Byla jednou jedna pitomost

26. prosince 2011 v 20:08 | tija |  JEDNORÁZOVKY
Ahoj,
kdysi dávno (asi před pěti léty) jsem napsala jednu jednorázovku na přání. Je to blbost a vůbec se mi to nelíbí (a stydím se za ní. Kdybych někdy napsala něco podobného, zabijte mě, prosím!), tak jsem se rozhodla jí oglosovat. Doufám, že v této podobě, se tomu alespoň někdo zasměje.
Opožděne přeji krásné Vánoce a doufám, že si užijete i Nový rok.


Katrina Párkerová, hnědovláska s hnědýma očima (hnědou pletí, hnědým oblečkem. Byla prostě celá hnědá od bláta.), se přemístila domů. Tedy spíše na zahradu (A proč ne rovnou domů? Nemusela by nikam chodit). Vytáhla klíče a odemkla. Pak jen vešla do domu. Nikdo na ni nečekal (Smutná dívka. Měla by si alespoň kočku pořídit). Manžela neměla a od rodičů se odstěhovala (Chytří to rodiče.).
Kabát, který měla na sobě, si odložila na věšák ve vchodu do domu. Vyzula se a pokračovala do kuchyně (Ano v kuchyni se můžeš nádherně vyplakat nad svou samotou.) Nástěnní hodiny hlásaly (Nemělo by tam být hlásily? A jak můžou hodiny něco hlásat?) půl jedenácté v noci. Povzdechla si. Zase dělal (A kdo dělal? Ona teda nakonec není sama?) přesčas. A nikdo jí to nezaplatí (A proč by jí měli platit cizí přesčasy?). Škoda. Každá koruna platná (Jo, jo. Až na to, že v Anglii koruny nejsou.).
Dala se do vaření večeře. Udělala si jen chleba se salámem (To je vaření? Jé, já umím vařit! Jupí). Po večeři a sprše šla spát. V modrém noční košilce (V modrém košilce? Ehm… asi by sis měla zopakovat první třídu.) ulehla. Okamžitě jako mávnutí proutkem usla (Usnula, zlato, usnula).

Belatrix (A neměla by tam být dvě l. Na to se musím podívat na Wikipedii.) Black-Lestrange, tmavovláska s tmavýma očima, právě odcházela od Pána Zla (Jé! Toho já chcu!). Ten ji zadal, prý velice důležitý, úkol. Měla najít a naverbovat nové smrtijedy. Nechápala, proč si její Pán vybral zrovna ji. Když ji hledá celá Anglie, jako uprchlou příznivkyni Vy-víte-koho (To aby tě konečně chytli. Víš, jaká by to byla sranda?)
Za přemýšlení došla až do přemisťovací místnosti a přemístila se k pár kouzelníkům (A všichni před ní ochotně poklekli a vzdávali jí hold.). Všichni tento rok dokončili sedmí ročník v Bradavicích. Samozřejmě šla jen k čistokrevným (A co by dělala u mudlů? Najímala klauny na Vánoční párty?). Vše proběhlo jak tak (Jak tak? *kroutí hlavou* To je věta k nezaplacení) v pořádku. Teď jí jen zbývá poslední dívka (Hej! Neskákej v čase! Nemůže se to dít ve dvou časech naráz.). Jmenuje se Katrina Párkerová (To je ta na začátku, ne? A ta tě určitě nakope. Vždyť vy přece neplatíte přesčasy.). Je prý silná, ale moc hodná (Tak co za ní chodíš, když je hodná. Chceš, aby z tebe udělala sekanou? Nebo očekáváš nabídnutí lívanců?). Proto ji musí dostat k sobě dřív než F. Ř. (A to je zas co za zkratku?)
Přemístí se před malý hezký domeček. Zde by měla Katrina bydlet (Měla by měla, ale žije o dva bloky dál. To ví přece každý). Zazvoní. Nic. Znovu zazvoní (Nezvoň furd! Tak otravným lidem nikdo neotvírá.).

Probudil ji zvonek (A zase tu máme minulý čas. A že by nějakou třetí postavu?). Zamžourala na budík. Byly tři hodiny ráno.
"Kterej blbec. (Tak, tak. O kterém blci to zas mluvíme?)" Mumlala si, když vstávala. Protřela si oči a zamířila ke vchodovým dveřím (A to se ani neobleče, nepřevleče? Belatrix čeká nahý překvapení.). Cestou si na sebe ještě navlékla zelený župan (Tak nečeká. Chudák Belatrix). Otevřela dveře. Za nimi stála nejhledanější smrtijedka, Belatrix (Podle wikipedie je tam vážně jednom jedno l. Ale však víte, jaký je na ni spoleh.) Black-Lestrange (A zavoláme policii!).
"Co chcete?? (Jeden otazník. Jeden otazník stačí. *dupne nožkou a ječí*)" Vyštěkne Katrina (A jé! Už víme, kdo to je. Zdravím tě Katrino!) a vytáhne hůlku. Bela se jen chladně usměje (Konečně půjdu znovu do Azkabanu. Zasní se Belatrix.).
"Né tak zhurta." Chladně (jak jinak?? (To chce jen JEDEN otazník!)) pronese Bela (A nebo jsou ta dvě l tady? Já už jsem z ní tak zmatená. :D). "Přišla jsem ti něco nabídnout. (Ministerský post" Dodá. "Ach já jsem tak poctěna. A budou mi platit přesčasy?" Zajímá se hned dívka.)" Řekne. Načež Katrina vyvalí oči.
"Z nejlepší smrtijedky, že se stal podomní obchodník?? (Jenom jeden otazník! Nauč se to nebo z tebe udělá otazníkovou limonádu!) " Mumlá si potichu. Bele to však neujde (Co jí neujde? *Rozhlížím se kolem.* Mně to asi ušlo. *Pláču.*). "Ne, děkuji, ale nic si koupit nechci ("Ale já chci, já chci. Přeji si jednoho Pána zla." Zběsile se hlásím. "Ale ten je moc drahý. Stojí sto liber." Namítá Belatrix. "Ale já ho chci! A zadarmo." Dupnu nožičkou a zamračím se. "Dobře, hned ti ho donesu." Utíká vyděšeně smrtijedka.)."
"Nejsem podomní prodavač (Nejsi? Ale to je strašná škoda.), či co. Přišla jsem ti něco nabídnout (Tak pak jsi podomní obchodník. Nabízíš, neboli prodáváš. Co je na tom těžkého?). Pusť mne laskavě dovnitř (Laskavě tě nepustím). Nechci, aby mě tu viděl nějaký pošahaný bystrozor (No jo. Musíš dbát na svou image vražedkyně)." Zasyčí Bela. Katrina uhne ze dveří a pokyne Bele (Tady je prosím čárka. Jen pro ty, kdo si jí nevšimli.) ať vejde. Zavede ji až do obýváku (Proč ne rovnou do ložnice?).
"Posaď se." Pokyne Bele (Úplně klidně. Však to není masový vrah a určitě tě nechce umučit. Ještě bys jí mohla nabídnout ty lívance.). Ta se posadí. Katrina si sedne naproti Bele. "Tak o co jde?? (Ták! Kdo si dá tu slíbenou otazníkovou limonádu? Nikdo? *pokrčím lehce rameny* Nevadí.)" Zeptá se ("Chci lívance a ty prý děláš nejlepší na světě. Tak je okamžitě dones, než sním tebe! Mám hlad!").
"Nechtěla by ses stát smrtijedkou?? (Ty si vážně s těmi otazníky koleduješ. Toho, kdo to psal, zabiju! A počkat… To by ale byla sebevražda.)" Katrina vyvalí oči už podruhé za tuto návštěvu (Vypadnou ti oči.). Oni chtějí, aby se ona stala smrtijedkou??? (Áááááááááááááááá! JEDEN OTAZNÍK! ZAPAMATUJ SI TO!) Aby mučila mudli?? (Má to cenu ještě psát? Takže JEDEN otazník vždy stačí.) Aby je vybila?? (Já to vzdávám. Co bude lepší trest: Gilotina nebo opravování dál?) Tak to je její sen. Oči jí zazáří (A září jako hvězdy. Všude je jde vidět.).
"Jasně." Přikývne nadšeně.
Bela se pro sebe usměje. Tohle ji jde až moc lehce. Tady něco nehraje (Však nic nehraje. Nebo jste si zapnuly hudbu?).
"Dobrá, dne osmnáctého března v pět hodin odpoledne se dostav do Malého Vislánku (a přiveď sebou bystrozory. Máme je rádi ke snídani.). Zde si tě náš Pán přezkouší a přijme do našich řad (Samotný Pán Zla. Tak ho přece jen budu mít zadarmo. *zatleskám ručičkami*)." S tím odchází a venku se přemisťuje.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Happines Happines | 27. prosince 2011 v 0:46 | Reagovat

No... docela jsem se i zasmála. :DDD I když ta povídka sama o sobě není tak špatná, jenom by asi potřebovala mál maliličkatých úprav, no... :P:DD

No, akorát mi tam vadilo těch pár gramatickejch chyb v závorkách (jak, že se to jmenuje - glosy??? Stydím se, ale nemám s tím prozatím žádný zkušenosti).
No, jinak paráda 8-O  8-)  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

2 Jannie Jannie | Web | 27. prosince 2011 v 9:40 | Reagovat

Hm...bylo to docela vtipné :D Kdyby se ta povídka upravila, mohla by to být dobrá povídka.

[1]: S glosy nemám také žádné zkušenosti, jenom vím, že se to vkládá do textu, aby se čtenář zasmál)

Co se týče obecně povídky, myslím, že Katrina není až tak zlá, aby se přidala k temné straně.Ale až tak moc ji neznám takže....

Pěkné :)

3 Pouli Pouli | Web | 28. prosince 2011 v 14:04 | Reagovat

Dobré. Koukám, že glosy jsou stejně dlouhé jako pomalu samotná povídka. S počtem "L" u Belatrix a "S" u Narcissy mám taky problém. Proto je tam píšu, jak mě zrovna napadne.

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 18. září 2012 v 20:38 | Reagovat

Zasmála jsem se! A moc! Mimochodem máš tam mudli míto mudly... Jenom taková drobná technická... Jinak super!!!

5 Já | 21. srpna 2014 v 22:37 | Reagovat

Ahoj,no myslím si,že by ta povídka nebyla špatná sama o sobě,kdyby se trochu upravila. Tímhle jsi to spíš zhoršila. Ze začátku to bylo vtipné,ale pak mi to přišlo trapné. (Hlavně ty poznámky o těch otazníkách.) Trošku pozor na gramatické chyby v červených závorkách,ale chyby jsou to poslední,co mi vadí. I já bych měla v tak dlouhém textu spoustu chyb. Možná i zde nějákém mám. Na závěr bych chtěla říci,že se tvoje snaha počítá,takže super a jen tak dál. ;) :)
ty

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx