4. - Dopis domů

12. prosince 2011 v 12:00 | Surynka |  Návrat
Byla již polovina září a děti dostávaly u snídaně dopisy. Některé od začátku roku obdržely mnoho dopisů, pro jiné to byl dopis první. Rose i Albus dostali své první dopisy. Sice se s nimi na nástupišti rodiče bavili o tom, že jim budou psát i každý den, ale oba prváci se svorně dohodli, že první dva týdny zkusí vydržet bez dopisů a pak teprve začne dopisovatelská mánie. Rodiče, ač neochotně, slíbili, že první dva týdny nenapíšou ani řádku a k potěšení obou dětí, svůj slib dodrželi.
"Podívej, píše mi i tvoje mamka." Pokřikovala Rose a radostně mávala dopisem Albusovi před nosem.
"Nápodobně. Tvoje mamka mi taky napsala." Prohlásil Albus a už roztrhával obálku s dopisem od rodičů, moc se těšil, co mu napsali.Milý Ale,
Doufáme, že se Ti v Bradavicích líbí a že jsi z nich nadšený minimálně stejně, jako kdysi i my. Neříkali jsme Ti, že je to kouzelné místo? Víme, že v prvním roce budeš zahlcený spoustou novinek, ale příští rok už budeš základní věci ovládat a budeš moct objevovat další a další místa hradu. A že jich je dost, to Ti určitě potvrdí i Tvůj taťka. Ale na začátku prvního ročníku nebudeme psát o tom, jaké to bude příští rok. Budeme rádi, když nám napíšeš všechno. I to, kdo vás učí jaké předměty. Sice za těch osmnáct let, co jsem opustila Bradavice (a za těch devatenáct let, co Bradavice opustil i Tvůj taťka) se toho hodně změnilo a určitě nemůžeme počítat s tím, že by všechny předměty vyučovali ti stejní profesoři, ale můžeš nám napsat, jak se v přítomnosti jaké profesora cítíš. Brzy uvidíš, že pocity studenta v hodinách jsou velmi důležité. Doufám, že vás profesoři tenhle rok ještě šetří a nezahltili vás hromadou úkolů, o které nám psal James. Zmínil se i o nové ředitelce, která vás prý učí lektvary, napiš nám o ní něco. Prý je velmi zábavná. Tady se toho příliš nezměnilo. Lily nastoupila do obyčejné školy, ale už se nemůže dočkat, až to tam opustí a nastoupí do Bradavic a to samé i Hugo. Hodně se zlobí, že ty už můžeš se všemi spolužáky o magii mluvit a učit se ji, když ona musí stále udržet tajemství celého kouzelného světa. Když ve svém dopisu napíšeš i něco, co bychom přečetli Lily, byla bych ráda a tvoje sestřička určitě taky. To samé jsme napsali Jamesovi a Lily byla z dopisu nadšená. Opravdu se nemůže dočkat, až s vámi pojede taky.
Napiš nám, prosím, co nejdřív, ať víme, jak se Ti tam líbí.
Pusu posílají mamka s taťkou J
"Jé podívej, nakreslili mi tam i smajlíka." Mával teď pro změnu Albus dopisem před Rose.
"Ukaž a hele, co píše moje mamka." Děti si prohodily dopisy a pročítaly je. Po snídani si je odešly schovat do pokoje a pak zamířili na další hodinu, což bylo bylinkářství. Neville je, těsně před vstupem mezi ostatní studenty, kamarádsky pozdravil a řekl jim, že si všiml, že už dostali dopisy. Optal se jich na něco z domova a poprosil, ať ve svých dopisech nezapomenou na jeho pozdrav rodičům a na vzkaz, že jim brzy napíše. Opět si trochu zavzpomínal na jejich poslední setkání, které proběhlo ke konci prázdnin. Po obědě měli Rose s Albusem volné dvě hodiny a rozhodli se napsat dopis domů.
Milá maminko, milý tatínku,
měli jste pravdu, Bradavice jsou kouzelné a je to tu opravdu úžasné. Na bylinkářství máme Nevilla, který vás pozdravuje a vzkazuje, že vám brzy napíše, ale prý je těžké najít si čas. Profesorka, která nás učí létat na koštěti je taky rozhodčí famfrpálu. Je to dcera té profesorky, kterou jste měli vy, ale její jméno si nepamatuju. Na dalších předmětech to není nijak zvláštní, až na lektvary. Ty nás učí ředitelka školy, ale jen první ročník. Je moc vtipná. Když měla proslov, řekla občas nějakou vtipnou hlášku a celá síň se rozesmála. Má zvláštní jméno: Pandora, někdo ze starších studentů říkal, že to je jako Pandořina skříňka, ale nevím, co to znamená. První hodinu nás vzala ven. U lesa byly připravené kotlíky. Rozdělila nás do skupinek a já jsem byl s Rose. Pak jsme se šli projít a pomohla nám nasbírat přísady do lektvaru a pak nám s jeho namícháním pomohla. Je moc hodná….

Albus nakonec popsal dopisem skoro dva listy papíru z obou stran. Napsal úplně všechno. Hodně se rozepsal (jak zřejmé i z úryvku z dopisu) o nové ředitelce, pak taky popisoval, jak se zatím nejvíc vídá s Rose a s jedním klukem jménem Mike a napsal další věci, které může napsat jenom dítě, které je na novém místě a má spoustu zážitků. Rose si počínala stejně jako Albus a rovněž popsala i Pandoru. Ta byla vůbec takovou 'celebritou' hradu. Všichni se ve svých dopisech o nové ředitelce zmínili alespoň větou a i po dvou týdnech se o ní pořád mluvilo. James s kamarádem Lionelem probíral, proč už u nich neřediteluje Lucia Hallow a James, který pořád vymýšlel různé teorie, se domníval, že se určitě nejedná o 'rodinný důvody'. Chtěl to zjistit, ale zatím přemýšlel jak, aby to nebylo moc podezřelé.
" A jsi si jistý, že to opravdu není jen kvůli rodině?" zeptal se Lionel.
"Byla tu deset let. To jí to kvůli rodině začalo vadit až teď, kdy už má velký děti?" James to nemyslel ani tolik jako otázku, než jako radu k zamyšlení. Lionel přikývl na znamení, že i tentokrát má James snad pravdu. Snad!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ina Ina | 12. prosince 2011 v 21:30 | Reagovat

Tk koukám že už máš 4. kapču a souhlasím s ostatními. měla bys mít ty kapitolky delší :-) jo a pro ostatní, kdo vidí na blog nedivte se, že máme stejný IP adresky :-D ono dyž ste na jedný wifi :-D :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

2 Surynka Surynka | Web | 13. prosince 2011 v 15:36 | Reagovat

Děkuju, že ses postarala o to, aby mě neobviňovali, že si píšu sama sobě :-D jo a ty kapitoly...nevím jak to udělat, už mám předepsaných 18 a k další se nějak nemůžu dostat, i když mám ještě 13 dní klid :-D Ale tu další určitě delší udělám :-)

3 Ina Ina | 13. prosince 2011 v 23:23 | Reagovat

[2]: To si piš že jo :-D Jinak tě mám na svědomí :-D a dalších kapitol se už nikdo nedočká :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx