Myslím...

31. prosince 2011 v 13:50 | Ililan
Tohle je doslova a do písmene pokus. Jen takový…zvláštní pokus, kdy mi asi "lehce" přeskočilo.
Varování: čtete na vlastní nebezpečí :)
Pairing: HP/SS (ale bez omezení)

.
Drama, temné a pesimistické.
Že by povídka, která nebude stejně nesmyslná jako ostatní?
Šel na autobus.

Zajímavé tvrzení, ačkoliv toto není správné pojmenování dané činnosti, když uvážíme, že se má jednat o dramatickou, temnou a pesimistickou povídku. Spíše by měl autor napsat, že se plazil. Ale opět. Slovo plazit, vyvolává ve čtenáři dojem, že se hlavní hrdina nachází na zemi a trhavými pohyby se pokouší dostat vpřed. Dobrá, jinak, řekněme, že se unaveně plahočil. Zní to sice zastarale, ale čtenář se nad tím sentimentálně usměje a vzpomene si na svá léta, kdy chodil do školy. Ačkoliv příběh nemá s cestou do školy zhola nic společného. Nuže, opravíme větu a necháme autora použít: Unaveně se plahočil na autobus.
Cítil, jak mu po čele stéká pot a viděl, že mu zbývá už jenom několik málo kroků. Pak, aniž by si toho všiml, jej přejelo auto. Tady by se hodilo upozornit, že slovní spojení: aniž by si toho všiml, je v podstatě jenom vata na vycpání věty a z logického hlediska je naprosto nepravděpodobné, aby si člověk nevšiml průměrně 1850 kg těžkého kovového předmětu, mířící k němu rychlostí 50 km/h - uvažujeme-li, že se člověk nachází ve městě. Ale zajímavou variací je též konec věty, kdy je hlavní hrdina přejet autem. V čtenáři to navodí pocit, že se jedná pouze o bezvýznamnou oběť a hlavní hrdina se tedy objeví později, protože, kolik lidí zabíjí hlavní hrdiny na druhém řádku první kapitoly? Toto byla řečnická otázka. Jistě, existuje mnoho autorů. Například ti, co píší retrospektivně, nebo o světě duchů, ve kterém má hlavní hrdina něco vykonat (o pravděpodobnosti, nebo literární hodnotě daného "díla" se nemá cenu vyjadřovat), nebo ti, co píší o nemrtvých - ačkoliv zde se dá opět spekulovat. Je-li člověk nemrtvý, pak hlavní hrdina není mrtvý a tedy nebyl zabit na druhém řádku první kapitoly, a tedy jej nepřejelo auto, a tudíž, auto nemůže přejet člověka, ze kterého se má stát nemrtvý. Otázka: Jak auto zjistí, že se z člověka stane nemrtvý? Je nasnadě, ale trochu mimo daný problém. Dopracujeme-li se tedy k závěru, že auto hlavního hrdinu unaveně se plahočícího na autobus opravdu přejelo a nestane se z něj nemrtvý, ani duch, ani nic jiného, realitu vylučujícího, pak se nabízí otázka, jak bude příběh pokračovat. Logická odpověď na tuto otázku by vskutku byla retrospektiva, kdy autor nabídne náhled do minulosti a jistě velice strastiplnou cestu, která hlavního hrdinu dovedla až tam, kde začala kniha a on skončil pod koly automobilu. Druhou, méně logickou, přesto přijatelnou odpovědí by bylo vyvrácení hlavního-hrdinsví hlavního hrdiny a tudíž by se paralelně vytvořil jiný hlavní hrdina dále pokračující v ději a ignorující postavení prvního hlavního hrdiny jako hlavního hrdiny. Možnou odpovědí je i jednoduše to, že by příběh skončil. Ale jistě uznáte, že dvouřádkovou knihu nikdo nevydá - o čemž lze v dnešní době samozřejmě polemizovat.
Tedy. Hlavní hrdina je po smrti. Zajet autem, když se unaveně plahočil na autobus. Nyní se děj příběhu efektivně vrátí zpět, protože je to nejméně na nervy jdoucí možnost jak pokračovat.
Ráno ještě netušil, jak ten den dopadne, ale, upřímně, kdo to kdy ví? Tato věta jistě stojí za prozkoumání. Již první slovo čtenáře upozorní, že kniha - příběh, chcete-li - se bude odehrávat pouze v rámci jednoho dne. Například Jeden den Ivana Denisoviče se také odehrává jenom jeden den, že, což je poměrně zajímavá paralela, která by stála za prozkoumání, ale nemáme tolik času. Podíváme-li se na další pokračování inkriminované věty a to konkrétněji na filozofickou vsuvku: "ale, upřímně, kdo to kdy ví?" uvědomíme si, že se autor s největší pravděpodobností snaží donutit čtenáře myslet (což se autorům v poslední době obecně nedoporučuje), a nebo se jej snaží pobavit. Kdyby se jednalo o druhou variantu, autor katastroficky selže, ale vzhledem k tomu, že se člověk nachází v prvopočátcích dané knihy, pak čtenář neví, jak to autor myslel a je nucen číst dál, aby to zjistil.
.
"Severusi, opravdu, ale jakože opravdu takhle přemýšlíš nad každým slovem, větou, v knize, kterou čteš? U Merlinových spoďárů, vždyť to je šílené!"
Severusi? Člověk by si pomyslel, že mi Potter tyká přirozeně, což je kupodivu za dané situace správná domněnka. Dál si člověk jistě povšimne velice zajímavého vyjadřování jistého, již zmíněného, Nebelvíra a tudíž, zcela logicky a správně, usoudí, že pan Potter - hrdě se nazývající kouzelníkem - nemá příliš rozumu v hrsti. Toto je zajisté metafora, protože rozum se v hrsti z naprosto jasných biologických příčin držet nedá.
"Není."
"Ale je! Vždyť se tam jenom píše: Šel na autobus. Cítil, jak mu po čele stéká pot a viděl, že mu zbývá už jenom několik málo kroků. Pak, aniž by si toho všiml, jej přejelo auto. Ráno ještě netušil, jak ten den dopadne, ale, upřímně, kdo to kdy ví?"
A zde se opět dozvídáme zajímavou novinku. Pan Potter se již naučil číst a to vzhůru nohama. Vzhůru nohama ze zcela jasného důvodu. Naprostá většina populace přirozeně nečte knihy vzhůru nohama, a pokud se v jejich blízkosti nachází jiná osoba, která s nimi NENÍ v nějakém, blíže neurčeném, intimnějším vztahu, pak sedí naproti nim a ne vedle. Ergo. Pan Potter čte vzhůru nohama. Zajímavé zjištění. Musím si začít dávat pozor, zda není poblíž, když opravuji písemky.
"Jsem si zcela jist, pane Pottere, že vím, co se zde píše."
Pokud si někdo zaraženě povšimne, že jsem použil oslovení: pane Pottere, i když mne předtím, již zmíněná osoba, oslovila Severusi, pak vězte, že se jedná o pouhé zdůraznění a ne o zájem vyvolat hádku. Ačkoliv hádky s panem Potterem jsou vždy velice zábavné a domnívám se, že i průměrný šimpanz v nich cítí jistou nadřazenost, kterou dodává inteligence.
"Severusi, jednou se ti dostanu do hlavy a…a…tohle je opravdu šílené! Takhle přeci nikdo neuvažuje!"
Prohlášení pana Pottera se mojí přítomností samo vyvrátilo, tudíž není třeba jej komentovat.
"A nic na to neřekneš?"
Opět větu ponechme bez odpovědi, ačkoliv se v podstatě jedná o odpověď, uvážíme-li povahu otázky.
"Trucuješ jako malé dítě, ale prosím, mě je to jedno!"
"Opravdu?"
Má otázka je zcela namístě, protože dle agresivní, až bojové, reakce pana Pottera lze obecně usuzovat, že lhal.
"Opravdu! Je mi to fuk…já moc dobře vím, jak ti takovéhle šílené myšlenky vyhnat z hlavy."
Jistý úšklebek, který se obecně pokládá za laškovný, arogantní, povýšený, domýšlivý a v poslední řadě prý i svůdný - nutno ověřit - zřejmě chce nabudit dojem, že pan Potter myslí na lidskou sexualitu, která je obecně považována za kontroverzní téma. Tudíž se mne pravděpodobně bude snažit políbit a svou tezi tak dokázat.
"A taky ti to dokážu…"
Pan Potter je zajisté považován za muže činu. A tento polibek je jenom důkazem mé hypotézy. Ovšem jeho hypotéza, která měla navodit domněnku, že přestanu uvažovat logicky za této, jak již bylo nastíněno, sexuální situace, se ukazuje jako nepotvrzená a tudíž chybná.
"Tak…vsadím se, že myslíš na to, na co já."
Na toto prohlášení nelze odpovědět, protože jednoduché: ne, by mohlo vyvolat nepřiměřenou reakci a delší odpověď by mohla zabrat více času, a tudíž by můj organismus strádal, protože jsem ještě nebyl na večeři. Z letitých zkušeností jsem došel k závěru, že nejjednodušší je zkřivit rty v jistém předem nacvičeném gestu, o kterém si jsem poměrně jistý, že se jedná o takzvaně křivý úsměv. Pak se pan Potter zachová obdobně a v neposlední řadě poskytne mému organismu jisté odreagování od četby a opravování písemek.
.
"Severusi, s tebou mě to nikdy neomrzí. Jsi úžasný!"
Opět prohlášení, které není třeba komentovat. Z výzkumů na teoretickém poli a především z četby, jsem se poměrně dobře naučil reagovat na rozličné podměty ostatních. Nedávno jsem zjistil, že se mé chování vykládá jako: zamilované a i přes snahu omyl napravit, si nejsem zcela jist, ve kterém kroku jsem udělal chybu. Pozn. Nutno znovu prozkoumat a využít ochotné spolupráce pana Pottera v tomto bádání.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Berenika Berenika | E-mail | Web | 31. prosince 2011 v 15:19 | Reagovat

Dokonalé, Ill :-D Zpočátku jsem mi nedošlo, že se jedná o Severusovy myšlenky, ale sedí k němu. A konec... Netřeba komentovat. Nádherné!

2 Berenika Berenika | E-mail | Web | 31. prosince 2011 v 15:20 | Reagovat

[1]: Samozřejmě tam mělo být: Zpočátku mi nedošlo xD

Omlouvám se za chybu xD To ta absence kafe.

3 kami kami | 31. prosince 2011 v 15:23 | Reagovat

Tušila som, že to bude Severus, najprv som sa ale trochu zľakla, zauvažovala som a prišla som na to. :) Bolo to úsmevné, je vidieť, že Illian pozná dobré knížky. A je sčítaná, to kami veľmi cení, nie že by to bolo nejako zvlášť dôležité. A tá časť so Severusom a Harrym bola vtipná. Veľakrát som sa pokúšala vyjadriť Severusovo myslenie, hlavne v tej poviedke s Luciusom, ale na teba nemám. Jeho myšlienkové pochody nemali chybu. Klobúk dolu. Je to vkutku uveriteľné a on bol tak... pichľaví. :D

4 Illian Illian | Web | 31. prosince 2011 v 16:02 | Reagovat

[1]: Děkuji :-) Já nevěděla, jestli se to vůbec bude někomu lívit, protože no...jak jsem psala, byl to pokus :-D

[3]: Páni, děkuji, od tebe to beru jako velkou pochvalu, protože tvůj Severus je ...vždycky tak Severusový :-D Prostě to k němu tak sedí, takže opravdu děkuji. :-)

5 Pouli Pouli | Web | 31. prosince 2011 v 18:07 | Reagovat

Toto je úžasná povídka. Ty myšlenkové pochody :-?  :-D  Skvělý nápad takto to napsat. Moc se mi to líbilo.

6 cim cim | 31. prosince 2011 v 23:27 | Reagovat

:D Výzkum skutečně může mnohé vysvětlit a objasnit nejednu záhadu :-D :-D  :-D

7 Illian Illian | Web | 1. ledna 2012 v 12:56 | Reagovat

[5]: Děkuji, právě u těch myšlenkových pochodů jsem se bála, aby to nebylo příliš...příliš, no :D

[6]: Řekla bych že hlavně letitý výzkum a pečlivé bádání :-D :-D

8 nel-ly nel-ly | Web | 3. ledna 2012 v 21:46 | Reagovat

teda, řeknu ti, že začátek nad prexem "Šel na autobus..." když jde o Severuse mě trochu zděsil :D
člověk by nečekal, že něco tak krátkého a vpodstatě úsměvného a ještě k tomu fanfiction bude tak nápadité a cenné - to pro všechny ty, kteří fanfiction neustále spýlají a tvrdí, že je založena jen na stupidních dialozích a mařenách (je jen trochu uražená potom, co sis zas něco přečetla a s hrůzou musela uznat, že je to převážně pravda)
ale tohle bylo výborný a hlavně to byl Sev jako Sev, čehož si cením ani nevíš, jak moc

9 yellow yellow | Web | 8. ledna 2012 v 18:52 | Reagovat

Tak tohle jsem doopravdy nečekala, když jsem si přečetla název. Ale musím uznat, že to je skvělý nápad.

10 Illian Illian | Web | 12. ledna 2012 v 11:48 | Reagovat

[8]: Děkuju. A to: "Šel na autobus." No...já jsem prostě trochu blázen, takže, blábolím :D

[9]: Děkuju. Jsem ráda, že se líbilo.

11 Illienel Illienel | 11. února 2012 v 10:07 | Reagovat

Páni...velmi originální je asi slabý výryz :D Vážně zajímavý nápad, dobře zpracovaný...pobavio mě to :)

12 Illian Illian | Web | 3. března 2012 v 10:20 | Reagovat

[11]: Děkuji, jsem ráda, že jsem pobavila. :D

13 Clare Clare | 22. dubna 2013 v 13:44 | Reagovat

To je geniální. Ještě jsem nečetla nic, v čem by se autor zaměřoval výhradně na Severovy myšlenky a dá se říci i pocity. Úžasné :)

14 Illienel Illienel | E-mail | Web | 28. května 2013 v 19:28 | Reagovat

Opět se vracím, opět čtu tuto jedinečnou jednorázovku a opět se musím smát! :D Ale šíleně...je to perfektní! Deska jsme konečně trochu prozkoumávala i Tvůj vlastní blog. Moc se mi líbí, jak píšeš. Určitě se ještě někdy ráda objevím...:-)

15 AdaCordella AdaCordella | E-mail | Web | 13. února 2015 v 12:41 | Reagovat

Tuhle povídku jsem našla náhodou a královsky jsem se bavila od první do poslední slabiky :D Chudák malý pan Potter :D Až se jednou dostane Severusovi do hlavy, bude zděšen :D

16 Smitha763 Smitha763 | E-mail | Web | 15. srpna 2015 v 21:20 | Reagovat

Hello there, i am interested eekdbkcagadbeefd

17 Pharme555 Pharme555 | E-mail | Web | 17. srpna 2015 v 18:57 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://opeaixy2.com/qsqsssa/1.html">cheap goods</a>

18 Pharmc556 Pharmc556 | E-mail | Web | 20. srpna 2015 v 7:03 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://aixopey2.com/qqssst/1.html">cheap goods</a>

19 Pharme76 Pharme76 | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 13:06 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://apeyixo2.com/ysyaaas/1.html">cheap goods</a>

20 Pharma389 Pharma389 | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 13:09 | Reagovat

Very nice site! cheap goods http://apeyixo2.com/ysyaaas/4.html

21 Pharmg23 Pharmg23 | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 13:14 | Reagovat

Very nice site!

22 cialis cialis | E-mail | Web | 3. září 2015 v 21:03 | Reagovat

Hello!

23 Smithe549 Smithe549 | E-mail | Web | 28. září 2015 v 4:45 | Reagovat

Happy to become one of several customer for this wonder inspiring site  D. kkdebdddbkaekeke

24 Smithd683 Smithd683 | E-mail | Web | 11. srpna 2016 v 13:36 | Reagovat

I got this website from my friend who told me concerning this web site and at the moment this time I am visiting this web page and reading very informative content here. begccbcbgedggkcc

25 Pharmb389 Pharmb389 | E-mail | Web | 13. srpna 2016 v 13:54 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://aieopxy2.com/ososyqv/1.html">cheap goods</a>

26 Pharmf809 Pharmf809 | E-mail | Web | 13. srpna 2016 v 13:59 | Reagovat

Very nice site! cheap goods http://aieopxy2.com/ososyqv/4.html

27 Smithk343 Smithk343 | E-mail | Web | 14. října 2016 v 1:40 | Reagovat

Howdy! I basically would like to give a huge thumbs up for the good data you've got here on this post. I will probably be coming once again to your weblog for far more soon. edcdkebdekfeggdb

28 Smithk691 Smithk691 | E-mail | Web | 5. listopadu 2016 v 1:03 | Reagovat

griseofulvin psoriasis fdaddfdfebbecdda

29 Smithf533 Smithf533 | E-mail | Web | 5. listopadu 2016 v 23:58 | Reagovat

You are my inspiration, I possess few web logs and rarely run out from to brand. dceedgcadagaeadk

30 Smithg613 Smithg613 | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 0:58 | Reagovat

This kind of game gives a real experience of building a farm and planting trees. dccfbakebedfbcbd

31 Smithe233 Smithe233 | E-mail | Web | 17. prosince 2016 v 6:39 | Reagovat

Hahahahahahaha, this politics related YouTube video is actually so comic, I liked it. Thanks in support of sharing this. eekfdcggfdbkeceb

32 without without | E-mail | Web | 20. prosince 2016 v 2:45 | Reagovat

Hello!

33 bed bug heat treatment cost bed bug heat treatment cost | E-mail | Web | 10. února 2017 v 14:35 | Reagovat

bed bugs spread <a href="http://bedbugs.us.org/">steamers bed bugs</a> what does a bed bug look like <a href=http://bedbugs.us.org/>bed bug chemicals</a>

34 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 11. dubna 2017 v 16:46 | Reagovat

Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but instead of that, this is fantastic blog. A fantastic read. I will definitely be back.

35 pharmacy pharmacy | E-mail | Web | 11. dubna 2017 v 22:19 | Reagovat

you have a terrific blog here! would you like to make some invite posts on my weblog?

36 MoisesFomar MoisesFomar | E-mail | Web | 17. dubna 2017 v 4:59 | Reagovat

to order cialis

      <a href=http://onlinecialisrxd.com/>cialis fast delivery</a>

    <a href="http://onlinecialisrxd.com/">genericc cialis</a>

    i use it cialis once daily

37 GavrilaFomar GavrilaFomar | E-mail | Web | 3. května 2017 v 22:38 | Reagovat

cialis review from sears

      http://canadacialisnvz.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadacialisnvz.com/">cialis</a>

    buy 40mg soft cialis

38 viagra viagra | E-mail | Web | 6. května 2017 v 22:24 | Reagovat

Hi there. Simply just planned to request a simple dilemma.

39 MoisesFomar MoisesFomar | E-mail | Web | 10. května 2017 v 2:28 | Reagovat

cialis rezeptfrei england

      <a href=http://cialisonlinevmz.com/>cialis buy</a>

    <a href="http://cialisonlinevmz.com/">cialis online</a>

    buy female cialis 100mg online

40 ElleFomar ElleFomar | E-mail | Web | 11. května 2017 v 16:33 | Reagovat

cheapest online loans

      http://loanbadoknpz.com/ - loan with bad credit

    <a href="http://loanbadoknpz.com/">pay day loans</a>

    payday loan hillsboro or

41 loans loans | E-mail | Web | 14. května 2017 v 0:59 | Reagovat

Hello!

42 Brendernef Brendernef | E-mail | Web | 27. června 2017 v 22:10 | Reagovat

<a href=http://levitrabis.com/levitra/q.php?q=buy-levitra-generic-cheap-order-online-with-no-script>Buy levitra generic cheap order online with no script</a> - Buy levitra generic cheap order online with no script

43 Stevenmum Stevenmum | E-mail | Web | 11. července 2017 v 15:23 | Reagovat

<a href=http://buecherx.eu/>Alle lieferbaren Bestseller</a> - Alle lieferbaren Bestseller

44 ElleFomar ElleFomar | E-mail | Web | 12. července 2017 v 22:31 | Reagovat

cash loans in md

      http://loansolobest.com/ -  cash advance

    <a href="http://loansolobest.com/"> payday loans online</a>

    payday loans west street wichita ks

45 Charlieunfot Charlieunfot | E-mail | Web | 14. července 2017 v 5:44 | Reagovat

<a href=http://dietsnews.net/>http://dietsnews.net/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx