl. Nenáviděl ministra a celé to Ministerstvo kouzel! Každý měsíc se, jakožto bývalý možný Smrtijed (stoprocentně mu to nikdo nemohl dokázat, Harry a ostatní odmítli svědčit), musel hlásit na ministerstvu a projít kontrolou, jestli je příznivcem Voldemortovy myšlenky. Nenáviděl to, bylo to tak ponižující!"Asi tak čtyři týdny." Odsekl Draco a podal brk manželce, aby se mohla podepsat.

"No to je jedno. Teď jsem tu kvůli vám, Pandoro." Významně na ni mrkl, ale ona ho jen probodla pohledem. "Chci od vás nějaký nápad. Potřebujeme co nejvíce kouzelníků, kteří jsou ochotni bojovat proti Voldemortovi, ale za těch devatenáct let se počet aktivně kouzlících snížil a není výhodné poslat do boje méně zkušené."

"Co takhle svolat ty kouzelníky, kteří bojovali i tehdy na hradě?"

"Slečno Callister, myslíte si, že jsem úplně natvrdlý? To jsme samozřejmě hned udělali, ale někteří z nich už pár let pořádně nekouzlili! A co vy pane?" otočil se na Draca se škodolibým výrazem. Ten jenom zaťal čelisti. Věděl, že tam neměl chodit pro Scorpiuse. Měl poprosit, aby ho vyslali domů a odtamtud by se přenesli někam daleko a počkali, až to skončí. Teď po něm snad ještě chtěli, aby šel bojovat proti tomu, kdo si dobře uvědomil zradu jeho rodu?

"Já se obávám, že mé kouzelnické kvality se také jistým způsobem zhoršily." Odpověděl se zaťatými zuby.

"Ale jděte. Vy a zhoršené kvality kouzlení? Jste přeci Malfoy, tohle se k vám nehodí. Jistě si uvědomujete, jak je to nebezpečné a každý dobrý kouzelník se hodí." Dál nepřestával Fish.

"Rád bych dával pozor na svou ženu." Kývl ke své manželce, která měla porod opravdu 'za pár'. Ale Fish se nedal odbýt a dál pokračoval, jak je to nyní nebezpečné, že se každá ruka hodí a mít ve svých řadách příslušníka rodu Malfoyů? Nepřekonatelné! Dál a dál otvíral pusu a pokaždé z ní vypadlo něco nehorázně přihlouplého ve spojitosti s Malfoyem a válkou proti Voldemortovi. Pandora ho pak chtěla zastavit, ale nedařilo se jí to. Co bylo horší, Scorpius to všechno poslouchal a jako každý se tvářil vyděšeně. Navíc, když slyšel o tom, že má jít jeho otec do nebezpečné války, že na ně kvůli tomu nebude dávat pozor…dostal strach a v tu chvíli ho nenapadlo nic jiného, než se své matce vytrhnout a utéct do chodeb hradu.

"Vidíte, co děláte?!" obořila se Scorpiova matka na Fishe.

"Tak použijte nějaké kouzlo, přivolejte si ho." Prohlásil bezstarostně Fish.

"Na svého syna?! Nezbláznil jste se náhodou?!" Draco nebyl schopný reakce. Nejen, že selhal, protože jeho syn dostal strach a utekl, což nikdy nechtěl, aby se stalo, ale i on sám dostával strach z Voldemorta, ale bál se i o Scorpia. Nikdy nechtěl, aby z jeho syna vyrostl zbabělec, chtěl ho naučit čelit vážným problémům, když on sám v té nejdůležitější chvíli, před devatenácti lety, utekl z bojiště.

"Počkejte, možná vím, kde je." Zbrzdila ho Pandora a rozeběhla se chodbou. Za sebou slyšela nesouhlasné pokřikování Fishe, že podobné odbíhání od jednání si nemůže dovolit, ale kašlala na něj. Co nechtěla, bylo, aby si ten kluk ze strachu něco udělal. Draco si mohl mlít, co chtěl, Scorpius byl ještě pořád velmi mladý, aby ovládal svůj strach a pokud podobné emoce v něm byly účelově potlačované? Mohl si opravdu něco udělat. Astoria zůstala sedět ve Velké síni, ve svém značně oblém stavu by stejně daleko nedoběhla. Draco běžel za Pandorou a nechápal, jak může mít takový přehled o svých žácích.

"Počkejte! Jak to můžete vědět?" zeptal se, když se zastavili před schodištěm do věže.

"Občas si tam chodím odpočinout a často jsme se tam potkávali, stejně jako já, i on si tam našel útočiště." Vysvětlila mu a vydala se po schodišti. Před dveřmi se zastavila a škvírou pozorovala malého chlapce, jak sedí u zábradlí.

"Útočiště? Co tím chcete říct?" zeptal se Draco.

"Bohužel, Klobouk ho do Zmijozelu zařadil spíš kvůli tradici, než kvůli povaze. Kdybych to měla rozeznávat podle jeho samotného a ne podle rodu, viděla bych ho spíš v Havraspáru, je velmi inteligentní, ale nemá na tvrdé a neústupné chování pravého Zmijozelu. Počkejte tady, dozvíte se to." Řekla a vstoupila do věže, dveře jen přivřela.

"Scorpiusi? Můžu?" opatrně se posadila vedle něj. Nohy provlíkla mezerami v zábradlí a oběma visely nohy přes okraj. Foukal tam vítr a zima byla nepříjemná.

"Proč byste nemohla." Zamumlal a dál se díval do dálky.

"Ty se bojíš?" zeptala se. Malý Malfoy se na ni otočil a vykulil oči.

"Samozřejmě! Vím, kdo je Voldemort a vím, že má z něj můj otec strach. Nikdy by to nepřiznal, ale já to vím a matka taky. Je nebezpečný a já mám strach. Táta nás chce vzít někam hodně daleko, ale já vím, že si nás najde, když bude chtít. Ptal jsem se lidí…a…a on si nás najde!" chlapec se rozbrečel a Pandora ho k sobě přitiskla.

"Nenajde. Nemusel by."

"Ale já vím, že ano a všechny nás zabije a já mám prostě strach! Tátovi bych to nikdy neřekl, on strach nenávidí, bojím se, co by na to řekl…"

"Možná něco jiného, než bys čekal." Utěšovala ho Pandora a pohledem zabloudila ke dveřím. Draco to nevydržel a vešel dovnitř. Ne, nebyl jako jeho otec. On prostě nedokázal vidět svého syna, jak brečí a nereagovat, nebo ho za to potrestat. Posadil se vedle něj.

"Proč bych se na tebe měl zlobit?" zeptal se ho a objal ho. Opravdu ho válka změnila. Všeho si začal vážit a i když se před lidmi snažil zachovat si masku pravého Malfoye, chovat se tak celý život? To by nedokázal. Pandora se pak zvedla a chtěla odejít.

"Počkejte, paní ředitelko." Malý Scorpius na ni upřel svůj pohled. Bylo neuvěřitelné sledovat, že existuje Malfoy, který je tak odlišný od svého rodu.

"Copak?"

"Tady by se mi nic nestalo, že ne? Vždycky se říkalo, jak jsou Bradavice bezpečný místo."

"Ale…právě že tady to bude možná nejnebezpečnější…" chtěla ještě něco dodat, ale hradem se rozlehl neuvěřitelný výbuch. Všichni se z věže rozeběhli dolů. Ve Velké síni stála asi stovka kouzelníků z ministerstva. Její hromadný přenos způsobil ten hluk, ze kterého všichni málem ohluchli. Ministr Fish se postavil doprostřed Velké síně a zesíleným hlasem začal sdělovat nové informace.

"Všichni zde přítomní profesoři budou během tří hodin rozděleny na dvě skupiny. První skupina profesorů, ta kouzelnicky méně zdatná, se připojí k běžným kouzelníkům a do čtyřiadvaceti hodin se přestanou přenášet a najdou si bezpečný úkryt. Ta druhá skupina bude pověřena obranou našeho kouzelnického světa před Voldemortem a bude se nadále moct přenášet. A Malfoyovi zde zůstanou!" kývl Dracovým směrem, škodolibě se usmál a otočil se ke kouzelníkům z ministerstva."Tak co s námi chcete dělat?" vyštěkl asi po dvou hodinách, co tam střídavě seděli a stáli, Draco. Byla zima, takže se stmívat začalo celkem brzo a venku už nebylo pomalu ani vidět.

"No…" Fish se na něj provokativně podíval. Nejraději by celý rod Malfoyů zrušil, ale to přeci nešlo. Nebo…že by? "Vzhledem k tomu, jaké problémy s vámi byli po zničení…ehm…"

"…Voldemorta!" skočila mu vztekle do řeči Pandora. Za celou tu dobu se tam bavila s Dracem a Astorií a došlo jí, že válka jejich osudy opravdu poznamenala. Taky proto se jí nelíbilo, jak s nimi Fish jednal, i když…ona bojkotovala všechno, co řekl, nebo udělal Fish.

"Ano…takže, jak jsem řekl, po jeho odchodu s vámi byly problémy a neustále jsme vás museli kontrolovat…zúčastníte-li se boji proti…eh…němu, tak by se možná dalo dohodnout ohledně té vaší kontroly." Podíval se na něj s falešným úsměvem a jeden slizký úsměv věnoval i Pandoře, než opět odešel.

"Nesnáším ho…" ucedil Draco přes zuby.

"Nejste jediný, můžu vás ujistit." Prohlásila Pandora a došla za Harrym a Benjaminem. Samuel ještě něco vyřizoval, ale po nějaké chvíli se ve Velké síni taky ukázal.

"O čem jsi s ním tak dlouho mluvila, prosím tě?" zeptal se Harry. Neměl Draca Malfoye rád a bylo to pořádně vidět.

"Ale jen tak. Myslím, že je pomalu začínám chápat."

"Vážně? Tak si pak někdy vezmu týden volno, zavřeme se v kanceláři a všechno mi to vysvětlíš, ano?" podíval se na ni a snažil se tak zoufale tvářit vážně, až se všichni rozesmáli.

"To určitě! Ještě nás bude Ginny podezřívat z něčeho úplně jiného." Smála se Pandora.

"Hele." Kývl Samuel směrem za Pandoru, která se otočila, a před ní nestál nikdo jiný, než ministr Fish. Za celý den ten jeho obličej viděla tolikrát, že měla sto chutí ho do něj praštit.

"Promiňte, ale vzhledem k tomu, že jste ředitelka Bradavic a máte svým způsobem právo mluvit do všeho, co se nyní bude dít se studenty, vás žádám, abyste teď šla se mnou. Chci si promluvit s panem Malfoyem a celá situace by se týkala i jeho syna." Podíval se na ni tak významně, že ho opravdu chtěla snad i zabít.

"Takže, s panem Malfoyem jsem se dohodl, že s námi bude bojovat, ale máme jistý problém s jeho manželkou a synem. Vy jste ředitelka a musela jste se snad někdy setkat s řešením krizových situací…"

"…je mi líto, ale nikdy jsem se nesetkala se zmrtvýchvstání Voldemorta a navíc jsme ve své funkci jen velmi krátce, jak byste mohl vědět." Přerušila Fishe Pandora.

"Aha, takže nám asi moc nepomůžete…"

"…to jsem neřekla. O co jde?"

"Jedná se o to, že potřebuju bezpečný úkryt pro manželku a syna. A nevím, kde ho sehnat." Ujal se rychle slova Draco.

"Paní Callister nám sama řekla, že se s krizovými situacemi nikdy nesetkala, tudíž nám zřejmě nepomůže a já tedy nemám lepší nápad, než že vás ukryjeme na ministerstvu. Pár lidí tam už úkryt mít bude." U jednání byla i Astorie se Scorpiusem a ten se nechtěl smířit s úkrytem na ministerstvu. Měl strach a ministerstvo se mu nezdálo jako dobrý nápad. Na rozdíl od Harryho a Ronových dětí, věděl všechno o tehdejší době. Draco udělal tu chybu, že mu to odmala říkal.

"Pane ministře, já myslím, že zrovna tenhle problém by se dal vyřešit." Prohlásila Pandora, když viděla Scorpiusův obličej. Opravdu to nebyl pravý neemocionální Malfoy.

"Opravdu? A co máte za nápad?" podíval se na ni nasupeně Fish.

"Schovám je u sebe. Vlastním několik nemovitostí a v jedné z nich můžu zřídit úkryt. Určitě nejsou jediní, kdo potřebují úkryt. Zabezpečím všechny své domy, bude tedy složitější je najít. Víte, že jsme dobrá kouzelnice, s tímhle nebude problém. A promiňte, pane ministře, ale támhle vás volá nějaký váš poskok." Rýpla si Pandora. Fish se chtěl ohradit, ale to, co mu chtěl příslušný ministerský zaměstnanec říct, nesneslo odklad.

"Opravdu byste je schovala u sebe doma?" zeptal se Draco. Za tu dobu se naučil, že si z nich kdekdo bude dělat srandu.

"Bez problému. Známí mají děti a jistě je budou potřebovat ukrýt a stanoviště bude asi u mne. A i kdyby nebylo, jistě vás známí vezmou s sebou." Podívala se na Astorii.

"Děkujeme, tohle bych zrovna od známé Pottera nečekal." Pandora se trochu divila, že Malfoy děkuje. Po tom všem, co o něm slyšela. Ale taky toho hodně slyšela od něj a věděla, co všechno se po válce museli naučit. Mezi to všechno patřil i vděk. Že by se z nich stali přátelé? Tak to by Potterovi a Weasleyovi vyletěli z kůže, usmála se Pandora.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ina Ina | 29. ledna 2012 v 13:04 | Reagovat

Tak tohle je hezký :)D štvě mě že mi to nikdy nechceš ukázat před zveřějněním tady : :-(  :-|  :D

2 Surynka Surynka | 29. ledna 2012 v 21:32 | Reagovat

[1]: Smůla :-) prostě si musíš počkat, jako i ostatní. Teda...pokud nějací ostatní jsou :-D

3 Ina Ina | 2. února 2012 v 20:35 | Reagovat

[2]: a kdy se teda dočkám pokračka??? :D

4 Cornelie Cornelie | 1. června 2014 v 22:01 | Reagovat

Jistě že nějací ostatní jsou!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx