6. - Lucia Hallow 2/3

14. prosince 2011 v 12:00 | Surynka |  Návrat
"Ale-ale…" koktal Lionel, ředitelkou úplně vyveden z míry.
"Snad ještě neskončila večerka?" zeptal se James, který se vzpamatoval o poznání rychleji, než jeho kamarád.


"To určitě ne, ale jen mě překvapuje, že se dva kluci, jako vy, zrovna dneska večer potulují po chodbě, která vede jenom do knihovny. To je u vás normální?" optala se Pandora takovým hlasem, jako by znala odpověď dopředu. Oba téměř současně vyprskli smíchy. Pandora se taky začala smát, protože pochopila, že tohle je otázka na její odpověď.
"Našli jste, co jste hledali?" zajímalo Pandoru.
"Ne." Prohlásil James pevným hlasem. Jen mu to v hlavě šrotovalo, jestli Pandora náhodou neumí číst myšlenky.
"A já vám nějak nemůžu pomoct?" zeptala se nevinně a trochu i naivně Pandora. Jamese najednou napadlo, co by jim v hledání mohlo pomoct, když ne knihovna.
"Možná ano, ale můžeme k vám do pracovny?"
"Do ředitelny? Ne, ale jste první studenti, o kterých vím, že se do ředitelny ženou dobrovolně." Usmála se Padora a vedla oba druháky po točitém schodišti. U chrliče řekla heslo: Tajná schránka a všimla si pohledů obou chlapců. Jen omluvně pokrčila rameny. Ředitelnu si Pandora nijak nepřetvořila, zůstala stejná, jakou ji opouštěla Lucia. Jen knihovnička byla zaplněná knihami o škole. Chlapci se posadili a James hledal to, co chtěl. Povedlo se. Ve druhé poličce odzdola byla kniha, která by jim pomohla.
"Víte," začal James, ale dál se nedostal. Zatímco Lionel jen vytřeštěně koukal a snažil se pochopit, proč je James dostal až do ředitelny a to skoro na začátku roku (!) jeho kamarád se nadechl, aby pokračoval "měli jsme paní Hallow moc rádi…" pro jistotu mírně kopl do Lionela, ten se chtěl hned obořit, ale nestihl to. James pokračoval: "…a zajímalo nás, co se s ní stalo."
"Nic." Usmála se Pandora a předstírala mírnou nechápavost, ale věděla, na co přesně se James Potter ptá.
"Něco asi ano, když odešla." Nedal se James odbýt. Pandora se usmála, ten se v životě neztratí, pomyslela si.
"Říkala jsem to na začátku roku, rodinné problémy."
"Ale jaké?" chtěl vědět James. Doufal, že Pandoru svou otázkou zaskočí a bude si tak jistý, že to, co říkaly ty dvě profesorky, nebyly klepy, ale pravda.
"Něco s matkou? Popravdě, ani moc nevím." Pandora se snažila rychle jim něco říct. Samozřejmě jim mohla oznámit, že do toho jim nic není, ale akorát by mohla rozvířit drby a když zastane postoj někoho, kdo má jen holé informace, ani příště se do ničeho nezaplete a neudělá chybu. Přece jen, musela zamlčovat docela důležitý fakt, který původně neměla vědět ani ona.
"Ale ono to vypadá, že odešla kvůli něčemu jinému." Zapojil se do debaty Lionel. James měl sto chutí Lionela prohodit oknem, ale nedal nic znát.
"A jako co to vypadá?" zeptala se Pandora. Uvědomovala si, že teď už to není sranda a jestli se někdo dozví skutečný důvod odchodu Lucie Hallow, mohlo by to se školou udělat hodně. Minimálně by se někteří rodiče rozhodli, že nechat své děti studovat ve škole, kde se pomýšlelo na nahrazení lorda Voldemorta někým dalším by nebylo vhodné.
" No já nevím. Jako když opustila školu kvůli něčemu úplně jinému." Řekl James. Teď už jim to 'chození oklikou' nebylo k ničemu.
"Prosím vás. Takovéhle úvahy jsou nesmyslné a navíc se k vám nehodí. Víte co? Jděte se radši bavit s ostatními kamarády. Já už tu mám hodně práce, a jestli chci být dole ve Velké síni, měla bych tam odejít teď, protože později bych musela vyřizovat doklady." Usmála se Pandora a oba studenty vyvedla ze své kanceláře. Než sešla schody alespoň trochu důstojným krokem (občas ze schodů doslova běžela a to jen pro zábavu), oba kluci byli pryč. Věděla, že jim tu něco nehraje. A pokud to došlo dvěma druhákům, později to 'docvakne' i dalším.
James se posadil na kraj kolejního stolu a naproti němu Lionel, který si od svého kamaráda vysloužil další kopanec do lýtka.
"Au! Za co?"
"za to tvoje odešla kvůli něčemu jinému." Napodobil James Lionela a přitom kroutil hlavou.
"Ale víme, že Pandora tuší, že my…"
"Prostě jsem měl pravdu a Lucia odešla kvůli něčemu úplně jinému, než z rodinných důvodů, jak tvrdila Pandora. No uznej to."
"Co?"
"No že jsem měl pravdu." Usmál se samolibě James. Všechno to dělal víceméně ze srandy, ale každého potěší, když mu někdo dá za pravdu.
"Dobře, měl jsi asi pravdu. Ale co s tím?" zeptal se Lionel. James měl pravdu se ještě věnovat tomu Lionelovu ironickému asi, ale pak to velkoryse přešel.
"No všiml sis, co měla ředitelka v knihovničce?" zeptal se James.
"Že by knihy?"
" No právě! Knihy! Přesněji jednu, která by nás měla zajímat." James čekal, že Lionel konečně prohlásí, že všechno chápe a ví, o jakou knihu se jedná.
"Opravdu?" Lionel se pořád tvářil nechápavě a Jamesovi došlo, že toho velkolepého činu, který od Lionela očekával, se nedočká a bude mu muset vše vysvětlit.
"Měla tam jednu knihu, která obsahovala jména všech ředitelů a ředitelek Bradavic a jejich stručné životopisy! Chápeš? Alespoň něco by v tom být mohlo."
"Dobře a myslíš, že ti tu knihu ředitelka půjčí?" podle Jamesova výrazu byla Lionelova otázka asi hodně hloupá, ale tomu to nijak zvlášť nevadilo.
"No…spíš si ji my tak trochu v tichosti vypůjčíme." Usmál se tajemně James.
"Ty ji chceš ukrást?" Pokud nebyl Lionel zděšený, byl alespoň velmi překvapený.
"Samozřejmě, že ne. Jen si ji na chvilku půjčím. Pak ji hned vrátím a v tom lepším případě si toho ředitelka vůbec nevšimne."
"A v tom horším?" optal se Lionel. Teď už se bál. Chodil do Bradavic druhým rokem a vůbec netušil, jak by svým rodičům vysvětlil, že ho v téměř třinácti letech ze školy vyhodili. Navíc pro krádež knihy!
"Žádný horší případ nebude." Ujistil svého kamaráda James. I když ani on sám si tím stoprocentně jistý nebyl.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Surynka Surynka | 14. prosince 2011 v 22:14 | Reagovat

Pro Inu, její koment u 4. kapitolky:
Už se tě fakt bojím :-D a hlavně nezapomeň použít nějakou zaručenou metodu ;-) jinak těch kapitol bude přibývat pořád víc a víc :-D Jo a ještě jedna věc: píšu 19. kapitolu a tu se snažím psát delší :-) ;-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx