Polibek anděla - Taková malá nehoda

27. prosince 2011 v 18:33 | Jannie |  Polibek anděla

První kapitola a hned se něco děje.Doufám, že se bude líbit ;)

"Pottre, existuje vůbec situace, kdy byste nepoužil vaši nadměrnou inteligenci?"
"Jistě pane profesore."
"A to?"
"V posteli.Pak už je to jen na vynalézavosti."
"Máte školní trest Pottre!"
"Nečekaně."


Asi tak nějak začal Harryho páteční den.Už z rána věděl, že to bude propadák.Zjistil, že zapomněl na esej do lektvarů, kvůli kterému vznikla tato roztržka, potom na sebe u oběda vylil sklenici dýňové šťávy, jež chytře mířila do rozkroku, rybí kost mu zaskočila v krku, takže se musel zvednout a vystavil tak na odiv mokré partie.Co vlastně dělala ryba na stole před Vánoci nevěděl, ale nehodlal nad tím polemizovat a rychle se ukryl v jedné z umýváren.Bohužel si vybral tu, již okupovala už značnou řádku let Ufňukaná Uršula a tak musel celou dobu vykašlávání té špičaté věci, již měl v krku, poslouchat její pištivý smích.Nakonec se tam nějak ukázal Ron, který mu dal takovou herdu do zad, že na ni v životě nezapomene.Škodolibě Harrymu připomněl, že by se měl vrátit k plenkám a pak dopřál Harrymu soukromí, aby se mohl převléci.
Harry se ovšem převlékání nevěnoval, sedl si na vlhkou podlahu a opřel si hlavu o chladnou dlaždičkovanou stěnu umývárny.Poslední dobou měl takové dny docela často.Buď vstal ráno levou nohou a po zbytek dne na všechny vrčel, nebo se naopak vyspal do růžova, byl veselý někdy i šílený a nedokázal rozeznat meze drzosti.Jako například dnes.Normalně by tohle Snapeovi nikdy neřekl!Dokonce ani nevěděl, jak ho něco takového napadlo.Postelové zkušenosti velice žádné neměl, když nepočítal jedny letní prázdniny u Weasleyových, kdy se od Ginny téměř neodtrhl, ale že by byl až tak lascivní a rozhlašoval něco takového...
Bože, Pottre, vzpamatuj se.Mohl být až tak ubohý?
Samozřejmě.
U Merlina...
Takovou hospodu neznám.
Zavři hubu.
Ano mohl.A takové poznání ho drtilo nejvíc.Co se to vyklubalo z toho Vyvoleného?Z Harryho Pottera, který bojoval proti největšímu černokněžníkovi všech dob?A ještě bojovat bude...
Samozřejmě Harry věděl, že šestý ročník bude zlomový.Něco se od něj očekává.Ví vůbec, co má dělat?Co učinit, aby už konečně Voldemorta poslal na onen svět?
Neví.Poslední dobou nedělá nic jiného, než že chodí po školních trestech, oslavuje každou prkotinu a neučí se.Hermiona se za něj stydí, vidí jí to na očích vždycky, když zase něco provede.Snaží se s ním mluvit, ale téměř vždycky vychytá Harryho protivný den.
Ron se naopak chová jako vždycky, ale pak, když Harry zase něco řekne, někam se ztratí a nebo se mu posmívá.Jak například před chvílí.Nikdy mu nepomůže.Nesnaží se zjistit, jako Hermiona, co zapřičiňuje Harryho chování.A ani on sám to neví.
Je opravdu to, co cítí stud, nebo také něco jiného?
Harry si položil hlavu na kolena a zavřel oči.Cítil se tak strašně nepochopený.Nikdy dřív to necítil intenzivněji, až teď.Má kolem sebe tolik lidí, i když většinu už svým chováním ohradil, a přesto se cítil...sám.
Z toku myšlenek a osamocených povzdychů ho přerušil něčí hlas.Byl plný jízlivosti a posměchu.Jak jinak...
"Pottre!Slyšel jsem, co jsi řekl Snapeovi.Vážně si myslíš, že patříš do Nebelvíru?Nedivil bych se, kdyby tě po tomhle vyhodili."
Černovlasý chlapec zvedl hlavu a divoce mrkal, abyl zaplašil podezřelé pálení v očích.Jistě slzy.Kde ty se tam berou?
"Co chceš Malfoyi?"zeptal se unaveně a pomalu se postavi.Bylo mu jasné, že svojí výškou nikdy nikoho nezastraší, ale ostatní z něj měli respekt kvůli nečemu jinému.Něco v jeho očích a odhodlání je zastrašovalo.Malfoy zřejmě to něco neviděl, jelikož se posměšně culil dál a vychutnával si tu výškovou převahu.No jistě, Malfoyovi byli vždycky vysocí...
"Nic..přátelsky popovídat..."ušklíbl se a Harry se zamračil.
"Malfoyi...já tě varuju.Není dobré mě provokovat."
Draco na něj chvíli vyjeveně civěl a pak dostal ohromný záchvat smíchu.Popadl se za břicho a svíjel se na zemi v bezbřehé radosti.Oči mu slzely, až se zdálo, že voda na zemi nepochází z pokažených kohoutků.
"Pottre...Pottre..."zajíkal se a pokaždé se rozchechtal ještě víc.Harry ho pozoroval s nadzviženým obočím a trpělivě podupával nohou, dokud se Malfoy neuklidnil.
"Co je tady k smíchu?"
Malfoy se už už chystal odpovědět, ale pak si všiml Harryho stále ještě mokrého hábitu v oblasti třísel, kam se vylil zákeřný džus a další konverzace vzala za své.Draco doslova brečel smíchy a sám byl mokrý od louže na podlaze.Trvalo dlouhou chvíli, než se vzpamatoval natolik, aby se vzmohl na posměšnou poznámku.
"Pottre...Bože můj, copak tě mudlové nic nenaučili.I těmi plenkami na tebe šetřili či co?"
Harry se mračil jako sto čertu a neříkal nic.Až po další dlouhé chvíli, kdy už Draco stál s očima červenýma od slz a šklebem na tváři, řekl.
"Neprovokuj."
Musel se přece ovládat.Nemohl dostat další školní trest.
"Nebo co?"posmíval se Zmijozel.
To už byly Harryho nervy napjaté, jako struny.
"Fajn...Koledoval sis o to sám."zahučel, rychle vytáhl hůlku a mrštil po Dracovy svazujícím kouzlem.Draco měl zřejmě víc štěstí než rozumu a před kouzlem tak tak uhnul.Překvapením kulil oči, ale vytáhl hůlku a oplatil Harrymu stejnou mincí.Ten se vrhl k jedné z kabinek a vykřikoval za sebou změť kleteb.Draco se schoval za roh.Chvíli po sobě metaly zaklínadla, když Draco najednou zakřičel.
"Pottre, přestaň."
"Proč bych měl?"ozval se Harry zpoza jedné záchodové mísy.
"Co takhle...usmířit se?"navrhl Draco.Harry to nechápal, ale přesto se vyplazil ven s kabiny.Malfoy stál naprosti němu se sklopenou hůlkou.Potter ji proto také sklonil, ale stále se držel v pozoru.Co kdyby přece jenom...
Jeho opatrnost se vyplatila.Mladý Malfoy se pojednou zašklebil a rychlostí blesku vykřikl.
"Mdloby na tebe!"
"Expeliarmus!"
Jejich kouzla se spojila v rudém a modrém pramenu.Harry uchopil hůlku oběma rukama, protože se mu divoce třepala mezi prsty.Draco měl zřejmě stejné potiže, jelikož sebou divoce kroutil a měl vyceněné zuby.Čas se jakoby zastavil, ani jeden nechtěl povolit.
"Pusť!"vykřikl Harry najednou a dal do kouzla tolik vlastní síly, až se pod ním začaly podlamovat nohy.Ozval se výbuch, oba dva je obklobila jasná záře a pak se smrskla spolu s nimi.Narazili do sebe a pak každý dopadl na jednu stranu umývárný.Kolem nich poletovaly červené jiskřičky.
Harry zasténal a chytil se oběma rukama za hlavu.Bolela ho jako střep.Jako by mu do ní někdo zavrtal šroubovák a teď se bolestivě hrabal v jejím obsahu.
"U Merlinových vousu...sakra..."skučel a škubal sebou na podlaze.Před sebou viděl jen točící se svět a strop umývárny.Ani nevnímal mokro pod sebou, bolest ho cele ovládla.Až po chvíli si uvědomil, že z druhé strany umývárny skučí Malfoy.Rozmlženýma očima tam zaostřil.Připadalo mu, že ztratil brýle, ale po chvíli se zrak začal vyjasňovat.Posadil se a hleděl na hromádku neštěstí před sebou.Pak Malfoy zvedl hlavu a Harry úlekem otevřel pusu.Proč před sebou vidí SEBE?!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 27. prosince 2011 v 20:50 | Reagovat

"V posteli.Pak už je to jen na vynalézavosti."
"Máte školní trest Pottre!"

po tečce se píše mezera, stejně jako po čárce, a ostatních znamínkách ;-)
a před oslovením taky vždy čárka, jinak neotřelý úvod do povídky, nezdružejš, to se mi líbí :)

2 Jannie Jannie | Web | 28. prosince 2011 v 9:19 | Reagovat

[1]: :D Kritika nad kritiky :D Díky za upozornění

3 Illian Illian | Web | 30. prosince 2011 v 11:34 | Reagovat

Jsem chtěla na mezeru za tečkou taky upozornit, ale Nel-ly byla rychlejší. Ovšem co se úvodu týče, tak to je na výbornou - kdo kdy tohle (nebo něco podobného) nechtěl Snapeovi říct? :D Líbí se mi, jak je to takové...svérázné, lepší slovo mě nenapadá a Harryho dny (:-D) mi trochu připomínají můj život. Jsem totiž taky velice šikovný tvor (naštěstí ale nejím ryby :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx