Tradice

23. prosince 2011 v 14:41 | Nel-ly
Jen takové vánoční krátké drabblátko, aby se neřeklo.
Slov: 200
Námět: Vánoční tradice (v Anglii)Během svého života u Dursleyových si Harry Potter nikdy neužil pravé vánoční tradice, jako jeho přátelé a tak, když měl konečně svůj vlastní domov, rozhodl se všechny zvyky náležitě uctít.
Vydal se koupit vánoční stromek a dle profesionálních rad mu udílených na něj rozvěsil krásné lesklé ozdoby. Pak už zbývalo jen pověsit na krb pletené ponožky, hodit svá přání do ohně a přichystat pohoštění v podobě sladkých sušenek a mléka. A když bylo všechno hotovo, stačilo se jen uložit do postele.
Harry pocházející z mudlovské rodiny netušil, jak to je o doopravdy o kouzelnických Vánocích, ale když se během prvního roku, kdy obýval vlastní dům se svojí milovanou polovičkou, ráno probudil. Sušenky byly snědené, mléko vypité a dárky připravené k rozbalení. Poprvé kulil oči a nechápal, ale během dalšího roku, se stalo to samé a pak znova a znova. Nakonec, po letech, to Harry už nevydržel a během noci se vyplížil z tmavé ložnice až do obývacího pokoje, odkud vycházelo mlaskání. Už, už se chystal, že spatří postavu z pohádek, když si všiml povědomé postavy s blonďatými vlasy v zeleném saténovém pyžamu.
Draco Malfoy seděl skrčený na zemi pod stromem s upatlanou pusou od čokolády a drobky sušenek na tvářích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jannie Jannie | Web | 23. prosince 2011 v 18:31 | Reagovat

Tak to je super! :D Jak jsem uviděla jméno Draco hned mi to bylo jasné!Úžasné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx