0. úvod

11. prosince 2011 v 13:05 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
Znovu přidávám tuhle povídku. Buďte tak hodní a znovu komentujte. Příběh je samozřejmě inspirován příběhy o Harrym Potterovi (odehrává se o generaci později), ale nepamatuju si všechny detaily a většinou se mi je ani nechce hledat. Je tedy velmi pravděpodobné, že v nich najdete něco v rozporu s knihami. Proto prosím, tyto prohřešky přehlížejte...

Zoe bylo jedenáct, když dostala svůj dopis. Dodnes si ten okamžik dokáže živě vybavit. Seděla s rodiči na terase jejich domu na předměstí Londýna a snídala palačinky. Maminka je ten den připravila na oslavu tatínkova povýšení v práci na hlavního účetního.
Z nebe se přiřítila sova a upustila dopis doprostřed stolu, přímo do džbánu s pomerančovým džusem. Zoe si dopis schovala. Dodnes je cítit po pomerančích a také je maličko rozpitý.
Maminka dopis šikovně vylovila a opatrně ho otevřela. Zoe nevěřila svým uším, když slyšela, že byla přijata na školu čar a kouzel. Maminka, zdálo se, měla stejný problém s očima.
I když rodiče pochybovali, zda kouzelnická profese je to nejlepší pro jejich jediného potomka, radost a nadšení v Zoiných očích jim tuto starost bohatě vyvážila. Však také oni byli okouzleni divy příčné ulice, kam se hned příští týden celá rodina vypravila nakoupit Zoe školní pomůcky.
U vlaku Zoe poprvé zapochybovala.

Měla odjet někam daleko a nechat všechny své přátele a rodiče tady v Londýně. Nebyla jediná, plno studentů nastupovalo do vlaku na poslední chvíli. I Zoe nastoupila a mávala rodičům ze dveří, dokud je viděla. Když poté hledala místo v plném vlaku, říkala si, že se s rodiči nemusela loučit tak vroucně.
Šťastným řízením osudu si nakonec přisedla do kupé k Rose a Albusovi a získala tak nové dva nejlepší kamarády.
Moudrý klobouk zařadil Zoe do Nebelvíru. Stejně tak i Albuse a Rose. Rose se později kamarádům přiznala, že klobouk ji chtěl přidat k Havraspáru, ale ona chtěla být ve stejné koleji s nimi. Albus naopak s velkou radostí přiznal, že u něj klobouk vůbec o Nebelvíru nepochyboval.
Dnes už Zoe odjíždí z nástupiště 9¾ pošesté. Jakmile vlak zmizel za zatáčkou, přestala mávat a vydala se najít kupé, kde sedí její kamarádi.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hakky Life Hakky Life | Web | 11. prosince 2011 v 13:36 | Reagovat

Zoe :) To je moje jméno i pro postavy v HP pěkný vkus.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Povídky nebyly napsány za účelem dosažení zisku, všechny postavy i svět, ve kterém se příběhy odehrávají patří výhradně a jedině J.K.Rowlingové a já bych jí tímto ráda poděkovala za stvoření něčeho tak úžasného, co ponouká naši fantazii. (vše ostatní mimo kánon je vlastnictví autorů povídek a ničí jiné, proto platí zákaz jakéhokoli kopírování).
xxx