10. - Návrat Siriuse Blacka 2/3

18. prosince 2011 v 12:00 | Surynka |  Návrat
Ráno se Pandora probrala pozdě. Byla ráda, že byl víkend a nemusela se bát, jestli náhodou neučí první ročník. Sešla dolů, do Velké síně a posadila se na své právoplatné místo. Když dosnídala, bylo jedenáct a Pandora se šla připravit na odpoledne. Tohle odpoledne totiž mělo být začátkem něčeho důležitého. Toho, co slíbila své matce. Ve tři měla být na ministerstvu a sejít se s panem Leroy, který měl na starosti nově vzniklý odbor zabývající se povoleními k provozování různých složitých kouzel. Ve dvě se oblékla a přenesla na Ministesrtvo kouzel, kde se dlouze procházela v hlavní hale kolem vodotrysku. Pak si uvědomila, že by mohla jít za panem Leroy konečně domluvit vzkříšení Siriuse a Tarry."Já nechci reinkarnaci! Chci prostě použít kouzlo Invivo! Co je na tom k nepochopení?!" rozkřikla se Pandora po celé kanceláři. Jednali spolu už skoro půl hodiny a pořád se nehnuli z místa. Leroy nechtěl povolit navrácení mezi živé někoho tak 'nebezpečného', jako byl Sirius Black. Pandora marně vysvětlovala, že Sirius přece nikdy nebyl nebezpečný, že všechno bylo jen narafičené Peterem Petigrew. Marně vysvětlovala, že Sirius byl členem Fénixova řádu, který se radikálně stavil proti Voldemortovi a Smrtijedům. Načež Leroy prohlásil, že to je jedno (uvědomil si, že to, co řekl předtím o Siriusovi je blbost). Pak se na ni dlouze a podezřívavě zadíval: "To kouzlo je zcela nové. Sice už je mezinárodně uznáno a vy jste prošla kvalifikačním kurzem, ale…" nechal svůj proslov vyznít naprázdno.
"Jaké ale zas? Žádné není. Já jen hlásím jméno těch, na které použiju Invivo!"
"Ale já jsem ten, který to celé bude schvalovat. Respektive, měl bych to schválit, ale neudělám to."
"Proč?" zeptala se tvrdě Pandora.
"Protože je to nebezpečné. Nemusí se to povézt a když by se o tom dozvěděl někdo, kdo by neměl…"
"…na tohle je zakázáno myslet! Prosím vás! Není to žádná armáda. Jedná se pouze o dvě osoby, prosím!" Pandora se na Leroye dlouze zadívala pronikavým pohledem a doufala, že nakonec svolí, ale jestli teď řekne ne, už nebude mít smysl pokračovat a bude se muset vzdát toho, že by kdy splnila matčin poslední sen. Leroy se díval na Pandoru a uvědomil si, že ona ty dva opravdu milovala, když je ochotná se takhle 'rvát' o jejich navrácení mezi živé. Koneckonců, kouzlo ještě nebylo příliš otestované. Mohl by to povolit a alespoň by věděl, že to kouzlo bude vždy stoprocentně fungovat.
"Dobře, podepíšu se pod to a napíšu datum, kdy se to bude konat."
"Děkuji." Odpověděla Pandora, a i když to nedávala příliš znát, doslova hořela nadšením a nejraději by skákala dva metry vysoko. Čekal ji však i těžší úkol. Harry Potter měl k Siriusovi blízko a Sirius k němu. Měl by se toho zúčastnit. Ale když si vzpomněla na Harryho včerejší výstup, docela ji to děsilo. Pokud ji při oznámování téhle akce nezabije, bude to velká výhra. Dobře, možná že trochu přeháněla, ale Harry předešlý den nevypadal moc nadšeně z toho, že by se Pandora pletla do věcí, které mají být mezi nebem a zemí.

Dobrý večer,
Dobře si uvědomuju, co se včera stalo a chci se omluvit. Nicméně nehodlám od svého záměru odstoupit. Dnes jsem byla na ministerstvu a mluvila jsem s vedoucím Odboru pro žádosti k provozování obtížných kouzel, panem Leroyem. Po zdlouhavém řešení nakonec souhlasil se Siriusovým a Tařiným navrácením mezi živé. Datum ještě nebylo stanoveno, ale určitě to celé proběhne dřív, než příští týden skončí. Vím, jak jste měl k Siriusovi blízko, a proto si myslím, že byste u jeho vzkříšení měl být. Byla bych ráda, kdyby váš příští dopis nebyl psán impulzivně v závislosti na vaší první reakci. Naopak, velmi bych ocenila, kdybyste si dal trochu načas, vše si promyslel a dopis mi napsal až v případě, že budete mít chladnou hlavu.
S přáním hezkého večera, Keya Pandora Callister

Pandora dopis zalepila do obálky a poslala ho po své sově Skyangel přímo k Potterovým. Ani ne za hodinu se sova vrátila a dopis už připnutý neměla. Ztratit ho nemohla, takže Skyangel dopis doručila. Pandora se večer objevila ve Velké síni s ohromným úsměvem na tváři a s úžasnou náladou. Všichni profesoři okolo se divili. Že je Pandora veselá od přírody věděli dokonce i studenti, kteří to poznávali na vlastní kůži, ale tahle její veselost byla až udivující.
"Dobrý den, drahá kolegyně. Dnes doslova záříte." Usmíval se profesor Robinson. Milý pětatřicátník, kterému se Pandora líbila. Podle něj byla krásná, inteligentní, veselá a přitom nikdy neukazovala, že pocházela z rodiny s dlouhou tradicí a s čistou kouzelnickou krví.
"Čím to je?" zeptal se ještě.
"To byste si přál vědět, co?" zasmála se Pandora a usadila se na svou židli.
"No asi ano." Usmál se profesor Robinson.
"To byste nikdy neuhodl a já to zatím nechci rozhlašovat. Až to přijde, tak to přijde. Do té doby si říkejte, že je to neuvěřitelná změna k dobrému v mé rodině." Pandora si začala broukat nějakou písničku a profesoru Robinsonovi nezbylo nic jiného, než dohady o důvodu její dobré nálady.
Kolem jedenácti večer se v Pandořině okně objevila malá bílá sovička a s obálkou. Vzala ji a sova ihned odletěla.

Dobrý večer,
Váš dopis mě překvapil. Že ještě máte tu drzost a dál se v tom hrabat. I když vás z jedné části chápu. Podle Vašeho vyprávění pro vás Sirius hodně znamenal a byl Vám otcem, pokud si dobře vzpomínám. Ale byl bych rád, kdybyste pochopila i mě. Sirius pro mě byl jedinou rodinou a hodně mě vzalo, že zemřel a tehdy jsem i málem zabil. A vědomí, že se najednou po víc jak dvaceti letech z minuty na minutu objeví přede mnou a i když mu chvíli bude trvat, než se zorientuje, bude tu pak zase s námi a já si budu říkat, že to jak jsem se tehdy cítil, byl snad jen špatný sen. Nevím, jestli mě chápete a jestli rozumíte tomu, co se Vám tu snažím napsat, ale tomu nerozumím vlastně ani já sám. Možná jsem trochu sobecký a než abych si znovu zvykal na to, že někdo kdo před dvaceti lety zemřel, tu zase s námi bude. Nevím. Každopádně budu velmi rád, když mi napíšete přesné datum a místo, kde to všechno proběhne. Chtěl bych být u toho.
Děkuji Harry Potter
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx