2. nástupiště v Prasinkách

14. prosince 2011 v 13:05 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
Kouzla jsem si vymyslela, a budu si je vymýšlet i nadále, kdyby se v tom chtěl někdo rejpat :D


Na nástupišti se prváci zmateně trousili k Hagridovi. Hugo s Emily se mezi nimi statečně proplétali, dokud mezi dav nevběhli Jim Simons, Mark Davis, Emma Williamsová, James Potter a Henry Brown. Celá parta v kompletním složení. Prorazili si cestu skrz postávající studenty a hulákajíc se předháněli ke kočárům. Hugo duchapřítomně protáhl Emily nově vytvořenou cestou a oba nasedli na právě odjíždějící kočár, kde už seděli tři mrzimorští čtvrťáci.
Rose, Zoe a Albus zůstali stát na nástupišti, okukovali nové studenty a čekali až z vlaku vystoupí úplně všichni a odjede. Byla to jejich každoroční tradice. Lily letos odmítla čekat s nimi a připojila se ke svým spolužákům.
"A zas tu překáží, jako každý rok. Zdá se, že letos už začínáš trochu dřevěnět," šťouchal do Zoe Robert Jones, jejich spolužák.
"Počkej příští rok. Budeš tu stát s náma."
"A po tváři mi budou kanout slzy dojetí," smál se a naznačoval vzlyky.
"Tu máš, když jsi takový citlivka." Zoe mu podala svůj kapesník.
"Ale copak, Jonesi, už se ti stýská po mamince?" Kolem zrovna procházela parta zmijozelských vedená Stephenem Gleesem.
Albus i Zoe se připravili, kdyby museli tasit hůlky, ale Gleese kolem nich jen prošel s nosem nahoru a úšklebkem na tváři. Dva mladší studenti opodál se mu zdáli jako vhodnější cíl pro posměch.
"Snad ho nebereš vážně?" zeptala se Zoe Roberta, který celý zbledl. Gleese si toho naštěstí nevšiml, jinak by o jeho pozornost nepřišli tak snadno.
"Prosím tě," trhl Robert rameny. "Toho, až když mě pověsí hlavou dolu a zároveň mi přičaruje druhej pár uší," křenil se. Barva se mu pomalu vracela. "Uvidíme se na večeři. Nebudu tu s váma stát a riskovat, že zmijozelští se rozhodnou cestovat po jednom a pak nezbudou kočáry."
"A mám toho dost." Rose vytáhla hůlku a rázně vykročila k bandě zmijozelských, která se právě řehtala něčemu uvnitř jejich hloučku.

Prorazila si cestu mezi hýkajícími studenti a odklela předměty jejich zábavy. Tedy ty dva mladší studenty, kteří byli nuceni stepovat a nedařilo se jim rovnat pohyb těla s nohama.
"Ta si nějak dovoluje, kazit nám podívanou, že?" prohodil mohutný kluk ze zmijozelu a podíval se na Gleese. Čekal, co jeho boss udělá.
"Přišla jsi je vystřídat? Conraua!"
"Pluvius!" Rose před Gleesovým kouzlem ustoupila a vyčarovala mu nad hlavou dešťový mrak. Gleese vzhlédl a ušklíbl se: "To je všechno? Mrak? Tak to jsi mě fakt dostala."
Zatímco se zmijozelští smáli, zablýsklo se a z mraku se spustil hustý déšť. Gleese byl za pár vteřin promočený. "To si vypiješ, jen počkej!" mířil na Rose vztekle hůlkou a přitom se snažil ustoupit z deště. Ať se hnul, kam chtěl, mrak se vytrvale držel nad jeho hlavou. "Tak dělejte s tím něco," řval na své poskoky.
Oba stepující studenti byli už dávno v trapu. Vlak zrovna opouštěl nástupiště. "Tak jdem," otočila se Rose na své kamarády a společně zamířili ke kočárům. Albus se cestou nervózně ohlížel, kdyby některého ze zmijozelských napadlo přestat obskakovat Gleese a namířit jim kletbu do zad.
"Weasleyová, počkej! Odčaruj to!" křičel za Rose nešťastně Gleese.
"Až naprší a uschne."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx