7. - Lucia Hallow 3/3

15. prosince 2011 v 12:00 | Surynka |  Návrat
Pandora se dala do řeči s jinými profesory a zůstala ve Velké síni zhruba hodinu. Chlapci se během té doby opatrně vkradli do věže vedoucí do ředitelny. Před chrličem vyřkli oba naráz heslo a chrlič se odsunul. Vyšli pár schůdku, otevřeli dveře a po pár schodech se objevili v ředitelně. Lionel se nejdřív opatrně rozhlédl, jestli jsou obrazy s řediteli škol prázdné, když se zdálo, že ano, oba se vydali ke knihovničce u stolu. James sáhl po knize, kterou si předtím vyhlídl a začal v ní listovat. Když narazili na stránku o Minervě McGonagall, nastala menší hádka.
"Počkej, chci si přečíst něco o McGonagall." Dožadoval se Lionel.


"Ne! Jsme tady kvůli kapitole o Hallow a ne kvůli Minervě." Rozhodl James a chtěl dál listovat. Lionel rychle popadl knihu a James, který nic netušil, mu ji nechtěně přenechal.
"Jenom chvilku." Zdvihl Lionel ukazováček a už se pustil do čtení. Možná se zdál lidem neinteligentní, ale v otázce knih byl dokonalý. Uměl v knize vyčíst doslova i to, co tam nebylo. Proto není překvapení, že po pár větách, které přečetl, začal Jamese na různé fakty v knize upozorňovat. Ne všechno jeho kamarád pochopil a hodně mu Lionel musel vysvětlovat, ale nakonec z celého zápisu vyčetli to samé, co Pandora před dvěma měsíci.
"Takže McGonagall odešla kvůli ní?" zeptal se James, aby se ujistil, že pochopil správně.
"Asi jo. Tady píšou: V době, kdy obavy z návratu lorda Voldemorta byly stále velké, snažila se ředitelka školy čar a kouzel v Bradavicích, Minerva McGonagall, udržovat na škole klid. Profesorka Lucia Hallow, která své žáky učila Obranu proti černé magii, svou profesorskou práci odváděla dobře a připravovala své žáky i na tu skutečnost, že by opět mohlo nějaké zlo škodit. Připravovala své žáky takovým způsobem, že je vyučovala i pár věcí navíc. Ředitelka McGonagall zřejmě pojala falešné podezření a snažila se paní profesorce Hallow její post profesora Obrany proti černé magii zbavit. To se jí nepovedlo a navíc si paní Hallow stěžovala na Ministerstvu kouzel. Po pár měsících byla ředitelka Minerva McGonagall suspendována pro svůj vysoký věk. Tady je vlastně jasné, proč McGonagall odešla. Pamatuješ, jak nám vždycky všichni vypráví, že o místo profesora Obrany proti černé magii byl odjakživa největší zájem? Lucia Hallow se asibála, e by o to místo přišla a šla si stěžovat. Kvůli té stížnosti McGonagall odešla." Přeříkal celou svou logicky zěnjící teorii Lionel. James se jen práskl do čela a prohlásil: "No jasně! Dává mi to smysl!"
"Ale mě nedává smysl, co tu děláte!" ozval se nad chlapci Pandořin hlas. Oba se na ni otočili a její výraz měl daleko k tomu milému a usměvavému, který zažili před víc jak hodinou.
"Pa-paní prof- profe-sorko. My…" snažil se James bezvýsledně vykoktat nějakou výmluvu. Nijak líp na tom nebyl ani Lionel.
"Proč jste se mi vloupali do ředitelny?!" vyjela na ně ostře a pak se natáhla pro knihu, kterou Lionel pořád držel v rukách. Přečetla si nápis. Hned ji došlo, proč si to četli, ale nedala na sobě nic znát.
"My jsme se nevloupali. My jen…" James nevěděl, co říct. Lionel byl pro jistotu úplně němý.
"Vy jste si jen chtěli něco vypůjčit, že? Tak já vás varuju! Jestli se i dál budete vloupávat do kanceláří profesorů a dál budete číst knihy, do kterých vám nikdo nepovolil ani nahlédnout, vysloužíte si vyhazov ze školy!" byla naštvaná, ale snažila se mluvit co nejmírněji, aby je příliš nepolekala. Zase nechtěla, aby dva skoro třináctiletí kluci měli šok zrovna z ní, která se akorát snaží zamést stopy po jedné nepoctivé a protivné bývalé ředitelce.
"My už to nikdy neuděláme." Slibovali svorně oba studenti.
"No to doufám!" usmála se za tu chvíli poprvé Pandora "Ale víte, vloupat se do ředitelny je velmi vážná věc. Pochopte, že to se ani nedá odčinit nějakým trestem. Samozřejmě vím, že se to nedá nazvat vloupáním v pravém smyslu slova, když znáte heslo pro vstup, ale nebyla jsem tu a to je to, o co mi jde. Vy v klidu vejdete do mé kanceláře a sami se obsloužíte u knihovničky a vyberete si, co chcete ke čtení! To není normální. Normální je, vědět, kde jsou jisté meze. Vědět, že se přece nemůžete jen tak vydat do něčí pracovny a dělat si tam, co se vám zachce. Jak by se na to tvářili vaši rodiče? Co by řekl táta, kdyby vám řekl, abyste nechodili do jeho pracovny a stejně vás tam potom našel, jak se probíráte nějakými knihami?"
"Ale vy jste nám neřekla, že do vaší ředitelny je vstup zakázaný, když tam nejste." Snažil se James zachránit situaci slovíčkařením.
"Ale to se tak nějak předpokládá, že student druhého ročníku nepoleze do ředitelny. No víte, co? Oceňuji, že se snažíte všechno zachránit slovíčkařením, budou z vás dobří právníci, ale teď se jedná o něco důležitého. Já nechci vypadat jako ten nejhorší člověk pod sluncem, ale bohužel si musím zavolat vaše rodiče. Ale pokud si přejete, nebudu se o tom nikde zmiňovat. Nebudete mít mezi žáky ostudu, a když to jen trochu půjde, ani profesoři se to nedozvědí. Koneckonců, se to týká jen mého majetku, protože povětšinou ty knihy patří mně. Takže se dohodneme, že všem řekneme, že vaši rodiče sem přijdou jen kvůli nějakým organizačním věcem, ano?" snažila se Pandora všechno mírnit. Ve směrnicích se tento prohřešek nachází v kolonce VÁŽNÉ, kdy je potřeba svolat rodiče i profesory. Pandora chtěla být mírná, takže příkazy směrnic vyplnila jen částečně. Kluci jí vděčně poděkovali a odběhli. Ale alespoň zčásti věděli, co chtěli.
"Oni to ví." Řekl jeden z profesorů v obrazech.
"Co?" zeptala se Pandora a posadila se.
"Že Lucia víceméně vyhodila profesorku McGonagall. A časem toho zjistí i víc."
"Já vím, ale co mám dělat?"
"Promluvit si s rodiči."
"To udělám, ale znejte, že to o profesorce Hallow a pátrání chlapců po celé škole, se zas tak detailně s rodiči řešit nedá." Povzdechla si Pandora. Ten den zjistila i něco víc. Lucia Hallow na svých hodinách i detailněji učila o kletbách, které se nepromíjí. A 'za odměnu' ji poslali ředitelovat a v křesle se udržela deset let! Takovou ředitelskou historii si škola nezaslouží. A rozhodně by se o téhle věci neměl nikdo dozvědět.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ina Ina | 15. prosince 2011 v 22:20 | Reagovat

Psala sem to i dřív (řed promazáním blogu) píšu to i teď je to hezký a moc se mi to líbí ale sou moc krátký kapitoly. těšim se až si znovu přečtu ty tři kapitoly o siriusově návratu :-D juhůůů :-D :-D

2 Surynka Surynka | 15. prosince 2011 v 22:28 | Reagovat

Díky, už jsem psala, že ta 19. bude delší :-)jinak ty kapitoly se Siriusem nepatří mezi moje oblíbený, ono tak nějak u všeho vidím chyby :-/

3 Ina Ina | 16. prosince 2011 v 15:42 | Reagovat

[2]: Ae to je chyba zlatá sestřičko :-D musíš si umět svoje dílo vhodně okomentit :-D

4 Surynka Surynka | Web | 16. prosince 2011 v 17:58 | Reagovat

Okomentit? Jak bys napsala ty= WTF?
Okomentit? To snad ani není ve slovníku, ne? :-)

5 Ina Ina | 16. prosince 2011 v 20:11 | Reagovat

[4]: V mém slovníku jo :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx